Henryk ZIEMBICKI FANTAZOS (ur. 1944)

Lot No.
350
Wyspa czyśćcowa, 1969 olej, płótno; 119,5 x 70 cm;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Roland CASSIMAN (ur. 1937)

Lot No.
351
Akt olej, płótno; 106 x 80 cm;
sygn. l. g.: Cassiman Roland;
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Zbysław Marek MACIEJEWSKI (1946-1999)

Lot No.
352
Perswazje II, 1997 akryl, tektura; 48 x 42 cm;
sygn. i dat. l. d.: ZbMaciejewski 20 VII 1997;
estymacja: 22 000 - 27 000 zł

Igor TALWIŃSKI (1907-1983)

Lot No.
353
Dziewczynka z czerwoną różą olej, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. p. d.: IgorTalwiński;
estymacja: 8 500 - 10 000 zł

Matthias HELLEMANS, XX / XXI w.

Lot No.
354
Keep me close, 2020 olej, płótno; 135 x 96 cm;
estymacja: 6 400 - 7 600 zł

Józef MAREK (1922-2020)

Lot No.
355
Drwal, 1950 olej, płótno, 68 x 97 cm ;
sygn., dat. i opisany l. d.: Józef Marek 50 / Drwal.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Małgorzata NOWAK-ŻUKIEL(ur. 1974)

Lot No.
356
Goodbye Autumn, 2019 akryl, płótno; 50 x 40 cm;
sygn. l. d.: M / Nowak-Żukiel
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Michał KALICKI (ur. 1973)

Lot No.
357
Gwóźdź w gumiaku, 2020 gwasz, piórko, papier; 96 x 68,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Kalicki.
estymacja: 5 300 - 6 400 zł

Michał KALICKI (ur. 1973)

Lot No.
359
Na pokładzie spodka były urządzenia czytające ludzkie myśli; 2020 gwasz, piórko, papier; 96 x 68,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Kalicki.
estymacja: 5 300 - 6 400 zł

Władysław STRZEMIŃSKI (1893-1952) - WEDŁUG

Lot No.
360
Postać z dzieckiem - z cyklu „Białoruś Zachodnia”, 1939/1985 akwaforta, papier czerpany, 29,5 x 39 cm (w świetle passe-partout);
p. d. pieczątka: GALERIA / ANNA WESOŁOWSKA;
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

Lot No.
361
Dwie postaci z dzieckiem - z cyklu „Białoruś Zachodnia”, 1939/1985 akwaforta, papier czerpany, 29,5 x 39,5 cm (w świetle passe-partout)
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Lot No.
362
Sosny nad morzem, 1939/1985 akwaforta, papier czerpany, 29,8 x 43,4 cm
na odwrocie papierowa nalepka: wg rysunku Władysława Strzemińskiego - „Sosny nad morzem”, 1939/1985 akwaforta na pap
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1930-2009)

Lot No.
363
Genesis, 1956 fotografia czarno-biała, odbitka bromowa, papier, vintage print; 21 x 16 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie pieczęć autorska: ZDZISŁAW BEKSIŃSKI / SANOK, ULICA
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Lot No.
364
Bez tytułu fotografia czarno-biała, odbitka bromowa, papier, vintage print; 19 x 16 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Janusz BUŁHAK (1906-1977)

Lot No.
365
Grzyb odbitka żelatynowo-srebrowa, papier fotograficzny; 23,5 x 37 cm;
sygn. p. d.: Bułhak (pisakiem);
estymacja: 700 - 800 zł
Cena sprzedaży 700 zł

Janusz BUŁHAK (1906-1977)

Lot No.
366
Pajęczyna na sośnie odbitka żelatynowo-srebrowa, papier fotograficzny; 26,5 x 37,5 cm;
estymacja: 700 - 800 zł
Cena sprzedaży 700 zł

Włodzimierz KUNZ (1926-2002)

Lot No.
367
Znaki monotypia, papier; 53,5 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany na dole pracy: monotypia "Znaki" Wł. KUNZ (ołówkiem);
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Leszek SOBOCKI (ur. 1934)

Lot No.
368
Studium dłoni, 1975 pastel, papier czarny naklejony na karton; 32 x 25 cm;
sygn. i dat. p. d.: SOBOCKI 1975.
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

Leszek SOBOCKI (ur. 1934)

Lot No.
369
Stan na rok 1976, z cyklu: Biografia, 1976 linoryt, papier; 42 x 59 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Z CYKLU: BIOGRAFIA - "STAN NA ROK 1976" LINORYT, 7/40 L. SOBOCKI 76. (ołówkiem).
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Zbylut GRZYWACZ (1939-2004)

Lot No.
370
Kruk, 1964 technika mieszana (gwasz, tusz), karton; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Zbylut 64;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Zbylut GRZYWACZ (1939-2004)

Lot No.
371
Padający, 1970 akwaforta, papier; 24,3 x 16 cm (wymiar odbitki), 48 x 32, 5 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Zbylut Grzywacz'70, (ołówkiem), opisany l. d.: Padający (
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

Lot No.
372
Porte Saint Denis w Paryżu, 1962 ołówek, papier; 23 x 32 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p. d.: Szancenbach (ołówkiem), l. d. napis: Porte St. Denis 1962 (tuszem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

Lot No.
373
Taniec, 1955 litografia, papier, 56 x 45 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Szancenbach 55 (ołówkiem), l. d.: litografia (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Roman OPAŁKA (1931-2011)

Lot No.
374
Twarz ołówek, papier; 19,7 x 30 cm;
sygn. na odwrocie: R.OPAŁKA (ołówkiem).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

Lot No.
375
Koza ze Zwardonia II, 1963 drzeworyt, papier żeberkowy; 42 x 58 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: imp. JPanek 63 (ołówkiem), opisany l. d.: Koza ze Zwardonia II. (ołówkiem).
estymacja: 4 300 - 4 800 zł

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

Lot No.
376
Bałtyk, lata 50. XX w. drzeworyt sztorcowy, papier; 16 x 22 cm (wymiar kompozycji),
19 x 24 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

HATFIELD DON ELLSWORTH

Lot No.
377
Zabawa nad morzem serigrafia, płótno; 60,5 x 90,5 cm;
sygn. i numerowana p. d.: DEHatfield 1/50;
estymacja: 6 900 - 8 300 zł

Thomas STRICKLAND (1932-1999)

Lot No.
378
Portret kobiety pastel, papier kolorowy; 57 x 44 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. g.: STRICKLAND.
estymacja: 4 500 - 5 400 zł

Tomasz SĘTOWSKI(ur. 1961)

Lot No.
379
Ultimum votum inkografia, papier; 61 x 65 cm (w świetle passe-partout);
opisana u dołu: T.Sętowski "Ultimum votum" 7/50
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Juliusz JONIAK (1925-2021)

Lot No.
380
St Remy, 2004 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 34 x 50 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Joniak 04 (ołówkiem).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Teresa WALLIS-JONIAK (ur. 1926)

Lot No.
381
Uliczka, 2015 akwarela, papier; 29 x 39 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Teresa Wallis-Joniak / 2015 (ołówkiem).
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Klara JOSKOWICZ (1918-?)

Lot No.
382
Martwa natura z gruszkami gwasz, pastel, tektura; 60 x 47.5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: K. JOSKOWICZ.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Marian KURJATA (1913-1989)

Lot No.
501
Mikołaj Kopernik, 1971 aluminit; wys.: 154 cm;
Wystawiona po raz pierwszy w 1974 r. na V Festiwalu Sztuk Pięknych w Zachęcie.
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

Lot No.
502
Tors brąz, podstawa - marmur jasny; wys. figury: 37,5 cm;
sygn. u dołu: MITORAJ, z tyłu: EA oraz znak odlewni.
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961)

Lot No.
503
Don Kichot brąz patynowany; wym.: wys.: 31 cm, podst.: 13 x 11 cm (drewno);
sygn. na podstawie: Sętowski.
estymacja: 6 000 - 7 200 zł

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961)

Lot No.
504
Dama Pik brąz patynowany, podstawa: granit; wys.: 21,5 cm;
sygn. na kołnierzu: Sętowski.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

Lot No.
505
Kolarstwo z cyklu: „Dyscypliny olimpijskie” brąz patynowany; 30 x 30 cm;
sygn. na spodzie: BCHROMY.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Krystyna NOWAKOWSKA (ur. 1953)

Lot No.
506
Rodzina, 2021 brąz polerowany, patynowany, odlew wykonany metodą wosku traconego; wys. 40 cm;
sygn. i dat. na podstawie: 2021 / K.NOWAKOWSKA;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

Lot No.
507
Szczęście małżeńskie marmur; wys.: 83 cm;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 600 zł

Marek KOWALSKI (ur. 1954)

Lot No.
508
Pamiątka z podróży, 2021 drewno polichromowane, pleksi; wys. 170 cm;
sygn. i dat. z boku na podst. MKOW 21.
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Jan STĘPKOWSKI (1952-2011)

Lot No.
509
W okowach, 1993 drewno; wys. 84 cm, średn. podstawy: 24 cm;
sygn. i dat.: J. Stępkowski 1993.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Autor nieokreślony, XX w.

Lot No.
510
Macierzyństwo drewno, wys.68 cm;
Rzeźba w typie prac Ludwika Sandeckiego.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Autor nieokreślony, podhalański (?), XX w.

Lot No.
511
Macierzyństwo drewno, wys. 21,5 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Roland KOŚCIÓŁEK (ur. 1988)

Lot No.
512
MilLady, 2023 ceramika szkliwiona; 24 x 16 x 13 cm;
sygn: ROKO [pieczątka od wewnątrz rzeźby].
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Stanisław ZAGAJEWSKI (1927-2008)

Lot No.
513
Ptaszek ceramika szkliwiona; wys. 27 cm;
sygn. ryte na spodzie: SZ (monogram).
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Bertil VALLIEN - projekt

Lot No.
514
Brains - Przeciw stresowy obiekt przyjemny dla oka i ręki, 1998 szkło barwione w masie; wym.: 8 x 5 cm (każdy);
Kosta Boda, Szwecja.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

HORBOWY ZBIGNIEW

Lot No.
515
Świecznik 4 świece szkło, kobalt, kapowy; wys. 16 cm;
sygn. na spodzie: ZH/G 20/01 41/204
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

HORBOWY ZBIGNIEW

Lot No.
516
Świecznik 1 świeca szkło, tycjan żółty, wystrzygany; wys. 16 cm;
sygn. na spodzie: ZH/G 20/04 42/204
estymacja: 1 600 - 1 900 zł