Jan BOHUSZEWICZ (1878-1935)
Lot No.97
Wenecja, 1921
olej, tektura; 38,5 x 26,5 cm;
sygn. śr. d.: J. Bohuszewicz
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
sygn. śr. d.: J. Bohuszewicz
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
2 300 zł
Tadeusz ZAMIAR (1905-1966)
Lot No.99
Pejzaż morski
pastel, papier; 28 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Zamiar
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: Zamiar
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.101
Motyw z Palestyny, 1943
olej, tektura; 8,5 x 10,5 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman / 1943
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
8 500 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)
Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)
Lot No.103
Widok na morze, 1933
gwasz, papier; 32,5 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1933
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
13 500 zł
Franciszek WÓJCIK (1903-1984)
Lot No.105
Plac św. Piotra w Rzymie
olej, tektura; 37 x 27 cm;
sygn. i opisany p. d.: FWójcik Rzym
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Ludwik LESZKO (1890-1957)
Lot No.106
Florencja, 1937
gwasz, karton, 34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Leszko / Florencja 1937
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Roman Kazimierz KOCHANOWSKI (1857-1945)
Lot No.107
Pejzaż zimowy
olej, tektura; 11,5 x 13 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: R. Kochanowski
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
sygn. l. d.: R. Kochanowski
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
10 000 zł
Alfonsa KANIGOWSKA (1858-1948)
Lot No.108
Pejzaż z drzewami
olej, płótno; 25,5 31,5 cm;
sygn. p. d.: AKanigowska
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
sygn. p. d.: AKanigowska
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
1 700 zł
Wawrzyniec CHOREMBALSKI (1888-1965)
Lot No.109
Zachód słońca nad rzeką, 1925
olej, tektura; 12,5 x 21,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: W. Chorembalski 1925
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
1 600 zł
Mieczysław REYZNER (1861-1941)
Lot No.110
Pejzaż z kładką
olej, tektura; 12,5 x 17 cm;
sygn. p.d.: Miecz Reyzner
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. p.d.: Miecz Reyzner
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Wiktor KORECKI (1890-1980)
Lot No.111
Pejzaż z kaczeńcami
olej, tektura; 37 x 50,5 cm;
sygn. l.d.: WIKTOR KORECKI
estymacja: 6 300 - 7 000 zł
sygn. l.d.: WIKTOR KORECKI
estymacja: 6 300 - 7 000 zł
6 000 zł
Bogusław SERWIN (1887-1956)
Lot No.112
Pejzaż nostalgiczny
olej, sklejka; 56 x 46 cm;
sygn. p. d.: B. Serwin
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: B. Serwin
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.114
Pejzaż ze snopami
olej, płótno naklejone na tekturę;
24 x 31 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
24 x 31 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Walter HARTMANN, XX w.
Lot No.117
Martwa natura, przed 1932
olej, płótno; 55 x 45 cm;
sygn. l. g. W. HARTMANN
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. l. g. W. HARTMANN
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Emil KRCHA (1894-1972)
Lot No.119
Owoce
akwarela, papier; 25 x 35 cm;
sygn. l. d.: E. Krcha (ołówkiem)
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
Stanisław DZIEMAŃSKI (1897-1962)
Lot No.122
Mont Saint-Michel, 1928
olej, tektura; 24 x 33 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: ST. DZIEMAŃSKI / MT. ST. MICHEL 1928.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Witold Andrzej ZACHAREWICZ (1929-1985)
Lot No.123
Pod zamkiem znad Loary
olej, płótno; 46,5 x 55 cm;
sygn. p. d.: Zachar
estymacja: 3 400 - 3 800 zł
sygn. p. d.: Zachar
estymacja: 3 400 - 3 800 zł
3 200 zł
Maria LECHOWSKA-BUJAK (1930-2018)
Lot No.124
Kościółek
olej, tektura; 35,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MARIA BUJAK
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
sygn. p. d.: MARIA BUJAK
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)
Lot No.125
Fara w Gostyniu
olej, tektura; 21 x 30 cm;
sygn. l. d.: M.G. Wywiórski.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. l. d.: M.G. Wywiórski.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
5 500 zł
M.Z., XX w.
Lot No.126
Pejzaż z drewnianym kościółkiem
olej, płótno naklejone na tekturę; 32,5 x 43 cm;
sygn. p. d.: M Z... (nazwisko nieczytelne).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Stanisław STÜCKGOLD (1868-1933)
Lot No.129
Portret mężczyzny
olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. l. d.: St
estymacja: 4 300 - 5 000 zł
sygn. l. d.: St
estymacja: 4 300 - 5 000 zł
Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902-1986)
Lot No.131
Kobieta z kwiatami
olej, tektura; 49 x 27 cm;
sygn. p. d.: Z. Przebindowski
estymacja: 2 400 - 2 600 zł
sygn. p. d.: Z. Przebindowski
estymacja: 2 400 - 2 600 zł
Tadeusz CYBULSKI (1878-1954)
Lot No.134
Młody grajek, 1897
olej, płótno; 16 x 22 cm;
sygn. i dat. p. g.: TCybulski / 897.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
6 000 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.136
Portret szlachcianki
olej, płótno (dublowane na wosk);
49,5 x 41,5 cm;
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
49,5 x 41,5 cm;
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Marian NOWICKI (1904-po 1939)
Lot No.138
Portret mężczyzny w fotelu
olej, tektura fakturowana, 50 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. wraz z dedykacją p. d.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. wraz z dedykacją p. d.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Feliks SYPNIEWSKI (1830-1902)
Lot No.140
Portret hrabiego
olej, płótno naklejone na tekturę; 36 x 27,5 cm;
sygn. p. d.: FS / 1856
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
sygn. p. d.: FS / 1856
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Jan MATEJKO (1838-1893)
Lot No.143
Zestaw 4 drzeworytów
1. Władysław Warneńczyk 2. Ludwik I, Król Węgierski i Polski
3. Bolesław Wstydliwy 4. Królowa Bona
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
estymacja: 2 200 - 2 600 zł