Avit SZUBERT (1837-1919)
Lot No.109
Zofia Wodzicka z Rzyszczewskich (1816-1890) - carte de visite, lata 80. XIX w.
fotografia; 11 x 7 cm, naklejona na karton firmowy.
Lot No.
111
TSL 1863-1913
Patriotyczny plakat upamiętniający 50. rocznicę wybuchu powstania styczniowego, wydany przez TSL [Towarzystwo Szkół Ludowych]
Lot No.
113
Patriotyczny plakat upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wydany przez TSL [Towarzystwo Szkół Ludowych]
litografia barwna K. Kranikowski, papier; 20 x 15 cm;
Druk: Art. Lit. K. Kranikowski. Kraków [1911?]
Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)
Lot No.115
Kosynierzy, 1917
litografia barwna, papier; arkusz: 23,2 x 20 cm.
sygn. na kamieniu p. d.: Z.R.; l. d.: 1917. / LIT. AKC. TOW. LWÓW.
Charles Pierre Joseph NORMAND (1765-1840)
Lot No.117
Somosierra - Combat de Sommo-Sierra peint par Horace Vernet, 1 poł. XIX w. (po 1806).
miedzioryt, papier; 34 x 26,5 cm (w świetle passe-partout).
W centralnej części ukazana grupa jeźdźców - polskich oficerów: Wincenty Krasiński (dowódca pułku),
Lot No.
119
Lwy, Tygrysy - para grafik
akwatinta barwna, papier; 33 x 48 cm (odcisk płyty);
każda praca opisana u dołu;
każda praca opisana u dołu;
Artysta nieokreślony, polski, XX w.
Lot No.121
Spotkanie na spacerze w roku 1815, pocz. XX w.
piórko, tusz, papier; 11 x 9,5 cm (w świetle passe-partout);
praca oprawiona.
praca oprawiona.
Ryszard PRAUSS (1902-1955)
Lot No.123
Bitwa z czasów średniowiecza - szkic, przed 1939
ołówek, papier jasnobrązowy; 8,5 x 12,5 cm (wymiary w świetle oprawy),
sygn. p. d.: R.P. II;
sygn. p. d.: R.P. II;
Malarz nieokreślony, XIX w - według obrazu XV
Lot No.125
Bitwa
akwarela, gwasz, papier naklejony na deskę; 25,5 x 35 cm;
Malarz nieokreślony polski, przed 1939
Lot No.127
Konie u wodopoju
olej, tektura; 27,5 x 37 cm;
na odwrocie pieczątka.
na odwrocie pieczątka.
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.129
Scena w kuchni
- w typie malarstwa małych mistrzów holenderskich
olej, płótno; 72 x 52 cm;
olej, płótno; 72 x 52 cm;
Malarz nieokreślony, XlX w.
Lot No.131
Odpoczynek Świętej Rodziny podczas ucieczki z Egiptu
olej, płótno dublowane; 65 x 91 cm;
nie sygn.
nie sygn.
Malarz nieokreślony
Lot No.133
Portret rodziny Willema van der Helm, architekta miasta Leida, XX w.
wg Barenta Fabritiusa (1624-1673)
olej, deska; 41,5 x 37 cm;
olej, deska; 41,5 x 37 cm;
Malarz polski, ok. 1925
Lot No.135
Kwiaty w wazonie
olej, płótno naklejone na tekturę; 40 x 31,5 cm;
sygn. p. d. słabo czytelnia;
sygn. p. d. słabo czytelnia;
W. S. WHITBY
Lot No.139
U brzegów południowej Walii
olej, płótno; 30,5 x 46 cm;
sygn. l. d.: W.S. Whitby / 81?;
Leonard PĘKALSKI (1896 - 1944)
Lot No.143
Pejzaż z przedmieścia, przed 1939
olej, tektura; 22 x 35 cm;
na odwrocie pieczątka: Julian Burof Warszawa Nowy Świat 47; odręcznie: 76 ol.
Franciszek WÓJCIK (1903-1984)
Lot No.151
Pejzaż
olej, płyta, 38 x 49,5 cm;
sygn. p. d.; Fr Wójcik ... (?)
Autor nieokreślony
Lot No.202
Gejsza z wachlarzem i lampą
brąz odlewany, cyzelowany, patynowany; wysokość: 34,5 x 13 x 10,5 cm;
sygn. na krawędzi podstawy;
sygn. na krawędzi podstawy;