Włodzimierz Pawlak (ur. 1957)
Lot No.302
Ikona industrialna, 2014
olej, płótno; 140 x 100 cm;
opis autorski na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK / IKONA INDUSTRIALNA / 140 x 100 / 2014
estymacja: 27 000 - 32 000 zł
estymacja: 27 000 - 32 000 zł
36 000 zł
Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)
Lot No.304
Crescendo, 1966?
tempera, ołówek (technika własna), karton, płyta; 87 x 119 cm;sygn. i dat. p. d.: T. Gronowski 66 (? - dwukrotnie, słabo czytelnie);opisane na odwrocie m.in.:
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
13 000 zł
Teresa RUDOWICZ (1928-1994)
Lot No.305
Zła gwiazda
olej, płótno; 128 x 96 cm; na odwrocie napis autorski (?): -T. RUDOWICZ / "ZŁA GWIAZDA", "15"; Obraz eksponowany na wystawie: Teresa Rudowicz, Galeria Starmach,
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
40 000 zł
Ewa KURYLUK (ur. 1946)
Lot No.307
Maski, 1968
tusz, piórko, tusz lawowany, technika własna, papier; 49,5 x 64,5 cm;
sygn. p. d.: Ewa Kuryluk (ołówkiem), dat. l. d. 1968 (ołówkiem);
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
10 000 zł
Jan SZANCENBACH (1928-1998)
Lot No.309
Kawony i czereśnie, 1988
olej, płótno; 75 x 85 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
16 000 zł
Jan LEBENSTEIN (1930-1999)
Lot No.314
Ciężar myślenia
pastel, tusz, piórko, gwasz, papier; 36,5 x 32,5 cm;
estymacja: 15 000 - 25 000 zł
estymacja: 15 000 - 25 000 zł
11 000 zł
Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)
Lot No.315
Kompozycja
akwarela, ołówek, papier; 21 x 15 cm;
sygn. p. d.: J.N. (ołówkiem).
estymacja: 7 000 - 12 000 zł
sygn. p. d.: J.N. (ołówkiem).
estymacja: 7 000 - 12 000 zł
8 000 zł
Edward Dwurnik (1943-2018)
Lot No.317
Łódź, 2002
grafika artystyczna barwna, papier;
34,5 x 44,5 cm (wymiar kompozycji),
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
2 800 zł
Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)
Lot No.318
Projekt plakatu dla Teatru Małego do dramatu „Białe małżeństwo” Tadeusza Różewicza, l. 70. XX w.
ołówek, tusz lawowany, flamaster, papier; 18 x 40 cm (w świetle passe-partout);
p. d. pieczątka z faksymile podpisu artysty oraz napisem
estymacja: 3 500 - 5 000 zł
estymacja: 3 500 - 5 000 zł
Lot No.322
Mefisto, Projekt plakatu dla Teatru Wielkiego w Łodzi, lata 90. XX w.
pastel, długopis, papier; 21 x 15 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 800 - 2 500 zł
estymacja: 1 800 - 2 500 zł
1 900 zł
Lot No.323
Projekt plakatu do sztuki Mikołaja Gogola Rewizor dla Teatru im. Osterwy w Lublinie
piórko, tusz, kredka, papier; 32 x 22 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
2 400 zł
Jean COCTEAU (1889-1963)
Lot No.324
Bez tytułu
litografia, papier; 31 x 23,5 cm (wymiar kompozycji), 38,5 x 28,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy;
sygn. p. d.: Jean Cocteau (na matrycy);
estymacja: 1 200 - 1 500 zł
estymacja: 1 200 - 1 500 zł
1 000 zł
Igor MITORAJ (1944-2014)
Lot No.326
Asklepios
brąz, podstawa marmurowa; wys. całkowita: 46 cm, wym. rzeźby: 36 x 27 x 7 cm;
sygn. u dołu: Mitoraj;
estymacja: 27 000 - 32 000 zł
sygn. u dołu: Mitoraj;
estymacja: 27 000 - 32 000 zł
57 000 zł
Igor MITORAJ (1944-2014)
Lot No.327
Pancerz (Cuirasse)
brąz patynowany, kamienna podstawa; wys. całkowita: 14 cm;
sygn. MITORAJ.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. MITORAJ.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
9 500 zł
Natalia LACH-LACHOWICZ (ur. 1937)
Lot No.337
Bez tytułu, 1979
fotografia barwna, papier fotograficzny naklejony na płytę pilśniową; 48,7 x 48,8 cm;
sygn. p. d.: Natalia LL;
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
sygn. p. d.: Natalia LL;
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
8 000 zł
Antoni HAJDECKI (1927-1991)
Lot No.341
Kompozycja
olej, collage, płótno; 54 x 65 cm;
na odwrocie, na krośnie dwie nalepki w tym jedna z TPSP w Krakowie z maszynowo wypisaną informacją o artyście i obrazie
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
2 000 zł
Wiesław KOZUB (ur. 1946)
Lot No.346
Wspomnienie, 2020
olej, technika własna, płyta pilśniowa; 49 x 52 cm;
sygn. p. d.: WKozub (ryte w malaturze);
estymacja: 1 300 - 1 700 zł
estymacja: 1 300 - 1 700 zł
1 200 zł