Igor MITORAJ (1944-2014)
Lot No.300
Asklepios
odlew, brąz patynowany, podstawa kamienna; wys. całkowita: 47 cm, wym. rzeźby: 36 x 27 cm; sygn. u dołu: Mitoraj;
estymacja: 30 000 - 38 000 zł
estymacja: 30 000 - 38 000 zł
40 000 zł
Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)
Lot No.301
Akt we wnętrzu, 1996
olej, płótno; 55 x 38 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI 1996;
estymacja: 140 000 - 180 000 zł
110 000 zł
Grupa THE KRASNALS
Lot No.304
Pomnik Nieznanego Żyda, [Statue of the unknown Jew], z cyklu: Jews, 2016
olej, płótno; 50 x 50 cm;
na odwrocie opis autorski: Jews / „Statue of the Unknown Jew” / 2016 / The Krasnals;
estymacja: 9 000 - 15 000 zł
estymacja: 9 000 - 15 000 zł
12 000 zł
Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)
Lot No.306
Kompozycja, 1976
akryl, relief, płyta pilśniowa; 22 x 22 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: 1976 / H. Stażewski oraz stempel wywozowy z numerem poniżej, ponadto liczne nalepki.
estymacja: 25 000 - 35 000 zł
estymacja: 25 000 - 35 000 zł
21 000 zł
Alicja ŻEBROWSKA (ur. 1956)
Lot No.312
Infiltron - Ikony Infiltronu - Ikony ślubne, Infiltracja: ślub protestancki w Narodowym Kościele Norweskim, 1999
akryl, technika własna, płótno; 56 x 72 cm;
sygn. i dat. przy lewej krawędzi: A ŻEBROWSKA 2020;
estymacja: 14 000 - 21 000 zł
estymacja: 14 000 - 21 000 zł
16 000 zł
Norman LETO (ur. 1980)
Lot No.313
Kate Sick, 1992
olej, płótno; 130 x 130 cm;
na odwrocie opis autorski: KATE SICK / 1992 / NORMAN / 2012-14;
estymacja: 14 000 - 23 000 zł
estymacja: 14 000 - 23 000 zł
16 000 zł
Stanisław FIJAŁKOWSKI (1922-2020)
Lot No.316
Bez tytułu, 2001
akwarela, ołówek, papier; 37 x 26,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i nr p. d.: S. Fijałkowski / 24/2001 (ołówkiem), dedykacja l. d.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
8 000 zł
Eugeniusz MARKOWSKI (1912-2007)
Lot No.320
Dyskusja, 1991
gwasz, karton; 49 x 39 cm (w świetle ramy);
w górnej i prawej części kompozycji napisy z datami 1990-1991.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł
estymacja: 9 000 - 10 000 zł
8 000 zł
Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)
Lot No.322
Akt, 1993
serigrafia, papier fakturowany; 45,5 x 30,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana: 23/50 JERZY NOWOSIELSKI 93 (ołówkiem, zakreślone).
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
3 000 zł
Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)
Lot No.323
Tańczące, 1993
ołówek, papier; 49 x 62 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski 1993 r.
estymacja: 3 500 - 5 000 zł
estymacja: 3 500 - 5 000 zł
2 500 zł
Józef GIELNIAK (1932-1972)
Lot No.325
Z okna Sanatorium, 1960
linoryt, bibułka; 26 x 32 cm (odcisk);
opisany u dołu ołówkiem: Z okna Sanatorium linoryt 1960 7/20 J. Gielniak (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
4 000 zł
Bogusław SZWACZ (1912-2009)
Lot No.327
Bez tytułu, 2001
technika mieszana (gwasz, korektor, pastel), papier; 23 x 12 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. po środku, u dołu: szwacz / 2001.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
1 200 zł
Igor MITORAJ (1944-2014)
Lot No.331
Perseusz
odlew, brąz patynowany, kamienna postawa; wys. 47,5 cm (z podstawą), szer. 25 cm, głęb. rzeźby ok. 7 cm;
sygn. p. d.: MITORAJ;
estymacja: 30 000 - 38 000 zł
sygn. p. d.: MITORAJ;
estymacja: 30 000 - 38 000 zł
43 000 zł
Igor MITORAJ (1944-2014)
Lot No.332
Testa Addormentata - zawieszka
metal srebrzony; 4,5 x 2,5 x 2 cm;
sygn. odbita we wnętrzu: Mitoraj oraz amnesty international;
estymacja: 1 000 - 1 500 zł
estymacja: 1 000 - 1 500 zł
1 500 zł
Marian KONIECZNY (1930-2017)
Lot No.333
Ikar
brąz patynowany, wys. całkowita: 64 cm;
sygn. z tyłu na podstawie: M Konieczny oraz numer odlewu: 2 / 8.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
14 000 zł
Bronisław CHROMY (1925-2017)
Lot No.336
Anioł
rzeźba wisząca, brąz, agat, kamień; wys.37 cm;
sygn. BCHROMY.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. BCHROMY.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Andrzej SIEK (ur. 1973)
Lot No.338
Leżący
drewno polichromowane, metal, plastik; 55 x 154 cm.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
Jan de WERYHA-WYSOCZAŃSKI (ur. 1950)
Lot No.340
Epitafium
drewno; 12 x 17 cm, 24 x 24 cm, 34 x 34 cm;
opis autorski ołówkiem: Nr. 9. (sic!) / Jan De Weryha / Wysoczański.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Bronisław CHROMY (1925-2017)
Lot No.341
Ryby, 1989
technika własna (litografia); papier; 50 x 70 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Bronisław Chromy / 1989 (pisakiem).
estymacja: 1 000 - 2 000 zł
estymacja: 1 000 - 2 000 zł
800 zł
Bronisław CHROMY (1925-2017)
Lot No.342
Macierzyństwo, 1971
technika własna (litografia), papier Canson Mi Teintes; 50 x 65 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d: Bronisław Chromy / 1971 (pisakiem).
estymacja: 1 500 - 2 500 zł
estymacja: 1 500 - 2 500 zł
1 400 zł
Bronisław CHROMY (1925-2017)
Lot No.343
Sówki, 1978
sygn. i dat. p. d: Bronisław Chromy / 1978 (pisakiem).
estymacja: 1 500 - 2 500 zł
estymacja: 1 500 - 2 500 zł
1 100 zł
Andreas SCHILLER (ur. 1963)
Lot No.344
Jabłka, 2000
akwarela, papier; 133 x 166 cm (całość kompozycji składającej się z 9 akwareli).
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)
Lot No.345
Nostalgia
serigrafia, papier; 65,5 x 45,5 cm (wymiar kompozycji), 79 x 59 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opisana u dołu: 6/350, Olbiński (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
1 800 zł
Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)
Lot No.346
Statek czerwonej róży
serigrafia, papier; 85 x 57 cm (wymiar kompozycji), 97 x 67 cm (wymiar arkusza);
sygn., i opisana u dołu: 161/350, Olbiński (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
1 800 zł