Jan BERDYSZAK (1934-2014)
Lot No.301
Kompozycja kół, 1961
akryl, gwasz, ołówek, karton; 34 x 24 cm;
sygn. i dat. p. g.: JAN / BER / DYSZ / AK / 1961.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
5 000 zł
Jan BERDYSZAK (1934-2014)
Lot No.302
Kompozycja kół, 1963
tusz, gwasz, papier; 37 x 25 cm; (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. śr. d.: JAN / BER / DYSZ / AK / 1963 (ołówkiem).
estymacja: 7 000 - 10 000 zł
estymacja: 7 000 - 10 000 zł
8 500 zł
Jan BERDYSZAK (1934-2014)
Lot No.303
Dwa koła, 1970
pastel, papier; 25,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: JAN / BER / DYSZ / AK / 1970.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
3 500 zł
Jan BERDYSZAK (1934-2014)
Lot No.305
Kompozycja zielona, 1999
akryl, karton, płyta; 30 x 29 cm (w świetle autorskiego passe-partout);
sygn. l. d.: JAN / BER / DYSZ / AK (na passe-partout) i dat. p. d.: 19 / 99 (na passe-
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
5 000 zł
Jan BERDYSZAK (1934-2014)
Lot No.306
Aprés passe-partout, 2003
akryl, karton; 77 x 56,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: JAN / BER / DYSZ / AK / 20 / 03 (ołówkiem);
estymacja: 10 000 - 16 000 zł
estymacja: 10 000 - 16 000 zł
8 500 zł
Erna ROSENSTEIN (1913-2004)
Lot No.310
Bez tytułu, 1973
olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1973 / E. Rosenstein;
estymacja: 16 000 - 22 000 zł
estymacja: 16 000 - 22 000 zł
19 000 zł
Erna ROSENSTEIN (1913-2004)
Lot No.311
Bez tytułu
technika własna (gwasz, piórko, tusz), papier; 25 x 20 cm; (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: ERosenstein.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
sygn. l. d.: ERosenstein.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
13 000 zł
Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)
Lot No.312
Bez tytułu, 1958
gwasz, papier; 24 x 16 cm (w świetle oprawy) ;
sygn. l. d.: J.N 58 (ołówkiem);
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
15 000 zł
Jan LEBENSTEIN (1930-1999)
Lot No.313
Na stacji metra - Starabourg-Saint-Denis, 1969
Długopis (tusz czarny), papier; 13,5 x 20 cm ( w świetle passe-partout);
na odwrocie naklejka wystawowa z galerii: Art New Media.
estymacja: 6 000 - 7 500 zł
estymacja: 6 000 - 7 500 zł
5 000 zł
Tadeusz KANTOR (1915-1990)
Lot No.314
Rhinoceros (Nosorożec), 1961
monotypia, gwasz, karton; 65 x 48 cm;
sygn., dat. i opisana l. d.: Kraków / TKantor 1961 (długopisem), oraz opisana p. d.: "Rhinoceros" / Jonesco (długopisem).
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
13 000 zł
Tadeusz KANTOR (1915-1990)
Lot No.315
Scena rodzajowa
piórko, tusz sepiowy, tusz lawowany, papier; 14 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T. Kantor.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
sygn. p. d.: T. Kantor.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
6 500 zł
JAN CYBIS (1897-1972)
Lot No.316
Łeba nad kanałem, 1968
akwarela, pastel, ołówek, papier; 29 x 38 cm;
sygn., dat. i opisana: l. d.: Jan Cybis 1968 r. / Łeba;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
5 500 zł
Jan SZANCENBACH (1928-1998)
Lot No.317
Na barykadach Paryża 1877
gwasz, ołówek, papier; 20,5 x 24,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: Szancenbach (długopisem).
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
3 500 zł
Edward DWURNIK (1943-2018)
Lot No.318
Kontrabasista, 2017
akryl, płótno; 18 x 13 cm;
sygn. i dat. u góry: 2017 E.DWURNIK;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
14 000 zł
Igor MITORAJ (1944-2014)
Lot No.321
Perseusz
odlew, brąz patynowany, kamienna postawa; wys. 47,5 cm (z podstawą), szer. 25 cm, głęb. rzeźby ok. 7 cm;
sygn. p. d.: MITORAJ;
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
sygn. p. d.: MITORAJ;
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
36 000 zł
Emmanuel KATZ (1894-1962)
Lot No.325
Flecista
brąz, kamienna podstawa; wys. całkowita: 43 cm, wym. rzeźby: 38 x 13 cm x 9,5 cm;
sygn. i nakład na brązowej plincie: Mane-Katz 5/8.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
6 500 zł
Konrad ZIÓŁKOWSKI (ur. 1981)
Lot No.327
Lioty, 2020
brąz patynowany, labradoryt (kamienna podstawa); 65 x 25 x 25 cm;
nakład: 1/2.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
nakład: 1/2.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
10 000 zł
Roman OPAŁKA (1931-2011)
Lot No.328
Szkic głowy kobiecej, lata 50./60. XX w.
tusz, piórko, papier; 42 x 29 cm;
sygn. na odwrocie p. d.: R.OPAŁKA (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
7 000 zł
Roman OPAŁKA (1931-2011)
Lot No.329
Szkic głowy z profilu, lata 50./60. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
2 200 zł
Roman OPAŁKA (1931-2011)
Lot No.330
Żagiel II
linoryt, papier; 81 x 63 cm (wymiar arkusza), 67,5 x 51 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opisany u dołu.: Żagiel II / Linoryt 26/30 / odbijał II Opałka /
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
3 300 zł
Koji KAMOJI (ur. 1935)
Lot No.331
Kompozycja z kołami
serigrafia, papier; 60 x 60 cm;
sygn. p. d.: Koji Kamoji (ołówkiem), pośrodku nakład: 52/55 (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
2 000 zł
Koji KAMOJI (ur. 1935)
Lot No.332
Kompozycja
sygn. p. d.: Koji Kamoji (ołówkiem), pośrodku nakład: 52/55 (ołówkiem)
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
1 800 zł
Richard ANUSZKIEWICZ (ur. 1930)
Lot No.333
Bez tytułu
Serigrafia barwna, papier; 65 x 50 cm;
sygn. i opisany p. d.: ANUSZKIEWICZ A.P. 1970 (ołówkiem);
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)
Lot No.335
Metamorfozy XIII, 1955
monotypia, papier; 55,5 x 37 (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana u dołu: metamorfozy XIII J.Kraupe 1955 (ołówkiem).
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)
Lot No.337
Nauka pływania, 1963
ołówek, papier; 19 x 25 cm;
sygn. i dat. p. d.: SZ / 12 I 63 (ołówkiem).
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
3 400 zł
Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)
Lot No.338
Bez tytułu
grafika komputerowa, papier; 39 x 28 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn. śr. d.: Beksiński.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. śr. d.: Beksiński.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
4 000 zł
Lot No.339
Bez tytułu [Głowa]
sygn. śr. d.: Beksiński.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. śr. d.: Beksiński.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 600 zł
Rafał OLBIŃSKI (ur. 1947)
Lot No.340
Przewidywalne założenie, 2005
Serigrafia barwna, karton; 103 x 74 cm;
sygn. i nakład u dołu: 325/ 350 Olbiński (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
2 000 zł
Marcin KOWALIK (ur. 1981)
Lot No.342
Pociąg, 2007
akryl, płótno; 90 x 130 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Marcin Kowalik 2007.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Michał PISERA (ur. 1976)
Lot No.344
Bez tytułu, II, 2017
tusz, karton, 30 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na odwrocie: Pisera M. / 2017.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
1 600 zł
Adriana ZAWADZKA (ur. 1991)
Lot No.346
Pass the lighter
akryl, płótno; 115 x 76 cm;
sygn. na odwrocie: ADRIANA ZAWADZKA-PASS THE LIGHTER.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł