Witold WOJTKIEWICZ (1879-1909)
Lot No.2
Clowni
akwarela, papier kremowy, 56 x 68 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: Wojtkiewicz.../ 1905
estymacja: 140 000 - 170 000 zł
130 000 zł
Maksymilian GIERYMSKI (1846-1874)
Lot No.6
Na przejeździe, ok. 1869
olej, deska; 31 x 42,5 cm;
sygn. l. d.: M. Gierymski
estymacja: 240 000 - 280 000 zł
sygn. l. d.: M. Gierymski
220 000 zł
Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)
Lot No.8
Cynie w wazonie, 1940
olej, płótno; 35,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: a. karpiński
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
sygn. l. d.: a. karpiński
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
11 000 zł
Adam SETKOWICZ (1876-1945)
Lot No.11
Wóz na wiejskiej drodze
olej, tektura; 42,5 x 74,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
sygn. l. d.: A. Setkowicz
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
12 000 zł
Aleksander MAKOWSKI (1869-1924)
Lot No.12
Pościg za bolszewikami
olej, płótno dublowane; 64,5 x 104 cm;
sygn. l. d.: ALEKSANDER MAKOWSKI
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)
Lot No.13
Krakowskie zaloty
olej, płótno; 55 x 74,5 cm;
sygn. p. d. Jerzy Potrzebowski
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
3 200 zł
Lot No.14
Trójka w burzy
olej, tektura; 68 x 89,5 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
estymacja: 5 300 - 6 300 zł
estymacja: 5 300 - 6 300 zł
Zygmunt KACZÓWKA (1915-1996)
Lot No.16
Ranny powstaniec
olej, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. p. d.: Z. Kaczówka
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
sygn. p. d.: Z. Kaczówka
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Adam SETKOWICZ (1876-1945)
Lot No.18
Krakowiak
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 33 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. l. d.: A. Setkowicz
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 200 zł
Adam SETKOWICZ (1876-1945)
Lot No.19
Krakowianka
sygn. l. d.: A Setkowicz
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. l. d.: A Setkowicz
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 200 zł
Fryderyk LACHNER (ok. 1856- po 1913)
Lot No.20
Para Serbów w strojach narodowych, 1884
1. Portret Serba 2. Portret Serbki
akwarela, papier; sygn.,dat. i opis. p. d.
estymacja: 6 800 - 8 000 zł
estymacja: 6 800 - 8 000 zł
Lot No.22
Śpiący kot
piórko, atrament, papier; 23,5 x 30 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
2 600 zł
Rudolph SLEVOGT (XIX w.)
Lot No.24
W wiejskiej zagrodzie, 1868
ołówek, papier; 23 x 31,5 cm w (świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Rudolh Slevo....Juli 4. 1868 (ołówkiem).
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Maria Ewa ŁUNKIEWICZ-ROGOYSKA - MEWA (1895-1967)
Lot No.26
Pejzaż jesienny
akwarela, papier; 15 x 23 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: M-EWAŁUNKIEWICZOWA
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
Roman BRATKOWSKI (1869-1954)
Lot No.29
Pejzaż wiejski ze sztafażem, 1912
olej, płótno; 59 x 90 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Bratkowski Lwów 1912
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Włodzimierz ZAKRZEWSKI (1916-1992)
Lot No.32
Pejzaż z łodzią, ok. 1950
olej, płótno; 41 x 75 cm;
sygn. p. d.: W. Zakrzewski
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
sygn. p. d.: W. Zakrzewski
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Stanisław DYZMAŃSKI (1878-1939)
Lot No.34
Droga w lesie
olej, płótno naklejone na tekturę; 16,5 x 26 cm;
sygn. p. d.: St. Dyzmański (częściowo schowana pod ramą)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Błażej IWANOWSKI (1889-1966)
Lot No.37
Sień Saska na Wawelu
olej, tektura; 36 x 50 cm;
sygn. p. d.: Błażej Iwanowski
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
sygn. p. d.: Błażej Iwanowski
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
5 000 zł
Otto AXER (1906-1983)
Lot No.40
Pejzaż zimowy, 1927
olej, sklejka; 38 x 53 cm;
na odwrocie napis: Otto Axer / 1927/3 (ołówkiem).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.43
Kwiaty
olej, tektura; 73 x 40 cm;
sygn. p. d.: CH (monogram wiązany).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Stefan ROSTWOROWSKI (1921-2000)
Lot No.45
Kwiaty, 1977
olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: Stefan Rostworowski 77
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Bogusław SERWIN (1887-1956)
Lot No.47
Martwa natura z kukiełką, 1924
olej, tektura; 71 x 71 cm;
sygn. i dat. p. g.: SERWIN. 924
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
estymacja: 2 700 - 3 200 zł