Alessio ISSUPOFF (1889-1957)
Lot No.100
Scena z Samarkandy
olej, płótno; 60 x 120 cm;
sygn. l. d.: Alessio Issupoff
estymacja: 16 000 - 18 000 zł
sygn. l. d.: Alessio Issupoff
estymacja: 16 000 - 18 000 zł
15 000 zł
Autor nieokreślony, XIX / XX w.
Lot No.101
Scena orientalna
gwasz, jedwab naklejony na tekturkę;
17,6 x 18,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
Utagawa KUNISADA (1786-1865)
Lot No.102
Na moście
Takegawa - rozdział 44 z serii "Ima Genji nishiki - e awase"
drzeworyt barwny, papier; 24,5 x 17,5 cm;
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
1 700 zł
Autor nieokreślony, pocz. XX w.
Lot No.103
Morskie fale
olej, papier naklejony na tekturę;
11 x 16 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
3 000 zł
Piotr Tadeusz PIETRZYKOWSKI (1897-1960)
Lot No.105
Wenecja - Most Westchnień, 1929
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 36 x 24 cm;
sygn. i dat. p. d.: P. Pietrzykowski / Wenecja 1929
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Lot No.107
Hamak w kalwaryjskim ogrodzie, ok. 1920
olej, tektura; 27 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
sygn. p. d.: WW
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
18 000 zł
E. STAUD, XIX / XX w.
Lot No.108
Wiosna
gwasz, papier; 34 x 44 cm;
sygn. p. d.: E. STAUD
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
sygn. p. d.: E. STAUD
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
Stanisław NOAKOWSKI (1867-1928)
Lot No.110
Przed burzą
piórko, tusz, akwarela, papier; 26,7 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: SN / … (monogram wiązany, dalej napis nieczytelny).
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Władysław DUNIN-MARCINKIEWICZ (1887-1968)
Lot No.112
Para obrazów - Pejzaże
1. Pejzaż z wierzbami - olej, tektura, 23 x 23 cm;
2. Pejzaż - olej, tektura, 24,3 x 33 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Roman RABCEWICZ (1902-1998)
Lot No.114
Pejzaż spod Tatr
olej, płyta; 34 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R. Rabcewicz
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
sygn. p. d.: R. Rabcewicz
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Roman BRATKOWSKI (1869-1954)
Lot No.115
Pejzaż zimowy z rzeką, 1928
olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: Bratkowski 1928
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
7 500 zł
Tadeusz KUREK (1906-1974)
Lot No.116
Pejzaż zimowy
olej, sklejka; 37,5 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: T. Kurek
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
sygn. l. d.: T. Kurek
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
Zenon KONONOWICZ (1903-1971)
Lot No.118
Pejzaż zimowy, 1932
olej, sklejka, 15,5 x 22 cm;
sygn. i dat. p. d.: ZK 32
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
sygn. i dat. p. d.: ZK 32
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
1 400 zł
Józef WRZESIŃSKI (1872-?)
Lot No.120
Pejzaż zimowy ze strumieniem
olej, płótno; 74 x 81 cm;
na odwrocie fragment kompozycji malarskiej
estymacja: 4 500 - 5 000 zł
estymacja: 4 500 - 5 000 zł
Erich KUBIERSCHKY (1854-1944)
Lot No.122
Pejzaż, 1891
akwarela, papier; 14,5 x 22, 5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: E. Kubierschky / 26 . I. 91
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Emilia SZYMAŃSKA (ur. 1914 - ?)
Lot No.124
Zagroda zimą
olej, tektura; 33 x 38 cm;
sygn. p. d.: Szymańska
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: Szymańska
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Jerzy GNATOWSKI (1928-2012)
Lot No.126
Rozlewisko Wisły
olej, płyta; 55,5 x 46,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Gnatowski 1978
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
1 400 zł
Adela VON MOLNAR, XIX / XX w.
Lot No.128
Wiosna w Oberbayern
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 33,5 x 43 cm;
sygn. p. d.: A v Molnar
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
sygn. p. d.: A v Molnar
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Adela VON MOLNAR, XIX / XX w.
Lot No.130
Widok na grzbiet Karkonoszy
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 38 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: A v Molnar
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
sygn. p. d.: A v Molnar
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.133
Para portretów z epoki biedermeier
1. Portret mężczyzny 2. Portret kobiety
olej, blacha; 47,5 x 35,5 cm
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
olej, blacha; 47,5 x 35,5 cm
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
3 500 zł
Marian KRATOCHWIL (1906-1997)
Lot No.135
Żniwo wojny
olej, płótno naklejone na tekturę (fabryczne podobrazie);
50 x 60 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
50 x 60 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Gérard Jozef PORTIELJE (1856-1929)
Lot No.137
Pijany bakalarz [po lekcjach]
olej, deska mahoniowa; 32,5 x 24 cm;
sygn. p. d.: Gerard Portielje … (dalej nieczytelnie)
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
6 500 zł
Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XVIII w.
Lot No.138
Palacze opium
olej, płótno dublowane;
67,5 x 87 cm.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
67,5 x 87 cm.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
5 000 zł
Johann Caspar RAHN (1769-1840)
Lot No.139
Pejzaż nadmorski fantastyczny z rybakami, ok. 1810
olej, blacha; 21 x 28 cm;
sygn. p. d.: Rahn / p. [inxit].
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Gabriel GRIFFON (1866-1938)
Lot No.140
Bachanalia, ok. 1920
olej, płótno; 50 x 100 cm;
sygn. p. d.: G. Griffon.
estymacja: 4 200 - 4 900 zł
sygn. p. d.: G. Griffon.
estymacja: 4 200 - 4 900 zł
4 000 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.141
Martwa natura z bukietem kwiatów
olej, płótno; 92 x 77 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
obraz przed konserwacją.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Nathaniel [Nathanael] SICHEL (1843-1907)
Lot No.143
Pojmanie Don Carlosa przez Filipa II
olej, płótno; 170 x 275 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Nath. Sichel 1866. / Roma
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
50 000 zł
Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XIX w.
Lot No.144
W kuchni
olej, płótno dublowane; 84 x 68 cm;
Obraz jest cytatem z malarstwa holenderskiego.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.145
Przed spotkaniem
olej, płótno; 58 x 45 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
obraz przed konserwacją.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
3 300 zł
Malarz nieokreślony, środkowoeuropejski, 1 poł. XIX w.
Lot No.146
Kobieta z dzieckiem
olej, płótno; 80 x 66,5 cm;
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
2 600 zł