NORBLIN & Co (czynna 1819-1944)
Lot No.715
Samowar z płukalnicą i tacą
plater cechowany;
Warszawa, 1896-1915
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Warszawa, 1896-1915
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
6 300 zł
Gustaw RADKE (1814-1887; czynny od ok. 1850, firma do 1934)
Lot No.716
Kubek
srebro próby 84 cechowane, waga 72 g.
Warszawa, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Warszawa, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
1 200 zł
Lot No.
718
Solniczka
srebro częściowo złocone próby 84 cechowane, waga 60 g.
Moskwa, 1807.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Moskwa, 1807.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Lot No.
719
Papierośnica
srebro próby 84 cechowane, waga 187 g.
Moskwa, 1908-1926.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Moskwa, 1908-1926.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
1 300 zł
Lot No.
720
Lampa wieczna przed ikonę
srebro cechowane, waga 109 g.
Petersburg, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Petersburg, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Wojciech BIRKOWSKI (firma czynna 1880-1930)
Lot No.723
Przycisk na biurko
srebro próby 84 cechowane; waga 584 g.
Warszawa, 1893.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Warszawa, 1893.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Lot No.
725
Solniczka podwójna
srebro próby 800 cechowane; wys. 15 cm, szer. 19 cm.
Paryż, 1819-1838.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
Paryż, 1819-1838.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
Fiedor PIETROW (czynny 1750-1768)
Lot No.727
Czarka
srebro cechowane; waga 30 g.
Moskwa, 1761
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Moskwa, 1761
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Lot No.
730
Solniczka - papuga
srebro próby 800 cechowane (próba, znak firmy?);
wys. 6,5 cm, szer. 4 cm; waga 86 g.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Lot No.
731
Para lichtarzy
srebro próby 830 cechowane; wys. 18 cm;
Norwegia?, 2 ćw. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Norwegia?, 2 ćw. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Adam RADWAŃSKI (czynny w latach 30. XX w.)
Lot No.732
Cukiernica art déco
srebro próby 3 cechowane; waga 342 g.
Kraków, lata 30. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 300 zł
Kraków, lata 30. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 300 zł
DABBAH Judaica & Jewellery (firma czynna od 1974)
Lot No.735
Balsaminka w kształcie mandoliny
srebro próby 925 cechowane; waga 53 g.
Jerozolima, 4 ćw. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł
Jerozolima, 4 ćw. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł
Dominique ALONZO (czynny 1900-1930)
Lot No.801
Suszka secesyjna (z zestawu na biurko)
brąz złocony, drewno, filc; 7,5 x 14 x 7 cm.
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Lot No.
803
Tłok pieczętny kontradmirała Józefa Unruga (1884-1973)
agat; pole 2,4 x 2 cm.
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
6 500 zł
Lot No.
804
Tłok pieczętny rodziny książąt Czartoryskich
brąz złocony, kość; pole 1,9 x 1,7 cm;
Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 6 200 - 7 000 zł
Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 6 200 - 7 000 zł
5 800 zł
Lot No.
806
Gotycka pieczęć z herbem Lis
brąz, średnica 2,5 cm, wys. 2,2 cm.
Polska, XV w.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł
Polska, XV w.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł
Lot No.
808
Laska ze srebrną rączką
drewno toczone, srebro pr. 800; dł. 82,5 cm.
Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Lot No.
810
Lampa buduarowa z postacią Fauna, elektryczna
brąz patynowany, ślady złocenia; 26,5 x 10 x 10 cm.
Europa Środkowa, Polska?; lata 20. XX w. (1925).
estymacja: 1 700 - 2 000 zł
estymacja: 1 700 - 2 000 zł
Lot No.
811
Lampa na biurko, elektryczna, z witrażowym kloszem, w typie lamp Louisa Tiffany’ego
kompozycja metali; szkło wielobarwne; wys. 60 cm.
Europa Zachodnia, lata 20. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
5 500 zł
Lot No.
812
Para dekoracyjnych dzbanów, w stylu II Cesarstwa
brąz patynowany i złocony;
wys. 45 cm.
Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
wys. 45 cm.
Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Zegarmistrz MAYONNET
Lot No.814
Zegar kominkowy z figurą literata
brąz złocony, emalia; wys. 43 cm; szer. 33 cm; głęb. 13 cm.
Francja, Paryż, Rue St. Louis 29, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Lot No.
818
Krzyż
drewno palisandrowe, masa perłowa, kość słoniowa, metal;
Francja (?), ok. poł. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Francja (?), ok. poł. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 200 zł
Lot No.
820
Ikona - Zwiastowanie, w okładzie mosiężnym
emalia, farby, deska; blacha mosiężna; 32 x 26,7 cm.
Rosja, pocz. XX w., okład wcześniejszy.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
Lot No.
823
Lampa naftowa
porcelana, brąz, szkło; wys. 78 cm.
Niemcy, XIX/XX w. (korpus porcelanowy - Miśnia)
estymacja: 3 600 - 4 600 zł
estymacja: 3 600 - 4 600 zł