Zenon ŻYBURTOWICZ (ur. 1949)

Lot No.
58
Bez tytułu, 1990 / 2023 negatyw KODAK 35 mm; wydruk pigmentowy na papierze FB Gold Silk 315; 40 x 60 cm (zadruk); edycja: 1/7.
Na odwrocie naklejka autorska z opisem.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Zenon ŻYBURTOWICZ (ur. 1949)

Lot No.
59
XXX, 1990 / 2023 negatyw KODAK 35 mm; wydruk pigmentowy na papierze FB Gold Silk 315; 40 x 60 cm (zadruk); edycja: 1/7.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Marie LAURENCIN (1883-1956)

Lot No.
60
Bez tytułu akwaforta, akwatinta barwna, papier; 46 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: Marie Laurencin; ed. p. d.: 11/100.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Mel RAMOS (1935-2018)

Lot No.
61
Akt oraz studium aktu litografia barwna, papier Arches ze znakiem wodnym, 40 x 27 cm (kompozycja), 57 x 39 cm (arkusz);
sygnowany z płyty pod kompozycją: MelRamos.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Lucjan MIANOWSKI (1933-2009)

Lot No.
62
Akt z lustrem i mężczyzną, lata 70. litografia offsetowa (na kanwie collage’u fotograficznego), papier; 70 x 50 cm.
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

Lot No.
63
Erotyk - dziewczyna i chłopak, 1959 ołówek, papier, 16,6 x 17,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: SZ / 1959 oraz l. d.: 59 SZ.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

Lot No.
68
Bez tytułu, 1989 piórko, tusz, papier; 28 x 19,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: nieczytelnie 89’.
estymacja: 800 - 1 000 zł

Szymon KOBYLIŃSKI (1927-2002)

Lot No.
69
Scena erotyczna - projekt ilustracji do książki „Pamiętnik Krystyny", lata 60. / 70. XX w. piórko, tusz, papier; 22,8 x 32,6 cm (w świetle passe-partout), 32,3 x 22,5 (arkusz);
poniżej fragment tekstu opisującego scenę.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Mieczysław JAGOSZEWSKI (1897-1987)

Lot No.
72
Scena erotyczna I piórko, tusz, akwarela, papier; 26,5 x 23 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Lot No.
73
Scena erotyczna II piórko, tusz, akwarela, papier; 26,5 x 23 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Lot No.
74
Scena erotyczna III piórko, tusz, akwarela, papier; 25,5 x 32 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Lot No.
75
Scena erotyczna IV piórko, tusz, akwarela, papier; 23 x 26 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Jerzy FLISAK (1930-2008)

Lot No.
76
Przy kominku, lata 60. XX w. akwarela, gwasz, papier; 29,5 x 33,5 cm (arkusz).
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

NAGIŃSKI, XX w.

Lot No.
77
Le reve d'Isabelle [Sen Izabelli], 1990 kredka, cienkopis, papier; 55 x 85 cm (w świetle passe-partout);
opisany l. d.: Le reve d'Isabelle (cienkopisem), sygn., dat. p. d.: NAGIŃSKI '90.
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Jan CHRZĄSZCZ (ur. 1944)

Lot No.
78
W oczekiwaniu na łabędzia, 1987 pastel, karton; 70,5 x 52 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: J 87 / Chrząszcz (inicjał wiązany).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Marcin KOTARSKI (1952-2013)

Lot No.
80
Kobieta z wężem olej, karton i płótno naklejone na sklejkę; 23,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Kotarski.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł

L'ENVOL C. FRENCH, XX w.

Lot No.
81
Lot (Ucieczka), 1971 olej, płótno; 91 x 73 cm;
sygn. p. d.: nieczytelnie; opisany na odwrocie: nieczytelnie.
estymacja: 4 400 - 5 300 zł

Stanisław KRZYSZTAŁOWSKI (1903-1990)

Lot No.
83
Akt kobiety, 1963 olej, płótno, 94 x 67 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Krzyształowski 963.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

Lot No.
84
Erotyk - Dziewczyna i chłopak, 1974 olej, tektura, 24 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: SZSZ 74.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Małgorzata JABŁOŃSKA (ur. 1966)

Lot No.
85
Wrota świata, 2021 jedwab, technika własna, szkło; 30 x 30 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: WROTA ŚWIATA M JABŁOŃSKA 2021.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

Lot No.
86
Zwycięstwo brąz niklowany; 62,5 x 12 x 10 cm;
sygn. u dołu: monogram wiązany MS, M. SIERPIŃSKI / W WA.
estymacja: 8 500 - 10 000 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

Lot No.
87
Ona (Wiosenne) brąz patynowany; 56,5 x 9,5 x 8 cm;
sygn. u dołu : monogram wiązany MS, SIERPIŃSKI / W WA.
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Wojtek SIUDMAK (ur. 1942)

Lot No.
88
Paradise - talerz ozdobny porcelana biała, sitodruk, szkliwienie; wys. 2,5 cm, średn. 23 cm;
sygn. p. d.: W. Siudmak.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł