Jan BERGER (1863-1930)
Lot No.49
Narciarz
olej, tektura; 24,5 x 15 cm;
sygn. l. d.: Jan Berger
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. l. d.: Jan Berger
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Ludwik KLIMEK (1912-1992)
Lot No.51
Kompozycja z postaciami
olej, płótno; 33,4 x 41 cm;
sygn. p. d.: Klimek
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
sygn. p. d.: Klimek
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Jan BETLEY (1908-1980)
Lot No.54
Konny spacer do Wilanowa - Wilanów zimą, 1942
olej, płótno; 48,5 x 67 cm;
sygn. i dat. p. d. Jan Betley 42
estymacja: 5 000 - 5 500 zł
estymacja: 5 000 - 5 500 zł
4 700 zł
Stanisław Ignacy Poraj FABIJAŃSKI (1865-1947)
Lot No.56
Ogrójec przy kościele św. Barbary w Krakowie
akwarela, papier; 34,5 x 25 cm;
sygn. l. d.: St. Fabijański
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. l. d.: St. Fabijański
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900?-1981)
Lot No.58
Zaułek przy kościele św. Barbary w Krakowie, 1933
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 28,5 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: M.SZCZERBIŃSKI 933.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Lot No.60
Panorama Nowego Targu, 1913
akwarela, papier; 9,3 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana l. d.: Stanisław Fabijński / Nowy Targ - 1913 (ołówkiem).
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
2 000 zł
Georg FISCHHOF (1859-1914)
Lot No.62
Pejzaż włoski
olej, płótno; 69 x 106 cm;
sygn. l. d.: E. Trassi
estymacja: 17 000 - 20 000 zł
sygn. l. d.: E. Trassi
estymacja: 17 000 - 20 000 zł
16 000 zł
Irena WEISS - ANERI (1888-1981)
Lot No.63
W słoneczny dzień, ok. 1935
olej, płótno; 22,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri
estymacja: 3 800 - 4 200 zł
sygn. p. d.: aneri
estymacja: 3 800 - 4 200 zł
Halina KOWALSKA-KRYSIŃSKA, XX w.
Lot No.65
Sosny nadmorskie, 1948
olej, płótno naklejone na tekturę; 26 x 36 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Kowalska- Krysińska 48
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Czesław SADOWSKI (1902-1959)
Lot No.68
Hortensje i róże w wazonie, 1944
olej, tektura; 67,5 x 47 cm;
sygn. l. d.: Cz. Sadowski
estymacja: 3 500 - 3 800 zł
sygn. l. d.: Cz. Sadowski
estymacja: 3 500 - 3 800 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.70
Martwa natura z kwiatami i owocami
olej, płótno;
64 x 52 cm.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
64 x 52 cm.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Borys PETRYŃSKI (1891-1942 Auschwitz)
Lot No.72
Mimozy w błękitnym wazonie, lata 30. XX w.
pastel, tektura; 34,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: BPetryński
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
sygn. l. d.: BPetryński
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Ludwik KLIMEK (1912-1992)
Lot No.75
Bukiet kwiatów
akwarela, kredka, gwasz, papier; 63,5 x 47,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Klimek 66
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
sygn. i dat. p. d.: Klimek 66
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Nathan GUTMAN (1898-1987)
Lot No.77
Martwa natura z owocami
gwasz, papier; 36,5 x 47,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: N. Gutman
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
sygn. l. d.: N. Gutman
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Dawid Jecheskiel KIRSZENBAUM (1900-1954)
Lot No.79
Świecznik i figi
gwasz, tektura; 39,5 x 30,5 cm;
sygn. p. g.: Kirchenbaum
estymacja: 2 300 - 2 700 zł
sygn. p. g.: Kirchenbaum
estymacja: 2 300 - 2 700 zł
Władysław JAHL (1886-1953)
Lot No.83
Pejzaż z drzewami
olej, płótno; 33 x 55 cm;
sygn. p. d.: Jahl
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
sygn. p. d.: Jahl
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Jerzy René GROSZANG (1929-2004)
Lot No.85
Pejzaż z rozlewiskiem
akwarela, gwasz, papier żeberkowy; 26 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Groszang
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
sygn. p. d.: Groszang
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
Mania MAVRO (1889-1969)
Lot No.87
Pejzaż prowansalski
olej, płótno naklejone na tekturę (fabryczne podobrazie); 37 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MMavro
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
sygn. p. d.: MMavro
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Monogramista B.K., XX w.
Lot No.90
Tancerka, ok. 1910
akwarela, papier naklejony na płótno; 42 x 25 cm;
sygn. i opisana p. d.: BK / Warszawa I/V
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
S. ICKOWICZ, XX w.
Lot No.93
Haifa
olej, płótno; 46 x 55,5 cm;
sygn. p. d.: S. ICKOWICZ / HAIFA.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł
estymacja: 2 200 - 2 500 zł