Leon TARASEWICZ (ur. 1957)
Lot No.301
Bez tytułu, 2023
akryl, płótno; 100 x 120 cm;
na odwrocie sygnowany, datowany i opisany: L. Tarasewicz 2023 / Acrylic on canvas / 120 x 100 (flamastrem).
estymacja: 110 000 - 140 000 zł
Ewa KURYLUK (ur. 1946)
Lot No.303
W kąpieli, 1965
olej, płótno; 80 x 55 cm;
sygn. p. d.: E KURYLUK;
estymacja: 30 000 - 37 000 zł
sygn. p. d.: E KURYLUK;
estymacja: 30 000 - 37 000 zł
Jacek SIENICKI (1928 - 2000)
Lot No.305
Wnętrze, 1984
olej, płótno; 100 x 147 cm;
sygn. p. d.: IX 84 JS
estymacja: 50 000 - 65 000 zł
sygn. p. d.: IX 84 JS
estymacja: 50 000 - 65 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)
Jan SZANCENBACH (1928-1998)
Lot No.307
Pejzaż norweski z łódką, 1997
olej, płótno; 85 x 100 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
Marian (Marzyn) KONARSKI (1909-1998)
Lot No.309
Ogrodnik, 1951
olej, płótno; 100 x 72 cm;
sygn. i dat. l. d.: M.Konarski / 51;
estymacja: 20 000 - 30 000 zł
estymacja: 20 000 - 30 000 zł
Anna KARPOWICZ-WESTNER (ur. 1951)
Lot No.312
Akt, 1993
pastel, papier; 32 x 38,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: a.karpowicz 93.
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
Kazimierz CIEŚLIK (ur. 1953)
Lot No.314
Sen w Domu Horty - dyptyk, 1995
1). olej, płótno; 110 x 79,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Cieślik'95.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Jan LEBENSTEIN (1930-1999)
Lot No.318
Course pétrifiée [Skamieniały wyścig]
litografia barwna, papier; 48 x 69 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein73 (ołówkiem), opisana śr. d.: „Course pétrifiée” (ołówkiem), od
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Marek WŁODARSKI (HENRYK STRENG) (1903-1960)
Lot No.321
Scena symboliczna
gwasz, ołówek, papier; 33,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WŁODARSKI.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
sygn. l. d.: WŁODARSKI.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
WITOLD-K (UR. 1932)Z cyklu Ludzie, 1973
Lot No.323
olej, płótno; 48,5 x 56 cm
sygn. l.d.: Witold K. 1973
estymacja: 21 500 - 25 500 zł
estymacja: 21 500 - 25 500 zł
Andrzej KURZAWSKI (1928-2012)
Lot No.325
Bez tytułu, 2010
akryl, płyta; 63,5 x 70 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: A. Kurzawski / 2010 r.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Zbigniew DOWGIAŁŁO (ur. 1961)
Lot No.327
Miłość na Thaiti, 1984
olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. p. d.: Z M Dowgiałło
estymacja: 12 000 - 18 000 zł
sygn. p. d.: Z M Dowgiałło
estymacja: 12 000 - 18 000 zł
Stanisław Jerzy SUDER (1951-2015)
Lot No.329
Z cyklu: Ptaki Cudaki
olej, płyta; 15 x 21 cm;
sygn. p. d.: S.J. Suder;
estymacja: 1 200 - 2 000 zł
sygn. p. d.: S.J. Suder;
estymacja: 1 200 - 2 000 zł
Kinga POLIT (ur. 1970)
Lot No.331
Mieszkam w lesie. W samym środku, 2015
olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. dat. i opisany na odwrocie: KINGA POLIT / "MIESZKAM W SAMYM / ŚRODKU / 2015.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)
Lot No.333
Razem, 2024
olej, płótno; 120 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: ANTOSZCZYK / 2024;
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Marta ABRAMOWICZ XX / XXI w.
Lot No.335
On baby, 2009
olej, płótno; 100 x 140 cm;
sygn. p. d.: Abramowicz;
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
sygn. p. d.: Abramowicz;
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Zofia ŻEBROWSKA (1911-?)
Lot No.337
Martwa natura
olej, płótno; 70 x 60 cm;
sygn. p. d.: Z Żebrowska.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. p. d.: Z Żebrowska.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Malarz nieokreślony, 2 poł. XX w.
Lot No.339
Senne marzenie
olej, płótno; 97 x 77 cm.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Maksymilian KREUTZ-MAJEWSKI (ur. 1966)
Lot No.341
Abstrakcja 4, 2024
technika mieszana, płyta; 80 x 70 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: MAKSYMILIAN / KREUTZ - MAJEWSKI / 2024/4.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Emmanuel KATZ (Mané-Katz) (1894 - 1962)
Lot No.346
Taniec
litografia barwna, papier, 49,5 x 64 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Mane-Katz (na kamieniu) oraz p. d.: MOURLOT LITH. - MANARANCHE GRAV (na kamieni
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Jan OPALIŃSKI (1956-2014)
Lot No.348
Czarodziej z prowincji, 1988
akwaforta, papier; 21,5 x 39,5 cm (odcisk płyty), 26 x 42 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
opisany l. d.: "Czarodziej z prowincji" (ołówkiem), śr.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Danuta LESZCZYŃSKA-KLUZA (1926-2019)
Lot No.350
Z serii: Lato, lata 90. XX w.
technika własna (monotypia, akwarela?), papier; 41,5 x 29,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: D. L. / KLUZA.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Maria WĄSOWSKA (1931-1991)
Lot No.352
Kobieta i mężczyzna, 1957
drzeworyt, papier; 32 x 22 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i opisana: Kobieta i mężczyzna / Maria Wąsowska 57 (ołówkiem);
estymacja: 1 000 - 1 100 zł
estymacja: 1 000 - 1 100 zł
Olga PECZENKO-SRZEDNICKA (1918-1975)
Lot No.355
Odys I - projekt scenografii
olej, karton szary; 46 x 57,5 cm;
sygn. p., d.: O. Peczenko, opisany pośrodku: ODYS.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł