Stanisław WITKIEWICZ (1851-1915)
Lot No.1
Juliusz Kossak (1824-1899)
33 x 25 cm; oprawa płócienna z epoki; Warszawa 1900,
Nakład Gebethnera i Wolffa. [Wydanie pierwsze]
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Lot No.
2
Ku Czci Poległych Lotników. Księga Pamiątkowa
34 x 25 cm; oprawa wydawnicza, płótno;
Wydawnictwo Komitetu Budowy Pomnika Ku Czci Poległych Lotników, Warszawa 1933.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
900 zł
Lot No.
3
POLSKA na morzu
32 x25 cm; oprawa wydawnicza wykonana przez Bolesława Zjawińskiego;
Warszawa 1935 - Główna Księgarnia Wojskowa.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Jan Kanty GUMOWSKI (1883-1946)
Lot No.4
Widoki Krakowa - teka 12 litografii, 1926
litografia, papier kremowy; 43 x 28,8 cm;
oryginalna teka; Wydane staraniem Muzeum Narodowego w Krakowie.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
1 300 zł
Utagawa KUNISADA II (1823-1880)
Lot No.5
Opowieść o księciu Genji
drzeworyt barwny, papier; 36,7 x 24,5 cm;
sygn. p. d. na klocku.
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
sygn. p. d. na klocku.
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)
Lot No.7
Dirce Chrześcijańska, 1896
heliograwiura, papier; 13 x 26 cm (wymiar kompozycji);
w kompozycji, na płycie p. d.: H.SIEMIRADZKI PINX AD. MDCCCXCVII / - ROMA-
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
1 000 zł
Lot No.8
Taniec wśród mieczów
heliograwiura, papier; 14 x 26 cm (wymiar kompozycji);
w kompozycji, na płycie l. d.: Siemiradzki
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
1 000 zł
Jan Kazimierz DZIELIŃSKI (1894-1955)
Lot No.9
Legenda góralska
akwaforta, papier; 21 x 16 cm (odcisk płyty), 23,5 x 18 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: K. Dzieliński 1939 (ołówkiem)
estymacja: 900 - 1 000 zł
estymacja: 900 - 1 000 zł
Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)
Lot No.11
Modlitwa [Przed bitwą pod Racławicami], 1909
fotograwiura, papier; 45,8 x 65,2 cm (wymiar odbitki),
52 x 68,6 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy)
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
800 zł
Charles MOTTE (1785-1836)
Lot No.14
Para litografii z wizerunkami Strażników
1. La Vieille Armée Francaise
2. Sapeur
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
2. Sapeur
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)
Lot No.16
Na froncie, 1916
kredka, ołówek, papier; 17 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: 3 Brygada ...(nieczytelnie) / 3 styczeń 916 WW (słabo czytelnie).
estymacja: 600 - 700 zł
estymacja: 600 - 700 zł
Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)
Lot No.18
Dziewczyna pisząca
ołówek, papier naklejony na tekturę; 20 x 25,5 cm;
na odwrocie odręczny napis.
estymacja: 32 000 - 38 000 zł
na odwrocie odręczny napis.
estymacja: 32 000 - 38 000 zł
38 000 zł
Jan BUŁHAK (1876-1950)
Lot No.19
Matka Boska Ostrobramska
fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 19 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
w p. d. rogu suchy tłok: JAN BUŁHAK / WILNO.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Lot No.22
Kózki, 1918
akwarela, papier, 26 x 36 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Lot No.24
Lasy płonące w Rosji
tusz lawowany, gwasz, ołówek, papier; 35 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Wodzinowski (ołówkiem)
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.26
Pejzaż z drzewami
tusz lawowany, papier naklejony na karton;
27,5 x 37 cm (w świetle passe-partout)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
M. DEMCZUK, XX w.
Lot No.28
Widok na kościół na Skałce w Krakowie
akwarela, papier; 13,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MDemczuk (piórem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Józef MEHOFFER (1869-1946)
Lot No.30
Pokój w Paryżu, 1891
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
20 x 28 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 32 000 - 38 000 zł
20 x 28 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 32 000 - 38 000 zł
32 000 zł
Franciszek ZAJCHOWSKI (1860-1923)
Lot No.31
Pejzaż, 1898
akwarela, papier; 17,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Hanowce / 98 / Zajchowski (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)
Lot No.33
Polowanie
akwarela, papier naklejony na tekturę; 24,5 x 33,5 cm;
sygn. p. d.: S. Gibiński
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: S. Gibiński
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
2 100 zł
Adam SETKOWICZ (1876-1945)
Lot No.34
Zwózka drewna
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę; 16 x 32 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. l. d.: A. Setkowicz
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)
Lot No.35
Jockey na koniu
49 x 69 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
49 x 69 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Karol STOBIECKI (1908-1970)
Lot No.37
Jadą wozy
akwarela, ołówek, papier naklejony na karton; 35,5 x 47,5 cm;
sygn. p. d.: Karol Stobiecki
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
sygn. p. d.: Karol Stobiecki
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.38
Postój
olej, sklejka; 31 x 41 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Kossak
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
sygn. l. d.: Jerzy Kossak
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
10 000 zł
Stanisław STUDENCKI (1898-1944)
Lot No.39
Kozak, 1936
olej, sklejka; 47 x 35 cm;
sygn. i dat. l. d.: St. Studencki / 1936
estymacja: 5 400 - 6 400 zł
estymacja: 5 400 - 6 400 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.41
Pogoń za bolszewikami, 1937
olej, tektura fakturowana; 29,5 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1937
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
12 000 zł
Witold WEJCHERT (1867-1904)
Lot No.44
Wyjazd z dworu na polowanie
olej, płótno; 91 x 150 cm;
sygn. i dat. l. d.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł
sygn. i dat. l. d.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.45
Ułan i dziewczyna
olej, sklejka;
31 x 41 cm;
sygn. l. d.:
Jerzy Kossak
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
31 x 41 cm;
sygn. l. d.:
Jerzy Kossak
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
10 000 zł
Leonard WINTEROWSKI (1868 lub 1875-1927)
Lot No.46
Alarm!, 1923
olej, płótno; 40,5 x 55,7 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Leonard Wintorowski (sic!) / Warszawa 1923
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Franciszek ZYGMUNTOWICZ (1875-1947?)
Lot No.47
Po polowaniu
olej, płótno na podkładzie z tektury; 51 x 81 cm;
sygn. p. d.: F. Zygmuntowicz
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
sygn. p. d.: F. Zygmuntowicz
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
6 000 zł
Antoni TRZESZCZKOWSKI (1902-1977)
Lot No.48
Hetman Stefan Czarniecki pod Warką
olej, płótno; 68 x 122,5 cm;
sygn. p. d.: Trzeszczkowski
estymacja: 18 000 - 20 000 zł
sygn. p. d.: Trzeszczkowski
estymacja: 18 000 - 20 000 zł
33 000 zł