Autor nieokreślony, XX w.
Lot No.195
Leśna polana
tusz, piórko, gwasz, papier; 12,5 x 18 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: … (ołówkiem)
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
sygn. p. d.: … (ołówkiem)
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Jan RUBCZAK (1884-1942)
Lot No.197
Widok na kościół Mariacki w Krakowie, 1935
autolitografia, papier brązowy; 31 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jan Rubczak 35 (ołówkiem)
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)
Lot No.1101
Wróżba Panny Wodnej, z cyklu: "Legendy Warszawy", 1938
drzeworyt, papier; 26,5 x 20,2 cm (wymiar kompozycji),
38,5 x 28 cm (wymiar arkusza)
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
38,5 x 28 cm (wymiar arkusza)
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Zofia STANKIEWICZ (1862-1955)
Lot No.1102
Widok z Wawelu na Kopiec Kościuszki
akwaforta, papier; 24,5 x 35 cm (wymiar kompozycji);
sygn. l. d. (ołówkiem): Z. Stankiewicz Krak
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
1 000 zł
Maria BRONIKOWSKA (1922-1998)
Lot No.1103
Zestaw 4 grafik
1. Zagrożenie, 1970; 2. GOPR w akcji, 1964
3. Pieta; 4. Leśne misterium, 1971
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Jan CHEŁMIŃSKI (1851-1925)
Lot No.1105
Husarzy z czasów Maryi Teresy, 1884
heliograwiura, karton; 33 x 41 cm (świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. na płycie l. d.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)
Lot No.1107
Wazon czy kobieta, 1884
heliograwiura, karton; 35 x 42 cm (świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d. oraz pod kompozycją: SIEMIRADZKI PXT
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Henryk PILLATI (1832-1894)
Lot No.1109
Szynk na Starym Mieście, 1884
heliograwiura, karton; 34,5 x 39 cm (świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d. oraz pod kompozycją: H PILLATI PXT
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Władysław SKOCZYLAS (1883-1934), Stanisław WASYLEWSKI (1885-1953)
Lot No.1111
Klasztor i kobieta. Studjum z dziejów kultury polskiej w średniowieczu.
Lwów-Poznań 1923; 29 x 21 cm; oprawa kartonowa;
Zawiera komplet 8 oryginalnych, całostronicowych drzeworytów
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
1 400 zł
Lot No.
1113
Św. Stanisław Kostka
Nakładem XX. Jezuitów w Warszawie, 1928; 33 x 25 cm;
twarda oprawa wydawnicza, płótno
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
AUTOR NIEUSTALONY
Lot No.203
Bażant - rzeźba gabinetowa art déco
brąz, marmur, kamień; wys. 30 cm; szer. 46 cm; głęb. 10,5 cm.
Europa Zachodnia, lata 20-30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Autor nieokreślony, w typie E.A. Lanceray
Lot No.205
Kozak i dziewczyna - Rozstanie
żeliwo, odlew; wys. 39 cm.
Rosja, KASLI - odlewnia żeliwa (czynna od 1747), pocz. XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Carlo Nicoli MANFREDI (1843-1915)
Lot No.207
Kowal
terakota; wys. 91 cm; szer. 30 cm; głęb. 34 cm.
Włochy, XIX/XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Włochy, XIX/XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
AUTOR NIEUSTALONY
Lot No.209
Popiersie kobiety w chuście
alabaster, biały marmur; wys. 28,5 cm;
Włochy?; XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Włochy?; XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Lot No.
211
Św. Jerzy zabijający smoka
drewno lipowe, wys. 31 cm.
Europa Zachodnia, XVIII w.
estymacja: 3 000 - 3 700 zł
Europa Zachodnia, XVIII w.
estymacja: 3 000 - 3 700 zł
2 700 zł
AUTOR NIEZNANY
Lot No.213
Chrystus Ukrzyżowany
drewno, wys. 52 cm.
Polska Południowa, XVIII w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Polska Południowa, XVIII w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Lot No.
215
Uskrzydlona główka aniołka
drewno polichromowane, złocone; wys. 20 cm; szer. 13 cm.
Małopolska, XVII w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Małopolska, XVII w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
1 400 zł
Lot No.
216
Główka aniołka na tle ażurowej aplikacji
drewno polichromowane, złocone; wys. 33,5 cm; szer. 17,5 cm.
Polska, XVII w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Polska, XVII w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
2 000 zł
Lot No.
217
Dziewczyna niosąca wodę
drewno malowane; wys. 50 cm; szer. 35 cm.
Daleki Wschód, Chiny? XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Daleki Wschód, Chiny? XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Huta Szkła DESNA
Lot No.601
Wazon dekoracyjny
szkło bezbarwne, przeźroczyste, częściowo matowane, wys. 21 cm.
Czechy, Desna, 2 poł. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Czechy, Desna, 2 poł. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Lot No.
604
Konsolka z uskrzydlonym puttem
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; Niemcy, Drezno,
Sächsische Porzellanfabrik zu Potschappel von Carl Thieme?, XIX/XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Katzhütte Porzellan- und Steingutfabrik Hertwig & Co. (zał. 1864)
Lot No.606
Akt dziewczyny z tamburynem
fajans delikatny, wys. 25 cm;
Niemcy, Turyngia, okres międzywojenny.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Królewska Manufaktura Porcelany w Berlinie (KPM)
Lot No.608
Serwis do herbaty (kawy) w stylu biedermeier
porcelana, złocenia, czerń naszkliwna;
Berlin, 2 ćw. XIX w. (ok. 1830-1840).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł