Wojciech Otton FLECK (1903-1972)
Lot No.75
Pejzaż z łodziami
olej, płótno; 45 x 55 cm;
sygn. p. d.: Woj. Fleck.
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
sygn. p. d.: Woj. Fleck.
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.78
Łodzie
olej, tektura; 17 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Dow....? (sygnatura nieczytelna).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Monogramista F.P., XX w.
Lot No.80
Aleja brzozowa, 1924
pastel, papier; 21,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: F.P. 1924.
estymacja: 3 300 - 3 800 zł
estymacja: 3 300 - 3 800 zł
Stefan PIENIĄŻEK (1888-1958)
Lot No.82
Zachód słońca na oceanie (La Côte Sauvage, Quiberon)
olej, tektura; 21,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: StPieniążek (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Malarz nieokreślony, XVIII w.
Lot No.84
Pejzaż z pasterzem
olej, płótno; 58,5 x 94.5 cm;
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 3 600 - 4 200 zł
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 3 600 - 4 200 zł
Joseph JANAUSCH, II poł. XIX w.
Lot No.88
Odpoczynek myśliwych
olej, tektura; 60 x 75 cm (w świetle oprawy);
sygn. śr. dół: J. Janausch.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
sygn. śr. dół: J. Janausch.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.90
Scena batalistyczna
olej, płótno; 43 x 50,5 cm.
W typie obrazów Henryka PILLATIEGO (1832-1894)
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Ryszard Jan OKNIŃSKI (1848-1925)
Lot No.92
Portret młodej kobiety
olej, płótno; 39 x 33 cm;
sygn. p. g.: R. Okniński
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
sygn. p. g.: R. Okniński
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Wacław KONIUSZKO (1854-1900)
Lot No.94
Portret kobiety
paleta malarska, olej;
48,5 x 31 cm.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
48,5 x 31 cm.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.96
Mężczyzny w turbanie
olej, płótno naklejone na tekturę;
59 x 48 cm.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
59 x 48 cm.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.98
Kobieta z gitarą
olej, płótno; 80 x 59,5 cm;
sygn. p. d.: Jaro...limski? (sygnatura słabo czytelna);
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.100
Święty Grzegorz Wielki?
olej, płótno naklejone na deskę; 75,5 x 56 cm (w świetle owalnej oprawy);
obraz po konserwacji.
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
obraz po konserwacji.
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
Malarz nieokreślony, XVIII w.
Lot No.103
Portret „Bożogrobca” zwanego „Miechowitą”
olej, płótno dublowane; 83 x 68 cm;
w p. g. rogu herb Tępa Podkowa
estymacja: 26 000 - 32 000 zł
estymacja: 26 000 - 32 000 zł
Karl KAUFMANN - pseud. L. VAN HOVE (1843-1905)
Lot No.105
Wenecja
olej, płótno dublowane na wosk; 69 x 105,5 cm;
sygn. l. d.: L. van Hove
estymacja: 9 500 - 11 000 zł
sygn. l. d.: L. van Hove
estymacja: 9 500 - 11 000 zł
Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)
Lot No.112
Ludwig van Beethoven, 1929
drzeworyt, papier;
24,5 x 19 cm (odcisk płyty).
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
24,5 x 19 cm (odcisk płyty).
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Utagawa KUNIYOSHI (1797-1861)
Lot No.114
Wojska Takedy Shingena po zejściu z góry Seijo i przeprawie przez rzekę Amenomiya,
walczą z Amakasu Kagemochi pod Kawanakajima w prowincji Shinshu - tryptyk, 1855
drzeworyt barwny, papier; 36,3 x 24,7 cm; 36,3 x 25,6 cm; 36,2 x 24,8 cm;
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Heinrich Friedrich FÜGER (1751-1818) - według
Lot No.116
Śmierć Abla
miedzioryt, papier; 51 x 39 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
napis l. d.: Fuger pinxt. (ołówkiem poniżej kompozycji)
estymacja: 1 700 - 2 000 zł
estymacja: 1 700 - 2 000 zł
Lot No.
203
Aniołek
rzeźba w drewnie, polichromowana, wys. ok. 42 cm.
Europa Środkowa, Małopolska?, XIX w.
estymacja: 3 300 - 3 800 zł
estymacja: 3 300 - 3 800 zł
Lot No.
205
Para główek aniołków - płaskorzeźbionych wsporników (?)
drewno polichromowane; 50 x 16 cm; oraz 52 x 16 cm.
Europa Środkowa, warsztat prowincjonalny, XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Lot No.
207
Chrystus Ukrzyżowany
drewno polichromowane; wys. 65 cm; szer. 20 cm.
Polska?, warsztat prowincjonalny, XVIII / XIX w.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
Lot No.
210
Tabernakulum
drewno, wys. 49 cm; szer. 50 cm; głęb. 46 cm.
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
Alberto CURRINI (czynny XIX-XX)
Lot No.212
Prządka
alabaster; wys. 52 cm; szer. 22 cm; głęb. 22 cm.
Włochy, pocz. XX w.
estymacja: 6 200 - 7 000 zł
Włochy, pocz. XX w.
estymacja: 6 200 - 7 000 zł
Tadeusz STULGIŃSKI (1911-1994)
Lot No.214
Portret kobiety - płaskorzeźba
gips patynowany, woskowany, 40,5 x 31 cm.
Polska, 1967.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Polska, 1967.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Auguste MOREAU (1834-1917)
Lot No.216
Macierzyństwo
brąz, odlew patynowany; wys. 33 cm.
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 4 200 - 5 000 zł
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 4 200 - 5 000 zł