Eugeniusz ZAK (1884-1926)
Lot No.1
Idylla, ok. 1920
olej, papier naklejony na tekturę; 48,5 x 66 cm;
sygn. p. d.: Eug. Zak
estymacja: 220 000 - 250 000 zł
sygn. p. d.: Eug. Zak
190 000 zł
Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)
Lot No.2
Górski potok
akwarela, papier; 34 x 50 cm;
sygn. l. d.: Rafał Malczewski (ołówkiem).
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
16 000 zł
Erno ERB (1890-1943)
Lot No.4
Na rynku w Krakowie
olej, tektura; 36 x 48 cm;
sygn. i opisany p. d.: E Erb / Kraków.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
20 000 zł
Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)
Lot No.9
Port w Surinamie
piórko, tusz, tusz lawowany, akwarela, papier; 17 x 21 cm; sygn. p. d.: AU
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)
Lot No.11
Krowy - dwa rysunki
-) Krowa przy poidle
-) Dojenie krowy
ołówek, papier; 20,3 x 25 cm.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
-) Dojenie krowy
ołówek, papier; 20,3 x 25 cm.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)
Lot No.12
Szkice koni - rysunek dwustronny
ołówek, papier;
42 x 26,5 cm.
estymacja: 5 500 - 6 000 zł
42 x 26,5 cm.
estymacja: 5 500 - 6 000 zł
5 000 zł
Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)
Lot No.13
Wiejska dziewczyna - szkic
ołówek, papier; 31,5 x 23 cm.
Dodatkowo dołączony rysunek dwustronny: zarysy postaci.
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902-1986)
Lot No.15
Pejzaż, 1948
węgiel, papier; 17 x 23 cm; sygn., dat. i opisany p. d.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
Lot No.17
Śpiący kot na schodach, ok. 1917
akwarela, papier, 25 x 36 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
4 000 zł
Lot No.18
Antyczne meble z XIX wieku, 1975
tusz, papier; 29 x 21 cm (w świetle oprawy);
Oryginał ilustracji do książki Krystyny Uniechowskiej "Uniechowski opowiada, czyli tajemnice mafii antykwarskiej";
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Stanisław NOAKOWSKI (1867-1928)
Lot No.19
Wnętrze zamkowe, 1925
tusz lawowany, akwarela, papier naklejony na tekturę;
30 x 24 cm;
sygn. i dat. l. d.: SN (monogram wiązany) / 2 15/IX 5.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
30 x 24 cm;
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
3 200 zł
Artur MARKOWICZ (1872-1934)
Lot No.20
W warsztacie ślusarskim, ok. 1910
ołówek, papier; 26,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis: Artur Markowicz / 1910 (ołówkiem).
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
Stanisław KACZOR-BATOWSKI (1866-1946)
Lot No.21
Góral, ok. 1918
węgiel, papier; 49,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygnatura wraz z dedykacją p. d.: Panu J. Gohlingowi / na pamiątkę / SBatowski / 1918.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
2 500 zł
Karol KOSSAK (1896-1975)
Lot No.22
Zuzanna i starcy
kredka, ołówek, papier; 32 x 23 cm;
sygn. p. d.: KKossak
estymacja: 3 000 - 3 400 zł
sygn. p. d.: KKossak
estymacja: 3 000 - 3 400 zł
2 800 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)
Lot No.23
Akt, ok. 1904
ołówek, papier; 40 x 31 cm;
sygn. l. d.: WW
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
sygn. l. d.: WW
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
4 500 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.24
Polowanie par force, 1930
olej, tektura; 33 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1930
estymacja: 17 000 - 19 200 zł
estymacja: 17 000 - 19 200 zł
18 000 zł
J. [Józef] KOSIŃSKI, XIX w.
Lot No.26
W miasteczku podkrakowskim
akwarela, papier; 17,5 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: J. Kosiński
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. l. d.: J. Kosiński
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Juliusz HOLZMÜLLER (1876-1932)
Lot No.28
Studium końskich głów I
akwarela, ołówek, papier; 24,2 x 32,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Juliusz Holzmüller
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
2 700 zł
Lot No.29
Studium końskich głów II
akwarela, ołówek, papier; 24,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
2 700 zł
Karol KOSSAK (1933-2004)
Lot No.30
Głowa konia, 1941
akwarela, papier; 24,5 x 20,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: KKossak / 1941
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
3 000 zł
Adam SETKOWICZ (1876-1945)
Lot No.32
Spotkanie
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 16 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
sygn. l. d.: A. Setkowicz
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
2 700 zł
Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)
Lot No.34
Sanna
olej, płótno; 19 x 26 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
4 500 zł
Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)
Lot No.37
Morze, 1939
gwasz, tektura; 34 x 49,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1939
estymacja: 6 500 - 7 000 zł
estymacja: 6 500 - 7 000 zł
7 500 zł
Lot No.38
Pejzaż morski, 1923
gwasz, tektura; 24 x 33,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1923
estymacja: 6 500 - 7 000 zł
estymacja: 6 500 - 7 000 zł
6 000 zł
Stanisław PODGÓRSKI (1882-1964)
Lot No.39
Bretania - Widok na morze w pobliżu Kergroes
olej, tektura; 35 x 49,5 cm;
sygn. i opisany l. d.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
sygn. i opisany l. d.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Lot No.40
Nad brzegiem morza, 1931
gwasz, tektura; 24 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1931
estymacja: 6 500 - 7 000 zł
estymacja: 6 500 - 7 000 zł
7 000 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.41
Na wzburzonym morzu
olej, płótno; 48,5 x 73 cm;
estymacja: 8 500 - 10 000 zł
estymacja: 8 500 - 10 000 zł
Jakub MARKIEL (1911-2008)
Lot No.44
Zabudowania
olej, płótno; 61,5 x 51 cm;
sygn. i dat. p. d.: Markiel / 64
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Jean PESKÉ (1870-1949)
Lot No.46
Na spacerze
olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. l. d.: Peske
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
sygn. l. d.: Peske
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
10 000 zł
Nathan GUTMAN (1898-1987)
Lot No.47
Pierrot grający na gitarze
olej, tektura; 50 x 38,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: N. Gutman
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
sygn. p. d.: N. Gutman
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
3 200 zł