Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.2
Spowiedź, 1921
olej, tektura; 35 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: Wlastimil Hofman 1921 / Bonarka
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
23 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.9
Pościg za bolszewikiem, 1939
olej, tektura; 28,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1939
estymacja: 19 000 - 23 000 zł
estymacja: 19 000 - 23 000 zł
18 000 zł
Roman Antoni BREITENWALD (1911-1985)
Lot No.11
Zwiad
olej, płótno; 49 x 70 cm;
sygn. p. d.: R Breitenwald
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
sygn. p. d.: R Breitenwald
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Edward MESJASZ (1929-2007)
Lot No.12
Ułan na koniu, 1995
olej, płótno; 38 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Mesjasz 1995
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
3 800 zł
NIKUTOWSKI, XX w.
Lot No.13
Portret konia arabskiego - Rustana
olej, płótno; 52,5 x 58 cm;
sygn. p. d.: Nikutowski. / 01
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
sygn. p. d.: Nikutowski. / 01
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Nikifor KRYNICKI [Epifaniusz Drowniak] (1895-1968)
Lot No.15
Postacie przed rotundą
kredka, papier; 15 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
napis autorski u dołu: BARSZ WSIWILLA ZDROWSEŁO.
estymacja: 5 400 - 6 500 zł
estymacja: 5 400 - 6 500 zł
5 500 zł
Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)
Lot No.16
Scena z balu
akwarela, piórko, tusz lawowany, papier; 28 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AU
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
sygn. p. d.: AU
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
1 400 zł
Lot No.17
Igraszki przy winie
piórko, tusz lawowany, akwarela, papier; 27 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AU
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
sygn. p. d.: AU
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
2 200 zł
Lot No.18
Na balu
akwarela, piórko, tusz lawowany, papier; 17,3 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AU
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
sygn. p. d.: AU
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
1 400 zł
Lot No.19
Biesiada
akwarela, piórko, tusz lawowany, papier; 18 x 19,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AU
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
sygn. p. d.: AU
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
1 600 zł
Lot No.20
Toaleta
tusz, piórko, papier; 31 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AU
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
sygn. p. d.: AU
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
2 600 zł
Lot No.22
Akt stojącej modelki, 1913
ołówek, tusz lawowany, papier; 37 x 28,5 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Zygmunt SIDOROWICZ (1846-1881)
Lot No.24
Studium portretowe dziewczynki, 1866
kredka, papier; 46 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany odręcznie: Zygmunt Sidorowicz / praca akademicka / 1866 r. (piórem)
estymacja: 4 200 - 5 000 zł
estymacja: 4 200 - 5 000 zł
Michał STAŃKO (1901-1969)
Lot No.27
Owce i bacówka
olej, tektura; 33 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Stańko
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. p. d.: M. Stańko
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Zygmunt JÓZEFCZYK (1881-1966)
Lot No.29
Dziewczyna z czerwonymi koralami, 1936
olej, tektura; 36 x 29 cm;
sygn. i dat. l. g.: Z. J. / 936 (ołówkiem).
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
3 300 zł
Lot No.31
Przed kościołem
piórko, tusz, papier; 27,7 x 19,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: AU
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
sygn. p. d.: AU
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
1 600 zł
Wanda GENTIL-TIPPENHAUER (1899-1965)
Lot No.32
Kwietniowa niedziela, ok. 1938
tempera, tektura; 45,3 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: WANDA GENTIL TIPPENHAUER
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
10 000 zł
Monogramista MKJ, XX w.
Lot No.34
Morskie Oko
gwasz, karton; 34 x 25 cm;
sygn. p. d.: MKJ (monogram wiązany)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Edmund CIECZKIEWICZ (1872-1958)
Lot No.36
Pejzaż tatrzański
olej, tektura; 34 x 40 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Bolesław BAAKE (1905-1963)
Lot No.38
Pejzaż górski
olej, tektura; 24 x 27,8 cm;
sygn. p. d.: Bolesław Baake
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. p. d.: Bolesław Baake
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Henryk BERLEWI (1894-1967)
Lot No.40
Ewa
olej, płótno naklejone na tekturę, 46 x 37,5 cm;
sygn. l. g.: 1950 / HB (monogram) opleciony wężem
estymacja: 43 000 - 50 000 zł
estymacja: 43 000 - 50 000 zł
40 000 zł
Katarzyna LIBROWICZ (1912-1991)
Lot No.41
Portret kobiety z profilu
olej, płótno; 35 x 28 cm;
sygn. p. d. K. Librowicz
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
sygn. p. d. K. Librowicz
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Lot No.42
Portret chłopca
olej, płótno; 41 x 33 cm;
sygn. p. d. K.Librowicz
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
sygn. p. d. K.Librowicz
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
1 000 zł
Robert PIKELNY (1904-1986)
Lot No.43
Pierrot ze skrzypcami - obraz dwustronny
olej, tempera, tektura; 45 x 37 cm
sygn. p. d.: Pikelny
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
sygn. p. d.: Pikelny
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Walter SPITZER (ur. 1927)
Lot No.45
W drodze na targ
olej, płótno; 33 x 41 cm;
sygn. l. d.: W. Spitzer
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
sygn. l. d.: W. Spitzer
estymacja: 5 500 - 6 500 zł