Wacław ŻABOKLICKI (1879-1959)
Lot No.51
Kwiaty w wazonie
pastel, papier; 54 x 55 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Wacław Żaboklicki
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Janina Maria GRABSKA-PUCKOWA (1917-?)
Lot No.52
Piwonie w wazonie, 1949
olej, płótno; 74,5 x 58 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Grabska / 49.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
S. GIEROWSKI, XX w.
Lot No.53
Kwiaty w wazonie, 1945
olej, tektura, 58 x 68 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: S. Gierowski / 1945. Kraków.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
4 500 zł
Janina Maria GRABSKA- PUCKOWA (1917-?)
Lot No.54
Zestaw 3 ilustracji
1. Drzewa 2. Kompozycja
3. Kompozycja
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
3. Kompozycja
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Jan CYBIS (1897-1972)
Lot No.56
Święta Katarzyna IV (Łysica), 1952
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
35,5 x 52 cm (w świetle passe-partout); sygn. i dat. p.d.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
MANÉ-KATZ - Emmanuel KATZ (1894-1962)
Lot No.57
Pejzaż z Palestyny, 1934
gwasz, karton; 50 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Mane-Katz 34
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
3 600 zł
Stanisław KACZOR-BATOWSKI (1866-1946)
Lot No.58
Pejzaż z Cannero, 1926
olej, tektura; 48 x 68,4 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. l. d.: S. Batowski 1926. Cannero
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)
Lot No.60
Chata bretońska
olej, płótno; 38 x 45,5 cm
sygn. p. d.: W. Terlikowski 51
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Dawid Jecheskiel (Jesekiel) KIRSZENBAUM (1900-1954)
Lot No.61
Pejzaż, 1941
olej, płótno; 50 x 61,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: JK / D / 41
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
5 400 zł
Helene TUPKE-GRANDE (1876-1946)
Lot No.63
W porcie
olej, płyta; 46,5 x 55,5 cm;
sygn. p. d.: H. Tüpke-Grande
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: H. Tüpke-Grande
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
3 300 zł
Józef CHLEBUS (1893-1945)
Lot No.65
Zakole rzeki
olej, tektura; 34 x 47 cm;
sygn. p. d.: Chlebus
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
sygn. p. d.: Chlebus
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)
Lot No.67
Klif Orłowski, 1933
olej, płótno; 47,5 x 58 cm;
sygn. i dat. p. g.: St. Żurawski 1933
estymacja: 3 600 - 4 200 zł
estymacja: 3 600 - 4 200 zł
JAWORSKI, XX w.
Lot No.69
Leśny potok
akwarela, gwasz, papier; 50 x 35 cm;
sygn. p. d.: FH Jaworski (? - słabo czytelnie).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Ernst LORENZ-MUROWANA (1872-1950)
Lot No.71
Wieczorny połów
olej, płótno; 37 x 48,5 cm;
sygn. l. d.: Lorenz - Murowana
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
2 300 zł
Jakub Michał KASPROWICZ (1905-1975)
Lot No.73
Sprzedawca dywanów
olej, tektura; 34 x 49 cm;
sygn. l. d. J.M. Kasprowicz
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
sygn. l. d. J.M. Kasprowicz
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Autor nieokreślony, XX w.
Lot No.75
Portret kobiety
olej, płótno;
94 x 62 cm.
estymacja: 4 800 - 5 500 zł
94 x 62 cm.
estymacja: 4 800 - 5 500 zł
4 600 zł
Lot No.77
Scherzo - artystyczne spotkanie w altanie, lata 30. XX w.
olej, płótno; 64 x 80 cm (58 x 77 cm w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW
estymacja: 26 000 - 30 000 zł
sygn. p. d.: WW
estymacja: 26 000 - 30 000 zł
25 000 zł
Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)
Lot No.78
Kąpiące się o zachodzie słońca
olej, płótno; 100 x 114 cm;
sygn. p. d.: K. Mackiewicz
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
sygn. p. d.: K. Mackiewicz
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Tadeusz CIEŚLEWSKI (1870-1956) - ojciec
Lot No.80
Teatr na wodzie - Łazienki Królewskie, 1910
olej, sklejka; 53 x 33 cm;
sygn. l. d.: T. Cieślewski / 1910
estymacja: 6 000 - 7 200 zł
estymacja: 6 000 - 7 200 zł
Roman LICHY, XX w.
Lot No.81
Dworek
olej, tektura; 21 x 29 cm;
sygn. p. d. R. Lichy
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
sygn. p. d. R. Lichy
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
1 000 zł
Włodzimierz SAWULAK (1906-1980)
Lot No.82
Panorama Krakowa, 1935
olej, sklejka; 46,5 x 58,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: SAWULAK / 35
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Zygmunt RADNICKI (1894-1969)
Lot No.83
Zabudowania, 1923
olej, tektura; 60 x 42 cm;
sygn. p. d.: Z. Radnicki - 923
estymacja: 6 400 - 7 600 zł
estymacja: 6 400 - 7 600 zł
7 000 zł
Franciszek JAŹWIECKI (1900-1946)
Lot No.84
Ośnieżone drzewo
akwarela, gwasz, papier; 34 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Fr. Jaźwiecki
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: Fr. Jaźwiecki
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Sylweriusz SASKI (1863-1954)
Lot No.86
Pejzaż podhalański
olej, płótno; 47 x 96 cm;
sygn. l. d.: Sylw. Saski
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
sygn. l. d.: Sylw. Saski
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Zygmunt GAWLIK (1895-1961)
Lot No.88
Para pejzaży
olej, tektura; 48 x 33 cm (każdy);
sygn. p. d.: Gawlik Zygmunt lub Gawlik Z
estymacja: 3 400 - 4 000 zł
estymacja: 3 400 - 4 000 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.90
Pejzaż górski
olej, płótno; 71 x 100,5 cm;
sygn. p. d.: JBernhardt (? słabo czytelnie)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Leszek STAŃKO (1925-2011)
Lot No.91
Widok na Giewont, 1975
olej, płótno; 49,5 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: LESZEK STAŃKO / 1975 R
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
2 800 zł
Irena ARKUSZYŃSKA, XX w.
Lot No.92
Pejzaż krakowski
olej, płótno; 65 x 54 cm;
na odwrocie, na krośnie malarskim nalepka z informacją o autorce
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Adolf Herman DUSZEK (1872-1964)
Lot No.95
Mężowie stanu - para portretów
1. Prezydent Ignacy Mościcki, 1930
2. Marszałek Józef Piłsudski
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
2. Marszałek Józef Piłsudski
estymacja: 12 000 - 15 000 zł