Henryk PLICH (1904-1986)
Lot No.98
Pejzaż miejski, 1962
pastel, papier; 27 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: HPlich (ołówkiem)
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
Odo DOBROWOLSKI (1883-1917)
Lot No.100
Lwów, 1907
akwarela, tusz, piórko, tusz lawowany papier; 47 x 47 cm;
sygn. p. d. O. Dobrowolski '07 (? - data słabo czytelna).
estymacja: 5 300 - 6 300 zł
estymacja: 5 300 - 6 300 zł
Leopold STROYNOWSKI (1858-1935)
Lot No.102
Wieża Sandomierska Zamku Królewskiego na Wawelu, 1921
olej, tektura; 64 x 45,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: L. Stroynowski
estymacja: 5 300 - 6 300 zł
sygn. p. d.: L. Stroynowski
estymacja: 5 300 - 6 300 zł
Józef BRACH, XX w.
Lot No.104
Widok na kościół św. Wojciecha w Krakowie
akwarela, papier; 24 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JBrach (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Stanisław PACIOREK (1889-1952)
Lot No.105
Widok na Wawel, 1912
olej, tektura; 60,5 x 83,7 cm (w świetle ramy);
sygn., dat. i opisany p. d.: St. Paciorek / Kraków. 912.III r.
estymacja: 4 700 - 5 600 zł
estymacja: 4 700 - 5 600 zł
4 300 zł
Henryk POLICHT (1888-1967)
Lot No.106
Wisła pod Wawelem zimą, 1930
olej, tektura; 69,5 x 49,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Henryk Policht 1930.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
Zbigniew JASKIERSKI (1928-1969)
Lot No.108
Ruiny Starego Miasta w Warszawie
akwarela, papier; 28,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Zb. Jaskierski (kredką)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Malarz nieokreślony, XIX/XX w.
Lot No.110
Aleja w Rogowie [Legnickim], 1900
olej, płótno; 37,5 x 52,5 cm;
opisany p. d.: Rogau, Oct. 1900
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 300 zł
Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XIX/XX w.
Lot No.114
Pejzaż
olej, płótno naklejone na sklejkę; 26,5 x 37 cm;
na odwrocie nieczytelny napis piórem.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Jan Nepomucen BIZAŃSKI (1804-1878)
Lot No.116
Święty Jan, 1828
olej, płótno; 40 x 26,5 cm;
na odwrocie, na płótnie napis autorski (?)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Victor DARJOU (1804-1877)
Lot No.118
Portret kobiety, 1851
olej, płótno; 72 x 59 cm;
sygn. i dat. przy prawej krawędzi pośrodku: Darjou / 1851
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
2 500 zł
Malarz nieokreślony, XVIII w.
Lot No.120
Portret młodego mężczyzny
olej, płótno dublowane; 20,5 x 14 cm;
na odwrocie na krośnie malarskim napis
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Malarz nieokreślony, polski - monogramista S.O., XIX w.
Lot No.122
Portret Jerzego Ks. Zbaraskiego, 1823
olej, blacha miedziana; 31,5 x 29,5 cm;
sygn. na odwrocie, krawędzi oprawy punktowo: S.O 1823 Fec.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
5 500 zł
Stanisław BOHUSZ-SIESTRZEŃCEWICZ (1869-1927)
Lot No.126
Odpoczynek, 1903
litografia, papier; 24,3 x 33,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. z lewej u dołu: Siestrzeńcewicz / Wilno.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Lot No.128
W drodze na targ, 1903
litografia, papier; 24 x 33,5 cm;
sygn. l.d.: Siestrzeńcewicz / 903
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Zenovii Eustachiovych KETSALO (1919-2010)
Lot No.130
Zestaw 9 litografii - Sceny rodzajowe
litografia, papier;
każda z prac sygnowana, podany tytuł i technika graficzna.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)
Lot No.131
Kompozycja, 1935
gwasz, tektura; 14 x 10,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d: Podsadecki 935 (ołówkiem).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
2 400 zł
Mojżesz KISLING (1891-1953)
Lot No.132
Kwiaty w wazonie
litografia, papier; 56 x 45 (odcisk płyty);
sygn. l d.: Kisling (na kamieniu)
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
1 200 zł
Mojżesz KISLING (1891-1953)
Lot No.133
Kwiaty w wazonie
litografia, papier; 47,5 x 56,5 (odcisk płyty);
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
1 200 zł
Utagawa KUNISADA II (1823-1880)
Lot No.134
Kurtyzana Edomachi układająca kwiaty irysów z serii „Ikiutsushi bijin kurabe”
drzeworyt barwny, papier; 36,5 x 24,6 cm;
sygn. na klocku l. śr.: Konomi ni ôjite Kunisada hitsu.
estymacja: 1 900 - 2 200 zł
estymacja: 1 900 - 2 200 zł
Elwiro ANDRIOLLI (1836-1893),Juliusz SŁOWACKI
Lot No.136
Lilla Weneda
Warszawa 1883, nakładem Maurycego Orgelbranda.
Opawa wydawnicza twarda płócienna, tytulatura tłoczona złotem; 37 x 28 cm
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Jakub CYTRYNOWICZ [Jacques CYTRINOVITCH] (1893-1942)
Lot No.201
Głowa kobiety
brąz, odlew patynowany; marmur; 53,5 x 19 x 25 cm (z podstawą).
Francja, lata 30. XX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Francja, lata 30. XX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
9 000 zł
J. CHIURAZZI (Odlewnia zał. ok. 1870)
Lot No.202
Perseusz z głową Meduzy
brąz, odlew cyzelowany, patynowany; wys. 103 cm;
Włochy, Neapol, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Włochy, Neapol, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Lot No.
204
Wojownik na koniu
brąz, odlew; wys. 15 cm; szer. 15 cm; głęb. 12 cm.
Chiny?, XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Chiny?, XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Lot No.
205
Konny wojownik grecki z włócznią
brąz, odlew patynowany, marmur jasnobeżowy; wys. 28 cm;
Europa Zachodnia, odlew XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Europa Zachodnia, odlew XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
1 400 zł