Aleksander TROJKOWICZ (1916-1985)
Lot No.49
Martwa natura, 1971
olej, płótno; 75 x 60 cm;
sygn. p. d.: A. Trojkowicz
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. p. d.: A. Trojkowicz
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Adolf ŁUBIAŃSKI-INATOWICZ (1892-1971)
Lot No.51
Polne kwiaty w wazonie
akwarela, papier; 47,5 x 356.5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. : A Inatowicz -Łubiański
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Boris Borvine FRENKEL (1895-1984)
Lot No.52
Martwa natura niebieska
olej, tektura; 42 x 33 cm;
sygn. l. d.: BorFrenkel
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
sygn. l. d.: BorFrenkel
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
3 000 zł
Jan Maria BRZESKI (1907-1957)
Lot No.55
Pejzaż miejski
gwasz, papier; 61 x 42 cm;
sygn. i dat. p.d.: JMBrzeski / 942
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
1 500 zł
Ludwik KWIATKOWSKI (1880-1953)
Lot No.57
Widok na Sukiennice w Krakowie
olej, tektura; 63,5 x 93 cm;
sygn. l. d.: Kwiatkowski
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
sygn. l. d.: Kwiatkowski
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
K. KRZYŻANOWSKI (XX w.)
Lot No.59
Kościół św. Norberta w Krakowie, 1955
akwarela, papier; 49,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: K. Krzyżanowski / Kraków 955
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Monogramista MKJ, XX w.
Lot No.61
Ruiny zamku w Czersku
olej, tektura; 26,5 x 33 cm;
sygn. p. d: MKJ (monogramem wiązanym)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Marcin ŻARNECKI, XX w.
Lot No.63
Ulica Piwna w Warszawie, 1935
akwarela, papier naklejony na karton; 22,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M. Żarnecki / 1935.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
1 300 zł
Jakub MARKIEL (1911-2008)
Lot No.65
Zabudowania, 1964
olej, płótno; 61,5 x 51 cm;
sygn. i dat. p. d.: Markiel / 64
estymacja: 6 300 - 7 000 zł
estymacja: 6 300 - 7 000 zł
Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)
Lot No.68
Jesień na polach, 1931
olej, tektura; 25 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1931
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Antoni TESLAR (1898-1972)
Lot No.71
Zakole rzeki w Samoklęskach, 1941
olej, płótno; 32 x 49 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: a. Teslar / Samoklęski 1941
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Tadeusz SPRUSIAK (1907-1985)
Lot No.73
Morze
olej, tektura; 27 x 34,5 cm;
na odwrocie napis: TAD. SPRUSIAK / "MORZE" / 36 x 28.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
Lesław ZAJĄCZKOWSKI (ur. 1927)
Lot No.75
Pejzaż z Jugosławii - Mostar
olej, płótno; 60 x 75 cm;
sygn. p. d.: LZajączkowski
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. p. d.: LZajączkowski
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)
Lot No.78
Pejzaż zimowy
olej, płyta; 30 x 43,5 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Franz FRANKL (1881-1940)
Lot No.80
Pejzaż
olej, deska; 45,5 x 59,5 cm;
sygn. i opisany p. d.: Franz Frankl / MÜNCHEN
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Mieczysław KORWIN-PIOTROWSKI (1869-1930)
Lot No.82
Widok poranny na folwark
olej, płótno naklejone na tekturę; 21,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany p. d.: Piotrowski / Monachium.
estymacja: 3 400 - 4 200 zł
estymacja: 3 400 - 4 200 zł
Antoni PROCAJŁOWICZ (1877-1949)
Lot No.83
Pejzaż burzowy
olej, deska; 27,5 x 34,5 cm;
sygn. p. d.: A. S. PROCAJŁOWICZ
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
2 400 zł
Ludwik GRABOWSKI (1884-1982)
Lot No.84
Pejzaż
olej, tektura; 31,5 x 37,2 cm;
sygn. p. d.: L. GRABOWSKI
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: L. GRABOWSKI
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Adolf RYLSKI (1854-?)
Lot No.85
Para obrazów - pejzaże
olej, płótno; 26 x 32 cm (każdy);
sygn. na każdym: A. Rylski (czerwoną farbą)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
3 600 zł
Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)
Lot No.87
Sosny nad morzem
olej, tektura; 49 x 34,5 cm;
sygn.. p. d.: St. Żurawski
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
sygn.. p. d.: St. Żurawski
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Roman BRATKOWSKI (1869-1954)
Lot No.89
Pejzaż z kwitnącymi jabłoniami
olej, tektura; 33 x 49 cm;
sygn. p. d.: R Bratkowski
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
sygn. p. d.: R Bratkowski
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
BIRNBAUM (XX w.)
Lot No.91
Przed chatą
olej, tektura; 17,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Birnbaum
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. l. d.: Birnbaum
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Alfredo ANDERSEN (1860-1935)
Lot No.94
Mężczyzna w kapeluszu - Autoportret?
olej, tektura; 25 x 28,5 cm;
sygn. l. d.: Alfredo / Andersen (słabo czytelna).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł