Erna ROSENSTEIN (1913-2004)
Lot No.302
Podróż, 1997
technika mieszana ( olej, gwasz, tusz, plastikowa rybka), papier naklejony na sklejkę, ziarna słonecznika; 15 x 25 cm (wymiar całości kompozycji w świetle opraw
estymacja: 19 000 - 23 000 zł
estymacja: 19 000 - 23 000 zł
14 000 zł
Rajmund ZIEMSKI (1930-2005)
Lot No.304
Ptaki,1957
gwasz, papier; 63 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. przy lewej krawędzi: R 57.
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
3 000 zł
Tomasz CIECIERSKI (ur. 1945)
Lot No.309
Kompozycja, 1996
kolaż, kredka, fotografia, akryl papier naklejony na karton; 58,5 x 49 (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu: T. Ciecierski 1996 / 9 (cyfra 9 skreślona).
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
8 000 zł
Marek CHLANDA (ur. 1954)
Lot No.310
Bez tytułu
technika mieszana (kolaż, tusz, pastel, ołówek, gwasz), papier; 100 x 70 cm;
sygn. na odwrocie: CHLANDA (ołówkiem).
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
11 000 zł
Marek CHLANDA (ur. 1954)
Lot No.311
Bez tytułu
ołówek, pastel, kredka, papier czerpany; 87 x 60 cm.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
10 000 zł
Józef JAREMA (1900-1974)
Lot No.314
G1-Relief 5, 1974
technika własna, płyta; 116 x 86 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: JJarema/ G1 Relief 5/ z wystawą w Mediolanie/ 1974 r./ CHER1=10 TAB (?)/ MUSEO.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
18 000 zł
Urszula BROLL-URBANOWICZ (ur. 1930)
Lot No.316
Bez tytułu
olej, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. na odwrocie: URSZULA BROLL.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
7 000 zł
Witold DAMASIEWICZ (1919-1996)
Lot No.318
Miasto w deszczu
olej, płótno; 40 x 40 cm;
opisany na oprawie autorskiej (?) l. d.: MIASTO W DESZU p. d.: WITOLD DAMASIEWICZ.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Włodzimierz KUNZ (1926-2002)
Lot No.320
Pejzaż z anegdotą, 1967
olej, technika mieszana, płótno; 81 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. KUNZ 67;
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
Henryk GOSTYŃSKI (ur. 1960)
Lot No.322
Kłótnia - dwa portrety, 2016
akryl, kredka olejna, papier; 30 x 24 cm (wymiar każdej z prac);
każda praca sygn. i dat, p. d.: gost / "16 (ołówkiem) oraz opisana wzdłuż prawej krawędzi:
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)
Lot No.323
V-96, 1996
akryl, relief, płyta; 45 x 45 cm;
na odwrocie nalepka autorska pisana na maszynie z ręcznie wypełnionym tytułem, datą powstania i wymiarami: V-96 / 1996 / 45 x
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
6 500 zł
Andrzej PIWARSKI (ur. 1938)
Lot No.324
Spuren des Menchen XI, 1992
olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. l. d.: AIPIWARSKI 1992.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
sygn. l. d.: AIPIWARSKI 1992.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Piotr CZAJKOWSKI (ur. 1973)
Lot No.326
Metro Paris, z cyklu: Metro, 2013
technika własna (akryl, ołówek, kredka), papier; 26 x 26 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: CZAJ / KOW / SKI / 2013 (ołówkiem), opisany l. d.: „
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Grupa THE KRASNALS
Lot No.327
Minimal Art, 2008
olej, płótno; 73 x 50 cm;
opisany l. g.: minimal oraz p. d.: art.;
estymacja: 8 000 - 12 000 zł
estymacja: 8 000 - 12 000 zł
8 500 zł
Norman LETO (ur. 1980)
Lot No.328
Szukając wyjścia, 2017
Photon Help Gift Compilation - To search for exit, szukać wyjścia;
olej, płótno; 120 x 160 cm;
estymacja: 13 000 - 19 000 zł
olej, płótno; 120 x 160 cm;
estymacja: 13 000 - 19 000 zł
11 000 zł
Monika SZWED (ur. 1978)
Lot No.329
Bez tytułu
pastel olejna, papier; 106 x 150 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
13 000 zł
Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955)
Lot No.332
Ostatnie słońce, 2017
tempera jajeczna, płótno; 60 x 80 cm;
opisana na odwrocie: Jarosław / Modzelewski / "Ostatnie słońce" / 60 x 80 / tempera / jajeczna.
estymacja: 32 000 - 40 000 zł
estymacja: 32 000 - 40 000 zł
30 000 zł
Eugeniusz TUKAN-WOLSKI (1928-2014)
Lot No.336
Kaplica Boimów we Lwowie
olej, technika własna, płyta; 49 x 41 cm;
sygn. l. d.: E. Wolski-Tukan.
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
sygn. l. d.: E. Wolski-Tukan.
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
Jan SZANCENBACH (1928-1998)
Lot No.337
Pejzaż z Norwegii z łódkami, 1988
olej, płótno; 85,5 x 95 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 18 000 - 21 000 zł
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 18 000 - 21 000 zł
16 000 zł
TYMON NIESIOŁOWSKI (1882-1965)
Lot No.339
Widok Torunia, 1945 (obraz dwustronny)
olej, płótno; 61 x 77,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Tymon 45;
estymacja: 23 000 - 26 000 zł
sygn. i dat. p. d.: Tymon 45;
estymacja: 23 000 - 26 000 zł
Felicja PACANOWSKA (1907 lub 1915 - 2002)
Lot No.341
Pejzaż miejski
tempera, papier; 39 x 51cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: F. Pacanowska.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
sygn. p. d.: F. Pacanowska.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Henryk ZIEMBICKI - FANTAZOS (ur. 1944)
Lot No.342
Martwa natura, 1975
olej, deska, 52 x 74 cm;
sygn. i dat. śr. d.: fantazos 75i (na krawędzi deski).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
2 200 zł
OLSZEWSKI ZBIGNIEW (ur. 1955)
Lot No.343
Pejzaż XXIII, 1987
olej, płótno; 100 x 81 cm;
sygn. i dat. przy prawej krawędzi: 87 OLSZEWSKI ZBIGNIEW;
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Grupa THE KRASNALS
Lot No.346
Made in Poland-Rewolucjonistki, 2013
olej, płótno; 150 x 150 cm; gł. 6,5 cm;
na odwrocie sygn. dat. i opisany: "MADE IN POLAND-REWOLUCJONISTKI " / 2013 / Whielki KRASNAL / THE KRASNALS;
estymacja: 25 000 - 35 000 zł
estymacja: 25 000 - 35 000 zł
25 000 zł
Anna GINALSKA (1935-2012)
Lot No.347
Kariatydy, 1979
olej, płótno, 100 x 85 cm;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Anna GINALSKA (1935-2012)
Lot No.348
Intymna rozmowa, 1979
olej, płótno; 70 x 59,5 cm;
na odwrocie, na krośnie malarskim napis: ANNA GINALSKA 1979; oraz napis: WYSTAWA / "EROTYZM" / IV 1979 / PRYZMAT.’
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
3 700 zł