Malarz nieokreślony, XIX / XX w.
Lot No.50
Portret dziewczyny
pastel, papier żeberkowy naklejony na karton; 36,5 x 46,5 cm;
sygn. l. d.: … (nieczytelnie).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
7 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.52
Dzieci
olej, tektura; 43 x 32,5 cm;
sygn.. p.d.: Wlastimil / Hofman 1959
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
7 500 zł
Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1960)
Lot No.54
Portret aktora Leona Wyrwicza
olej, płótno; 45 x 72 cm;
sygn. l. d.: TAD.WAŚKOWSKI
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
sygn. l. d.: TAD.WAŚKOWSKI
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902-1986)
Lot No.56
Kurtyna
olej, tektura; 49 x 64,5 cm;
sygn. l. d.: Z. Przebindowski
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
sygn. l. d.: Z. Przebindowski
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Zenon KONONOWICZ (1903-1971)
Lot No.59
W parku
olej, płótno, 46 x 62 cm;
sygn. p. d.: Bosy
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. p. d.: Bosy
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900?-1981)
Lot No.62
Mimozy
pastel, papier; 33,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MSZCZERBIŃSKI.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
sygn. p. d.: MSZCZERBIŃSKI.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Czesław ZAWADZIŃSKI (1878-1936)
Lot No.65
Kwiaty
olej, płótno; 73 x 116,5 cm;
sygn. p. d.: Zawadziński.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
sygn. p. d.: Zawadziński.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
Wiktor KORECKI (1890-1980)
Lot No.68
Zachód słońca z rzeką
olej, płyta; 24 x 34 cm;
sygn. p. d.: Wiktor Korecki.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
sygn. p. d.: Wiktor Korecki.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Henryk SZCZYGLIŃSKI (1881-1944)
Lot No.69
Zachód słońca nad jeziorem
olej, tektura; 34,5 x 60 cm;
sygn. p. d.: H. Szczygliński
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. p. d.: H. Szczygliński
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
7 000 zł
Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)
Lot No.70
Pejzaż zimowy
olej, płótno; 20 x 30 cm;
sygn. p. d.: Bieszczad
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
sygn. p. d.: Bieszczad
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
7 200 zł
Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)
Lot No.72
Grzebień koło Rabki-Zdrój
olej, tektura; 29,5 x 49 cm;
sygn. p. d.: St. Żurawski;
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
sygn. p. d.: St. Żurawski;
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
2 000 zł
Stanisław GAŁEK (1876-1961)
Lot No.73
Zima w górach
olej, płótno; 82 x 114,5 cm;
sygn. p. d.: St. Gałek
estymacja: 9 000 - 10 000 zł
sygn. p. d.: St. Gałek
estymacja: 9 000 - 10 000 zł
18 000 zł
Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)
Lot No.74
Pejzaż letni ze stawem i łodzią
olej, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. p. d.: K. Mackiewicz
estymacja: 7 300 - 8 300 zł
sygn. p. d.: K. Mackiewicz
estymacja: 7 300 - 8 300 zł
Ivan Ivanovitch KOWALSKI (1839-1937)
Lot No.77
Pejzaż jesienny z krowami
pastel, papier; 32 x 50 cm;
sygn. l. d.: Ivan Kowalsky
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
sygn. l. d.: Ivan Kowalsky
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Stanisław DZIEMAŃSKI (1897-1962)
Lot No.79
Kaczy Staw w dolinie Białej Wody, 1930
olej, tektura; 33,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: ST. DZIEMAŃSKI 1930;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 200 zł
Jerzy Ryszard KRAUZE (1903-1978)
Lot No.81
Snopy, 1924
olej, tektura; 28 x 34,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Krause / 1924 r.
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
Malarz nieokreślony, 1 poł XX w.
Lot No.84
Szałas w górach
olej, płótno; 50 x 60 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.86
Bystry potok
olej, płótno; 20,5 x 28,5 cm;
sygn. p. d.: … (nieczytelnie).
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
1 300 zł
Czesław WASILEWSKI (1875-1947)
Lot No.89
Hajda! W drogę, 1934
olej, płótno; 48 x 81cm;
sygn. i dat. l. d.: Cz Wasilewski 1934
estymacja: 17 000 - 19 000 zł
estymacja: 17 000 - 19 000 zł
Adolf van der VENNE (1828-1911)
Lot No.90
Kuglarze w drodze w zimowy dzień, 1898
olej, płótno; 55 x 75 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. van der Venne 1898
estymacja: 15 000 - 17 000 zł
estymacja: 15 000 - 17 000 zł
14 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.91
Wesele krakowskie, 1926
olej, płótno; 58 x 90 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1926
estymacja: 22 000 - 26 000 zł
estymacja: 22 000 - 26 000 zł
22 000 zł
Edward MESJASZ (1929-2007)
Lot No.92
Ułan przed kapliczką, 1993
olej, płótno; 38 x 55,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: E Mesjasz [19]93
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
2 200 zł
Edward MESJASZ (1929-2007)
Lot No.95
Ułan na koniu, 1983
olej, płyta; 38,5 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d.: E Mesjasz / 1983
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
2 800 zł
Edward MESJASZ (1929-2007)
Lot No.96
Szarża pod Borujskiem, 1983
olej, płótno; 81 x 125 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Mesjasz / 1983
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
7 000 zł