Juliusz MIESZKOWSKI (1906-1992)
Lot No.397
Pomnik Adama Mickiewicza w Warszawie
olej, karton; 30 x 25 cm;
sygn. p. d.: JM (monogram wiązany)
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Janusz HANKOWSKI (ur. 1933)
Lot No.399
Powrót
olej, technika własna, płyta; 35 x 42 cm;
sygn. p. d.: JHankowski.
estymacja: 3 600 - 4 300 zł
sygn. p. d.: JHankowski.
estymacja: 3 600 - 4 300 zł
Brygida WRÓBEL-KULIK (ur. 1952)
Lot No.402
Kompozycja, 1991
technika mieszana graficzna, papier; 32 x 47,5 cm;
sygn., dat. i opisana u dołu: E.A. … Rodziny 1991 Unikat WRÓBEL-KULIK imp. (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 100 zł
estymacja: 1 800 - 2 100 zł
Henryk OPAŁKA (1929-2018)
Lot No.404
Piramidnius, 2001
litografia, papier; 65 x 76 cm (wymiar arkusza);
sygn. dat. i opisana u dołu: Piramidnius 2001 / Litografia 4/10 / H Opałka 2001 (ołówkiem).
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
1 000 zł
Antonina MULAS
Lot No.405
Roman Opałka przy pracy, 1993
odbitka żelatynowo-srebrowa (?), papier matowy, płyta; 60 x 45 cm;
u dołu autograf: Roman Opałka, data: 20.10.1993 oraz inne nieczytelne napisy (ołówkiem);
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
2 200 zł
Stefan PAPP (1932-2020)
Lot No.406
Bez tytułu, 1992
kserografika, papier; 62 x 41 cm;
sygn. i dat. l. d.: St. PAPP ' 92 (ołówkiem); p. d.: nr. odbitki: 4 / 10 (ołówkiem).
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Marc CHAGALL (1887-1985)
Lot No.408
Les Anemones, 1974
litografia, papier niebieski; 31,8 x 24 cm.
estymacja: 900 - 1 000 zł
estymacja: 900 - 1 000 zł
Katarzyna LIPSKA-ZIĘBIŃSKA (ur. 1974)
Lot No.410
Przestrzeń Istnienia 1, 2020
linoryt, suchy tłok, papier; 28,5 x 29 cm (wymiar kompozycji), 30,5 x 30 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana u dołu wraz z nakła
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
1 300 zł
Marek ŻUŁAWSKI (1908-1985) - ?
Lot No.412
4 prace
1.Wierzba - litografia barwna, podmalowana gwaszem, papier; 28 x 19 cm (w świetle passe-partout); sygn. w kompozycji p. d.: MAREK.
2.Ona i on - litografia barw
estymacja: 1 500 - 2 500 zł
2.Ona i on - litografia barw
estymacja: 1 500 - 2 500 zł
1 000 zł
Mikołaj MALESZA (ur. 1954)
Lot No.414
Bez tytułu, z cyklu: Podróże, 2001
olej, płótno; 65 x 92 cm;
opis autorski na odwrocie: MIKOŁAJ MALESZ / Z CYKLU: PODRÓŻE" / 65 X 82, OLEJ, 2001 R.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Jadwiga ŻOŁYNIAK (ur. 1949)
Lot No.416
Impresje morskie, 2020
olej, płótno; 120 x 100 cm;
sygn. p. d.: J Żołyniak;
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
sygn. p. d.: J Żołyniak;
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
Wiesław KOZUB (ur. 1946)
Lot No.417
Upływ czasu
olej, collage, technika własna, płótno naklejone na płytę; 50 x 50 cm;
sygn. p. d.: WKozub (ryte w warstwie malarskiej);
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
1 800 zł
Janusz GAŁUSZKA (ur. 1971)
Lot No.418
Leżąca kobieta, 2021
akryl, płótno; 90 x 130 cm;
sygn. i dat. p. g.: GAŁUSZKA 2021.02.10 (przy krawędzi).
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Pavel HAVELKA (ur. 1969)
Lot No.503
Wazon dekoracyjny
szkło przezroczyste, wielowarstwowe, wielobarwne; wys. 26,5 cm;
sygn. na spodzie: DESIGN BY P. HAVELCA; Czechy, lata 80. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Lot No.
505
Lampa ceramiczna
ceramika, tekstylny abażur; wys. 96 cm;
sygn. z boku na korpusie: MARIAN / 1959;
estymacja: 3 600 - 4 300 zł
estymacja: 3 600 - 4 300 zł
Anna ŚLEDZIEWSKA (1900-1979) - Spółdzielnia A
Lot No.506
Tkanina dekoracyjna "Drzewko życia"
żakard, len; wys. 208 cm (z frędzlami), 190 cm (bez frędzli), szer. 70 cm;
Polska, 1953.
estymacja: 1 000 - 1 500 zł
Polska, 1953.
estymacja: 1 000 - 1 500 zł
1 500 zł
Lot No.
507
Para fotelików
o tapicerowanych kubełkowych korpusach z drewnianymi poręczami, wspartych na czterech toczonych nóżkach, rozstawionych na boki;
buczyna; 78 x 53,5 x 58 cm.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
buczyna; 78 x 53,5 x 58 cm.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
Lot No.
509
Zestaw „kawowy”, z dwoma niskimi fotelami
Skandynawia, lata 70. XX w.; stolik: 59,5 x śr. 70 cm; Polska, lata 50. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Giancarlo PIRETTI (ur. 1940)
Lot No.511
Cztery krzesła biurowe
Włochy, proj. Giancarlo Piretti, wykonanie Casteli, lata 60. XX w.
o konstrukcji z metalowych rurek, z dekoracyjnymi zwornikami aluminiowymi, z tapicerowanymi
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
estymacja: 3 200 - 3 800 zł