Pierre-Henry FAVIER (czynny 1824-1871, firma działająca do 1976)
Lot No.714
Świecznik
srebro cechowane; waga 671 g.
Paryż, 3 ćw. XIX w. (przed 1871)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 200 zł
Lot No.
719
Dzbanek neorokokowy
srebro cechowane; waga 1004 g.
Austro-Węgry ?, lata 70. - 80. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Lot No.
801
Para świeczników art déco
biały metal; wymiary: 16,5 x 27 x 8 cm.
Polska?; lata 30. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Polska?; lata 30. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Lot No.
802
Tłok pieczętny z herbem książąt Woronieckich
srebro pr. 2, grawerowane i cyzelowane, agat;
Francja, około 1880-1914
estymacja: 4 200 - 4 600 zł
Francja, około 1880-1914
estymacja: 4 200 - 4 600 zł
3 800 zł
Lot No.
803
Dzban secesyjny na wino
cyna platerowana, szkło bezbarwne, przeźroczyste; wys. 37,5 cm.
Austro-Węgry, pocz. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Austro-Węgry, pocz. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Lot No.
805
Ryngraf konfederacji barskiej
blacha miedziana, farba; 28,5 x 20,5 cm.
Polska, 3 ćw. XVIII w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Polska, 3 ćw. XVIII w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
16 000 zł
Henri Honoré PLÉ (1853-1922) - rzeźba
Lot No.806
Lampa na biurko, elektryczna
brąz, szkło bezbarwne, matowione, nitkowane; wys. 54 cm; sygn. na podstawie: Henri Plé;
Europa Zachodnia, Francja?, Belgia?; pocz. XX w.
estymacja: 5 500 - 6 000 zł
estymacja: 5 500 - 6 000 zł
Guillaume de L`ISLE (1675-1726), Philippe BUACHE
Lot No.808
Mapa Polski z roku 1703
miedzioryt kolorowany, papier żeberkowy; 54,2 x 74,5 cm (wymiar arkusza);
Francja, Paryż, 1745.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Francja, Paryż, 1745.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Lot No.
810
Mitra duchownego prawosławnego, w pudle tekturowym
tektura, tkanina jedwabna, pasmanteria z nicią metalową, srebrzoną, cekiny, szklane paciorki,
Rosja? Ukraina?; XX w.
estymacja: 5 000 - 5 500 zł
Rosja? Ukraina?; XX w.
estymacja: 5 000 - 5 500 zł
Lot No.
812
Ikona na ufundowanie monastyru
tempera na desce, 13,3 x 11 cm.
Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
Lot No.
814
Ikona - Chrystus Pantokrator
tempera na desce, złocenia; 66,5 x 54,2 x 7,8 cm.
Rosja, ok. poł. XIX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Rosja, ok. poł. XIX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Lot No.
817
Kobierzec typu tekke
wełna; 310 x 203 cm.
Azja Centralna, Turkiestan, pocz. XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
BRUNSVIGA MASCHINEN WERKE - GRIMME NATALIS & Co -A-G
Lot No.820
Maszynka do liczenia na korbkę (Arytmometr)
metal, ebonit; wys.13 cm, szer. 30 cm, głęb. 14,5 cm.
Niemcy; Firma BLOCK-BRUN- Warszawa (sprzedaż); lata 30.XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
900 zł
Lot No.
821
Lustro ścienne
drewno lipowe, snycerka, złocenie; tafla lustrzana; 95 x 120 cm.
Europa Środkowa, XIX/XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Europa Środkowa, XIX/XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
3 500 zł
Lot No.
901
Kołyska w stylu zakopiańskim
świerk; 29 x 83 x 38 cm.
Podhale, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Podhale, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Lot No.
903
Stolik do gry w stylu klasycyzującym
fornir mahoniowy; 94 x 46,5 x 82 cm.
Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Lot No.
905
Fotel do stołu, w stylu klasycystycznym
mahoń, ozdobiony intarsjowanymi ornamentami (laseczkami, rozetami, kampanulą); 126 x 61 x 54 cm.
Anglia (?), 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 700 zł
Anglia (?), 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 700 zł
Lot No.
907
Para foteli - uszaków w stylu neorokokowym
orzech; 113,5 x 72 x ok. 80 cm.
Europa Środkowa, Polska?, 1 poł. XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Lot No.
909
Szafka pomocnicza (nocna?) art déco
fornir: jesion, róża (na obrzeżach); 56 x 55 x 40 cm.
Polska, ok. 1925-1930.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Polska, ok. 1925-1930.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Lot No.
912
Kufer podróżny
sosna; 47,5 x 70 x 43 cm.
Europa, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Europa, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
1 600 zł
Lot No.
913
Skrzynia w stylu ludowym
drzewo egzotyczne, 40,3 x 78,5 x 36,5 cm.
Europa Wschodnia lub Azja, 2 poł. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
1 600 zł
Lot No.
914
Sekretera w stylu biedermeier
dębowa, fornirowana orzechem, intarsjowana; 217 x 113 x 59,5 cm.
Europa Środkowa, ok. 1830-1835
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
9 000 zł