Jan MATEJKO (1838 - 1893)
Lot No.1
Jeździec na koniu
ołówek, papier; 8 x 8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JM (monogramem wiązanym)
estymacja: 27 000 - 32 000 zł
estymacja: 27 000 - 32 000 zł
27 000 zł
Juliusz KOSSAK (1824-1899)
Lot No.2
Pejzaż z drogą, 1884
ołówek, papier; 14 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: 22/11 84 / Kossak
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
10 000 zł
Stanisław Ignacy Witkiewicz WITKACY (1885 -1939)
Lot No.3
Zofia Jakimowicz-Bujak, 1924
pastel, papier; 63,2 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany. p. d.: NP / 1,2, / T.B.+E (zakreślone w owalu) / Ignacy (przetarte) Witkiewicz / 1924
estymacja: 90 000 - 110 000 zł
150 000 zł
Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)
Lot No.4
Wisła pod Tyńcem
olej, tektura; 22,5 x 17 cm;
sygn. l. d.: JAN STANISŁAWSKI
estymacja: 65 000 - 75 000 zł
sygn. l. d.: JAN STANISŁAWSKI
estymacja: 65 000 - 75 000 zł
60 000 zł
Lot No.5
Akt czytającej
olej, płótno; 70 x 60 cm;
sygn. l. d.: WW
estymacja: 38 000 - 45 000 zł
sygn. l. d.: WW
estymacja: 38 000 - 45 000 zł
35 000 zł
Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)
Lot No.7
Róże białe i amarantowe
olej, tektura; 25 x 68 cm.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
23 000 zł
Michał Gorstkin WYWIÓRSKI (1861-1926)
Lot No.9
Zima - Powrót z polowania
olej, płótno; 67 x 107 cm;
sygn. l. d.: M. G. Wywiórski
estymacja: 220 000 - 240 000 zł
sygn. l. d.: M. G. Wywiórski
200 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.11
Przy studni
olej, płótno; 79,5 x 59,5 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Kossak
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
sygn. l. d.: Jerzy Kossak
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
20 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.13
Na prerii, 1944
olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1944
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
12 000 zł
Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)
Lot No.15
Przy ognisku
akwarela, karton; 34,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Gibiński
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
sygn. p. d.: St. Gibiński
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
3 500 zł
Stanisław MASŁOWSKI (1853-1926)
Lot No.17
Na saniach, 1918
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 54 x 76 cm;
sygn. i dat. l. d.: STANISŁAW MASŁOWSKI - 1918
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
6 400 zł
ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XX w.
Lot No.19
Powrót z lasu
olej, ołówek, tektura; 15 x 26,5 cm;
na odwrocie pejzaż wiosenny w technice olejnej.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Antoni GAWIŃSKI (1876-1954)
Lot No.22
Góral, 1899
gwasz, tusz, papier; 35 x 24 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. Gawiński 99
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Jan MIKULE (1873-1934)
Lot No.24
Para prac
1. Gęsiareczka
2. Pejzaż
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
2. Pejzaż
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
1 400 zł
Jan Erazm KOTOWSKI (1885-1960)
Lot No.26
Orka
ołówek, biele, czerwona kredka, papier jasnobrązowy;
27,4 x 37,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Jan Kotowski (ołówkiem)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Lot No.28
Zawstydzona modelka, ok. 1912
ołówek, papier; 30 x 22 cm;
sygn. p d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
sygn. p d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
3 700 zł
Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)
Lot No.29
Chłopiec z Palermo, 1938
ołówek, papier; 29,8 x 23 cm;
sygn. i dat. p. d.: StefMrożewski / Palermo 38 (ołówkiem).
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Zdzisław CYANKIEWICZ (1912-1981)
Lot No.31
Akt stojący
akwarela, gwasz, papier; 36 x 23 cm;
sygn. p. d.: cyankiewicz
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
sygn. p. d.: cyankiewicz
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1966)
Lot No.33
Głowa mężczyzny
ołówek, papier; 20 x 15,5 cm (w świetle oprawy); napis z lewej u dołu
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
1 000 zł
Lot No.35
Akt leżącej kobiety
akwarela, gwasz, tusz, kalka; 65 x 50 cm;
sygn. p. d.: cyankiewicz
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
sygn. p. d.: cyankiewicz
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Józef KRZYŻAK (1900-1958)
Lot No.38
Kot
akwarela, papier; 37,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Krzyżak J. (ołówkiem).
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
2 800 zł
Adam BANDROWSKI (1881-1966)
Lot No.40
Róże w wazonie, 1913
olej, płótno; 50,5 x 45,5 cm;
sygn. i dat. u dołu z lewej: AB 1913
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Lucjan JAGODZIŃSKI (1897-1971)
Lot No.42
Słoneczniki
olej, sklejka; 42,5 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: Jagodziński
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. l. d.: Jagodziński
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Judyta SOBEL (1924-2012)
Lot No.45
Widok miejski
ołówek, węgiel, akwarela, papier; 35 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Judyta Sobel
estymacja: 4 300 - 5 000 zł
sygn. p. d.: Judyta Sobel
estymacja: 4 300 - 5 000 zł
Henryk EPSTEIN (1890 - 1944)
Lot No.46
Na targu
tusz, piórko, tusz lawowany, akwarela, papier; 28 x 35 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. p. d.: H. Epstein
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
3 600 zł
Kazimierz Togo FAŁAT (1904-1981)
Lot No.47
Szeregami lwowskie dzieci idą tułać się po świecie
akwarela, papier; 36 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Fałat
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
sygn. p. d.: Fałat
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
2 500 zł