Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)
Lot No.49
Kataryniarz
olej, płótno; 60 x 60 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
5 200 zł
Stanisław JANKOWSKI (1876-1948)
Lot No.52
Kościół świętej Barbary w Krakowie
akwarela, gwasz, karton; 48,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Jankowski
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: St. Jankowski
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Jerzy RUPNIEWSKI (1888-1950)
Lot No.53
Kościół Klarysek w Bydgoszczy
olej, tektura; 69 x 48 cm;
sygn. p. d.: J Rupniewski
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: J Rupniewski
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
2 200 zł
Eugeniusz WOLSKI, XIX / XX w.
Lot No.54
Kościół świętego Wojciecha w Krakowie zimą, 1913
akwarela, papier; 31,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Eug. Wolski 1913 (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XX w.
Lot No.56
Skałki podkrakowskie
olej, tektura fakturowana;
37 x 27,5 cm.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
37 x 27,5 cm.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Abraham NEUMANN (1873-1942)
Lot No.58
Potok w Zakopanem, 1934
olej, płótno; 67,5 x 81 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: A. Neumann / 1934 / Zakopane
estymacja: 16 000 - 18 000 zł
estymacja: 16 000 - 18 000 zł
15 000 zł
Marian MOKWA (1889-1987)
Lot No.59
Praca przy kutrze
olej, płótno; 50 x 63 cm;
sygn. p. d. Mokwa
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
sygn. p. d. Mokwa
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Stanisław PIENIĄŻEK (1888-1958)
Lot No.61
Łodzie na brzegu, 1936
olej, tektura; 35 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: 1936 StPieniążek
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Arnold (Johan Georg Arnold) GRÄBONE (1896-1982)
Lot No.63
Pejzaż z rzeką
olej, płótno; 51 x 100 cm;
sygn. l. d.: Arnold Grabone
estymacja: 8 500 - 10 000 zł
sygn. l. d.: Arnold Grabone
estymacja: 8 500 - 10 000 zł
Stefan JUST (1905-1977)
Lot No.65
Pejzaż z pomostem
olej, płótno naklejone na tekturę; 59 x 49 cm;
sygn. p. d.: S.JUST
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
sygn. p. d.: S.JUST
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Dmitro POTOROKA [ORELSKI] (1897-1962)
Lot No.66
Mokradła
olej, płótno; 39,5 x 67 cm;
sygn. l. d.: Orelski
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
sygn. l. d.: Orelski
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
1 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.67
Ściana płaczu, 1963
olej, płyta; 32 x 68 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1963 / Wlastimil / Hofman
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
24 000 zł
Henryk GOTLIB (1890-1966)
Lot No.68
Głowa mężczyzny
olej, płótno naklejone na tekturę; 41 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: GOTLIB
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. l. d.: GOTLIB
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Józef KRZYŻAK (1900-1958)
Lot No.70
Artysta przy pracy
pastel, sangwina, papier żeberkowy; 41,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Krzyżak / 1945
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
M. MOHR, 1 poł. XX w.
Lot No.73
Pejzaż z wiatrakiem
olej, płótno; 14 x 35 cm,
sygn. l. d.: M.Mohr
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
sygn. l. d.: M.Mohr
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
1 900 zł
Teresa CHMURA-PEŁECH (1933-2009)
Lot No.75
Białka Tatrzańska
gwasz, papier; 16 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany p. d.: T. Chmura / Białka Tatrzańska (długopisem).
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Amandus DELLE (1908-1948)
Lot No.77
Przydrożna kapliczka
akwarela, papier; 28 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. DELLE
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
sygn. p. d.: A. DELLE
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
1 400 zł
Władysław SPERCZYŃSKI, XX w.
Lot No.79
Motyw górski
olej, płótno; 68 x 89,5 cm;
sygn. p. d.: W. Sperczyński
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
sygn. p. d.: W. Sperczyński
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Anna MAŚLAKIEWICZ-BRZOZOWSKA (1912-1986)
Lot No.82
Wiosenne promienie, 1935
olej, sklejka; 67,5 x 59 cm;
sygn. i dat. u dołu: 1935 AMaślakiewicz
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Paweł STELLER (1895-1974)
Lot No.84
Wodospady u źródeł Wisły, 1934
akwarela, papier; 34 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana. p. d.: P. Steller / Wisła 1934
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XX w.
Lot No.86
Pejzaż z mostem
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 28 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Sopecki / Eugeniusz?
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)
Lot No.88
Pejzaż z chatami
akwarela, papier; 34 x 48,5 cm;
sygn. p d.: St. Filipkiewicz
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
sygn. p d.: St. Filipkiewicz
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XX w.
Lot No.90
Para pejzaży
1. Droga w lesie
2. Pnie na skraju lasu
estymacja: 4 400 - 5 300 zł
2. Pnie na skraju lasu
estymacja: 4 400 - 5 300 zł
Zygmunt JÓZEFCZYK (1881-1966)
Lot No.92
Kaczki nad bagnami, k. l. 20. XX w.
olej, tektura; 48 x 68 cm;
sygn. l. d.: Z. Józefczyk
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
sygn. l. d.: Z. Józefczyk
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
15 000 zł
Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)
Lot No.93
Pejzaż z rzeką
olej, tektura fakturowana; 69 x 48 cm;
estymacja: 6 400 - 7 400 zł
estymacja: 6 400 - 7 400 zł