Jan RUBCZAK (1884-1942)
Lot No.3
Motyw z francuskiego Południa
olej, tektura; 32,5 x 38,5 cm;
sygn. p. d.: Rubczak
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
sygn. p. d.: Rubczak
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
40 000 zł
Mieczysław OLEJ (1898-1978)
Lot No.5
Sztetl, 1929
olej, płótno; 54 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Olej / 1929
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
23 000 zł
Olga BOZNAŃSKA (1865-1940)
Lot No.9
Jane Seymour według obrazu Hansa Holbeina, 1882
ołówek, papier; 29,5 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Olga Boznańska II ... / 1882 12 Lipca
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
9 000 zł
Leszek PIASECKI (1928-1990)
Lot No.11
Targ koński
olej, płótno; 80 x 139 cm;
sygn. p. d.: Leszek Piasecki
estymacja: 38 000 - 44 000 zł
sygn. p. d.: Leszek Piasecki
estymacja: 38 000 - 44 000 zł
33 000 zł
Adam SETKOWICZ (1876-1945)
Lot No.13
Powrót z polowania
olej, tektura; 44 x 69 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
estymacja: 15 000 - 16 000 zł
sygn. l. d.: A. Setkowicz
estymacja: 15 000 - 16 000 zł
Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)
Lot No.14
Saniami przez wieś
olej, płótno; 50 x 71 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
9 500 zł
Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)
Lot No.15
Przydrożna kapliczka
olej, płyta; 25 x 49 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)
Lot No.18
Dom za drzewami, 1933
olej, tektura; 25 x 32,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1933
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
6 000 zł
Odo DOBROWOLSKI (1883-1917)
Lot No.20
Motyw zimowy
tusz, piórko, papier; 14 x 18 cm;
sygn. l. d.: ODobr… [skrócony podpis artysty]
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
1 500 zł
Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)
Lot No.22
Wdowy
piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 20,9 x 27 cm (w świetle passe-partout);
u dołu napis: WDOWY
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
u dołu napis: WDOWY
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 300 zł
Lot No.23
Zimowe atrakcje
piórko, tusz, tusz lawowany, papier;
33 x 20 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
2 000 zł
Nikifor KRYNICKI (1895-1968)
Lot No.24
Portret
akwarela, papier w autorskiej oprawie; 26 x 13,5 cm;
napis autorski z lewej pośrodku: OANOW / ..MATEJKO
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
10 000 zł
Marcel SŁODKI (1892-1944)
Lot No.25
Portret kobiety, ok. 1938
ołówek, kredka, papier; 33,5 x 23,7 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
sygn., dat. i opisany p. d.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
2 000 zł
Janina Maria GRABSKA-PUCKOWA (1917-?)
Lot No.27
Portrety - zestaw dwóch prac, 1940
1. Portret męża artystki - Antoniego Pucka
2. Portret z profilu
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
2. Portret z profilu
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Aleksander DZWONKOWSKI (1885-1969)
Lot No.30
Dzieciątko, 1923
olej, tektura; 92 x 77 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. Dzwonkowski 1923
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.31
Portret narciarza, ok. 1930
olej, płótno, 150 x 90 cm;
sygn. l. g.: nieczytelnie.
Praca wykazuje silne wpływy malarstwa Fryderyka Pautscha.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
sygn. l. g.: nieczytelnie.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
11 000 zł
Konstanty NIEMCZYKIEWICZ (1848-1917)
Lot No.32
Wybór Piasta Kołodzieja na wodza Polan, 1902
olej, płótno dublowane; 44 x 64 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
sygn., dat. i opisany l. d.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Ludwik KWIATKOWSKI (1880-1953)
Lot No.34
Dziewczyna w chuście, 1931
pastel, papier; 47 x 37 cm;
sygn. i dat. p. g.: L.Kwiatkowski 31
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
Jerzy MAKAREWICZ (1907-1944)
Lot No.37
Pejzaż z polami
ołówek, gwasz, tektura; 49 x 69,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Makarewicz
estymacja: 3 600 - 4 200 zł
sygn. l. d.: Makarewicz
estymacja: 3 600 - 4 200 zł
Witold FLORKIEWICZ (1874-1940)
Lot No.38
Pejzaż jesienny, 1929
olej, karton naklejony na płytę; 25,5 x 39,5 cm;
sygn. p. d.: W. Florkiewicz (słabo czytelnie)
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
3 700 zł
Józef BRACH, XX w.
Lot No.39
Pejzaż ze snopami
akwarela, papier; 39,5 x 54 cm;
sygn. p. d.: JBrach
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: JBrach
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Józef SEREDYŃSKI (1888-1954)
Lot No.42
Osty, 1919
akwarela, papier; 45 x 69 cm
sygn. i dat. l. d.: J.Seredyński / 1919
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Zofia DZIURZYŃSKA-ROSIŃSKA (1901-1979)
Lot No.43
Drzewa - Pejzaż zimowy, 1930
olej, płótno; 68 x 64 cm;
sygn. i dat. l. d.: Z. Dziurzyńska-Rosińska 1930
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 200 zł
Józef KOWNER (1895-1967)
Lot No.45
Martwa natura z jabłkami i kwiatami, 1948
olej, płótno; 46 x 38,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: J. Kowner. / 48
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
2 200 zł
Zygmunt GAWLIK (1895-1961)
Lot No.47
Bukiet kwiatów na stoliku
olej, tektura; 68 x 50 cm;
sygn. p. d.: Gawlik Zygmunt
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
sygn. p. d.: Gawlik Zygmunt
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Malarz nieokreślony, XIX / XX w.
Lot No.48
Martwa natura z owocami
olej, płótno; 33 x 44 cm;
sygn. l. g. Lad Klochaerts. L. 05. (? - słabo czytelnie).
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
3 600 zł