Kazimierz BORZYM (1884-1968)
Lot No.50
Typ z Ukrainy, 1914
olej, płótno; 67 x 53 cm;
sygn. p. d. K. Borzym. 1914
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
sygn. p. d. K. Borzym. 1914
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
F. KOVACS, XX w.
Lot No.52
Kobieta nad robótką
olej, tektura; 35 x 24,5 cm;
sygn. p. d.: KOVACS F.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. p. d.: KOVACS F.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Stanisław STÜCKGOLD (1868-1933)
Lot No.55
Portret mężczyzny
olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. l. d.: St
estymacja: 5 300 - 6 300 zł
sygn. l. d.: St
estymacja: 5 300 - 6 300 zł
Lot No.56
Autoportret
olej, płótno, tektura; 41 x 31 cm;
sygn. p. d. St st
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
sygn. p. d. St st
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
8 500 zł
Eliasz KANAREK (1902-1969)
Lot No.57
Sztukmistrz
technika własna, enkaustyka, płyta; 57 x 44 cm;
sygn. p. d.: E. Kanarek
estymacja: 32 000 - 37 000 zł
sygn. p. d.: E. Kanarek
estymacja: 32 000 - 37 000 zł
29 000 zł
Artur KOLNIK (1890-1971)
Lot No.58
Arab z osiołkiem
olej, tektura; 24 x 33 cm;
sygn. p. d.: Kolnik
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
sygn. p. d.: Kolnik
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Adam BANDROWSKI (1881-1966)
Lot No.61
Róże w wazonie, 1913
olej, płótno; 50,5 x 45,5 cm;
sygn. i dat. u dołu z lewej: AB 1913.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 300 zł
Jan ŚWIDERSKI (1913-2004)
Lot No.63
Martwa natura z kwiatami
olej, tektura; 63,5 x 45,5 cm;
sygn. p. d.: J. Świderski.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
sygn. p. d.: J. Świderski.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Wojciech Otton FLECK (1903-1972)
Lot No.65
Kwiaty
olej, płyta; 26,5 x 20 cm;
sygn. l. d.: Woj. Fleck
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. l. d.: Woj. Fleck
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.68
Kwiaty w dzbanku, 1931
pastel, papier; 44 x 34 cm;
sygn. i dat. p. d.: … 1931 (sygnatura nieczytelna).
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
3 400 zł
Romuald WYPYCHOWSKI (1901-1981)
Lot No.70
Bzy w wazonie, 1971
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 59 x 45 cm;
sygn. i dat. z lewej pośrodku: R. Wypychowski / 71.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Jakub GLASNER (1879-1942)
Lot No.71
Kwiaty
akwarela, papier;
68 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.:
JGlasner.
estymacja: 4 200 - 5 000 zł
sygn. p. d.:
JGlasner.
estymacja: 4 200 - 5 000 zł
3 800 zł
Alojzy SIWECKI (1912-1988)
Lot No.72
Kwiaty w wazonie, 1984
pastel, tektura; 68 x 43,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: ASiwecki / 17.IV 84 (ołówkiem).
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
Kazimierz KRÓLIKOWSKI (1921-1994)
Lot No.75
Martwa natura
olej, płótno; 46 x 54,5 cm;
na odwrocie nalepka z informacjami o autorze wraz z tytułem i datą
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Lot No.77
Martwa natura
olej, płótno; 38,5 x 31,5 cm;
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
Wilhelm TRÜBNER (1851-1917)
Lot No.80
Pejzaż z mokradłami, 1880
akwarela, papier; 20 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: W. Trubner 1880.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł
estymacja: 2 200 - 2 500 zł
Lot No.82
Krupówki w Zakopanem
olej, płótno; 40 x 60 cm;
na odwrocie drukowana nalepka
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
na odwrocie drukowana nalepka
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Ignacy PINKAS (1888-1935)
Lot No.83
Katowicki Rynek nocą, 1929
olej, tektura;
20,5 x 26 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie dedykacja
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
na odwrocie dedykacja
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
3 700 zł
Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)
Lot No.84
Kościół w Rabce, 1972
olej, płótno; 50 x 40 cm;
sygn. i dat. l. d.: I. NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA 1972
estymacja: 2 400 - 2 600 zł
estymacja: 2 400 - 2 600 zł
Jerzy Ryszard KRAUZE (1903-1978)
Lot No.87
Studium pejzażowe, 1924
olej, tektura; 23,5 x 34 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Krauze / 1924
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Ernst BLEY, XX w.
Lot No.89
Pustać Lüneburska [Lüneburger Heide], 1936
olej, płótno; 61 x 91 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: E. Bley / Hamburg / 1936
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.92
Akt kobiety
olej, płótno naklejone na płytę; 65 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: … źniński 1970
estymacja: 3 400 - 3 800 zł
estymacja: 3 400 - 3 800 zł
Nathan GUTMAN (1898-1987)
Lot No.93
Akt kobiety
olej, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. l. d.: N. Gutman
estymacja: 4 000 - 4 600 zł
sygn. l. d.: N. Gutman
estymacja: 4 000 - 4 600 zł
3 800 zł
Walter SPITZER (1927- 2021)
Lot No.94
Dla Isis
akwarela, gwasz, papier; 65 x 49 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: W. Spitzer
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
sygn. p. d.: W. Spitzer
estymacja: 3 200 - 3 800 zł