Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Lot No.3
Portret siostry artysty, Bronisławy, 1928
akwarela, papier; 49 x 34,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Lusławice / […] / Jacek Malczewski 1928.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
17 000 zł
Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)
Lot No.4
Zabudowania
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 48 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W. Skoczylas
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
sygn. l. d.: W. Skoczylas
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
9 000 zł
January SUCHODOLSKI (1797-1875) - przypisywany
Lot No.6
Spotkanie
akwarela, piórko, papier; 11 x 15 cm;
na odwrocie list odręcznie pisany
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
18 000 zł
Henryk HAYDEN (1883-1970)
Lot No.13
Pejzaż, 1943
piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 31 x 49 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Hayden / 43
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
sygn. p. d.: Hayden / 43
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
2 500 zł
Monogramista J.K., XX w.
Lot No.15
Ujarzmianie, 1942
piórko, tusz, tusz lawowany na podrysowaniu ołówkiem, papier; 25,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. JK 1942.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. i dat. JK 1942.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)
Lot No.18
Krowy - dwa rysunki
1. Krowa przy korycie: ołówek, papier; 20,3 x 25,2 cm;
2. Dwie krowy przy korycie: ołówek, papier; 20,3 x 25,2 cm.
estymacja: 3 300 - 3 600 zł
estymacja: 3 300 - 3 600 zł
Juliusz HOLZMÜLLER (1876-1932)
Lot No.20
Studium głów końskich
ołówek, akwarela, papier; 11,5 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. Juliusz Holzmüller
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Jan Erazm KOTOWSKI (1885-1960)
Lot No.22
Kowboje
olej, tektura; 50 x 36 cm;
sygn. l. d.: Jan Kotowski
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
sygn. l. d.: Jan Kotowski
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Władysław GOŚCIMSKI (1904-1979)
Lot No.24
Dyliżans pędzi
olej, sklejka; 60 x 70 cm;
sygn. p. d.: W. Gościmski
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. p. d.: W. Gościmski
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Paul THOMAS (1868-1910)
Lot No.26
Polowanie na dzika
olej, tektura; 25 x 35 cm;
sygn. p. d.: Paul Thomas.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł
sygn. p. d.: Paul Thomas.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł
Willem II VAN DORT (1905-c.1995)
Lot No.29
We wsi
olej, płótno; 59,5 x 80 cm;
sygn. p. d.: W v Dort.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
sygn. p. d.: W v Dort.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
William SMITH-COLLINGWOOD (1815-1887)
Lot No.31
Żniwa
akwarela, papier; 21 x 34,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Collingwood Smith
estymacja: 2 800 - 3 300 zł
estymacja: 2 800 - 3 300 zł
Paweł GAJEWSKI (1889-1950)
Lot No.34
Portret kobiety
ołówek, brązowy papier; 32 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Gajewski
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
sygn. p. d.: Gajewski
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Guido RECK (1919-1981)
Lot No.36
Kazimierz Podsadecki z żoną
piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 28,5 x 21 cm;
oznaczenie p. d.: GR
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
oznaczenie p. d.: GR
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Kazimierz SZMYT (1860-1941) - przypisywany
Lot No.37
Portret kobiety
ołówek, węgiel, biała pastel, papier brązowy;
49 x 36 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
2 000 zł
Franciszek TEPA (1829-1889)
Lot No.38
Portret ojca
ołówek, papier; 25 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
napis u dołu wraz z sygnaturą
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
napis u dołu wraz z sygnaturą
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Jan REMBOWSKI (1879-1923)
Lot No.40
Portret młodego mężczyzny
ołówek, akwarela, gwasz, papier; 24 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jan Rembowski
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. l. d.: Jan Rembowski
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Konstanty SZEWCZENKO (1910-1991)
Lot No.42
Rybak
olej, sklejka; 29 x 21 cm;
sygn. l. d.: K. Szewczenko
estymacja: 2 300 - 2 600 zł
sygn. l. d.: K. Szewczenko
estymacja: 2 300 - 2 600 zł
2 000 zł
Stanisław FABIAŃSKI (1865-1947)
Lot No.45
Widok na Kurzą Stopkę zimą, 1923
akwarela, papier; 46 x 30,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: St. Fabijański 1923.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
1 200 zł
Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)
Lot No.47
Przed drewnianym kościółkiem
akwarela, papier; 34 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Gibiński
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
sygn. p. d.: S. Gibiński
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Aleksander GRYGLEWSKI (1833-1879)
Lot No.48
Pejzaż z pałacem, 1850
akwarela, ołówek, papier; 16 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat i opisana p. d.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
sygn., dat i opisana p. d.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
3 300 zł