porcelana, złocenia; Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A. - Zakłady Porcelany „Ćmielów” w Ćmielowie, kon. XX w. ( XX/XXI w.?) estymacja: 4 700 - 5 300 zł
porcelana, złocenia; wymiary: dzbanek wys. 25 cm, mlecznik wys. 12,6 cm, cukiernica wys. 14,5 cm, filiżanki wys. 7,5 cm, średn. 9 cm, spodki wys. 2 cm, średn. 15,7 cm; naczynia sygnowane niebieskim drukiem: stylizowany motyw 2- dzielnego pędu z kwiatkami, niżej półkoliście: ĆMIELÓW/ w banderoli: FINE PORCELAIN/ w małej banderoli: ? 1790 ? / motyw dwu poziomych linii zakończonych roślinnymi pętelkami. Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A. - Zakłady Porcelany „Ćmielów” w Ćmielowie, kon. XX w. ( XX/XXI w.?) Serwis (zespół deserowy) składa się z dzbanka z pokrywką, mlecznika, cukiernicy z pokrywką i 12 filiżanek ze spodkami. Naczynia zdobione rocaillowym reliefem roślinnym przy brzegach i muszlowymi „falbankami” na brzuścach, ze złoceniami nałożonymi na relief. Krawędzie, uchwyty pokrywek i grzbiety uszek złocone. Przedwojenny fason Rococo, do którego wrócono w latach 70. XX wieku (replika formy odtworzona przez modelarza Wincentego Potackiego), jest produkowany i sprzedawany w wersji białej, oraz wersjach ze złoceniami (dekoracja Anna) i złoceniami z purpurowymi rezerwami (dekoracja Purpura), z jubileuszową sygnaturą wytwórni, która w 2010 roku obchodziła swoje 220-lecie.