Lot No.
1
Krucyfiks
drewno złocone; 48,2 x 19,2 x 6,5 cm.
Europa Zachodnia?, XIX w.
estymacja: 800 - 900 zł
Europa Zachodnia?, XIX w.
estymacja: 800 - 900 zł
700 zł
HUTSCHENREUTHER
Lot No.5
Serwis deserowy Polesie
porcelana, druk złocony; naczynia sygnowane zielonym drukiem; Niemcy, Selb (Bawaria).
Fabryka porcelany Lorentza Hutschenreuthera, lata 60. - 70. XX w.
estymacja: 2 400 - 2 600 zł
estymacja: 2 400 - 2 600 zł
2 200 zł
CHAMBERLAIN WORCESTER
Lot No.6
Zespół naczyń serwisowych z dekoracją kwiatową i herbem 5-dzielnym
porcelana, farby naszkliwne, złocenia.
Anglia, Worcester, pracownia dekoracji malarskich Roberta Chamberlaina (zał. 1783), XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
3 200 zł
Lot No.
16
Szczypce do cukru
srebro pr. 800 (cechowane: „3 / głowa Diany w pięcioliściu / G”); 15,5 x 5,2 x 2 cm, waga 48 g.
Austro-Węgry, Graz, koniec XIX - pocz. XX w.
estymacja: 700 - 800 zł
estymacja: 700 - 800 zł
600 zł
FIRMA MOSER (zał. 1857)
Lot No.20
Zestaw misek deserowych dla 6 osób
szkło cytrynowe, szlifowane.
Czechosłowacja, Karlovy Vary, 3 ćw. XX w.
estymacja: 900 - 1 000 zł
estymacja: 900 - 1 000 zł
1 200 zł
Lot No.
22
Solniczka ze szklanym wkładem
srebro pr. 800.
Czechosłowacja, firma nieokreślona, 1921-1928
estymacja: 250 - 300 zł
estymacja: 250 - 300 zł
300 zł
Lot No.
23
Solniczka podwójna
srebro pr. 800?, plater?, szkło bezbarwne.
Polska?, pocz. XX w.
estymacja: 350 - 400 zł
Polska?, pocz. XX w.
estymacja: 350 - 400 zł
300 zł
Jean-Baptiste GARNIER (czynny 1839-1850?)
Lot No.28
Solniczka podwójna
srebro pr. 950.
Francja, Paryż, Jean-Baptiste Garnier, ok. poł. XIX w. (po 1838).
estymacja: 800 - 900 zł
estymacja: 800 - 900 zł
1 100 zł
Lot No.
30
Para solniczek eklektycznych
srebro, szkło bezbarwne lane; wys. 9,1 cm, średnica 6,5 cm.
Europa Zachodnia, koniec XIX w. - pocz. XX w.
estymacja: 800 - 900 zł
estymacja: 800 - 900 zł
600 zł
WMF - WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK
Lot No.32
Sztućce do ryby na 12 osób
biały metal?; widelce dł.: 19,5 cm, noże dł.: 21,4 cm;
oznaczenia na trzonkach: „WMF 90-27”.
estymacja: 350 - 400 zł
estymacja: 350 - 400 zł
350 zł
Lot No.34
Sztućce do sałaty
biały metal?; dł. widelca: 25 cm, dł. łyżki: 25 cm;
oznaczenia na trzonkach: „WMF 90-3”.
estymacja: 150 - 200 zł
estymacja: 150 - 200 zł
200 zł
BRACIA HENNEBERG
Lot No.37
Zestaw sztućców na 6 osób w stylu art déco
alpaka srebrzona.
\Warszawa, Bracia Henneberg - Fabryka Wyrobów Platerowanych i Brązowych (czynna 1856-1939), ok. 1925.
estymacja: 600 - 700 zł
estymacja: 600 - 700 zł
500 zł
WILKENS & SÖHNE (czynny od 1810)
Lot No.40
Sztućce do owoców morza - 6 sztuk
srebro próby 800, cechowany (bite w głąb: „WILKENS”, znak wytwórni - prasa, 800, półksiężyc, korona).
Niemcy, Brema-Hemelingen. Wilkens & Sohne, ok. 1910
estymacja: 800 - 900 zł
estymacja: 800 - 900 zł
700 zł
Lot No.
41
Zestaw sztućców do raków - 5 szt.
zdobionych motywem raka
plater na nowym srebrze; dług. 21,8 cm;
estymacja: 350 - 400 zł
estymacja: 350 - 400 zł
300 zł
Lot No.
48
Noże do masła i sera
trzonki: srebro pr 800.
Niemcy, Chemnitz?, nieokreślony jubiler „LW”, 2. ćw. XX w. (ok. 1930)
estymacja: 350 - 400 zł
estymacja: 350 - 400 zł
400 zł