Henryk PRIEBE (1884-1966)
Lot No.49
Puszczykowo - skarpa nad rzeką
olej, płótno; 40 x 50 cm;
sygn. l. d.: Henryk Priebe
/ Puszczykowo.
estymacja: 3 200 - 3 700 zł
sygn. l. d.: Henryk Priebe
/ Puszczykowo.
estymacja: 3 200 - 3 700 zł
3 000 zł
Lot No.50
Jesienne południe
olej, tektura; 33 x 48 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
sygn. p. d.: WWeiss
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
16 000 zł
Wiktor KORECKI (1890-1980)
Lot No.51
Nokturn
olej, płótno; 61 x 91,5 cm;
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)
Lot No.52
Leśna polana, ok. 1970
olej, płyta pilśniowa; 59 x 80 cm;
sygn. p. d.: K. Mackiewicz.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł
sygn. p. d.: K. Mackiewicz.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł
8 000 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Lot No.53
Ksiądz w ogrodzie
olej, tektura, 23 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: J Malczewski / 1903
estymacja: 40 000 - 48 000 zł
estymacja: 40 000 - 48 000 zł
40 000 zł
Aleksander KRAWCZYK (1882-1949)
Lot No.54
Dzika plaża
olej, tektura; 69 x 100 cm;
sygn. l. d.: a. Krawczyk
estymacja: 5 200 - 6 000 zł
sygn. l. d.: a. Krawczyk
estymacja: 5 200 - 6 000 zł
Irena WEISS - ANERI (1888-1981)
Lot No.56
Pejzaż z Jastrzębiej Góry, 1936
olej, płótno naklejone na tekturę; 49,5 x 72,5cm;
sygn. p. d.: aneri.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
sygn. p. d.: aneri.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Franciszek WÓJCIK (1903-1984)
Lot No.58
Pejzaż górski, 1938
olej, sklejka; 40,5 x 49 cm;
sygn. i dat. l. d.: FWójcik 38.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.60
Widok na Szrenicę, 1967
olej, płyta; 38,5 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman / 1967.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
18 000 zł
Tadeusz CYBULSKI (1878-1954)
Lot No.61
Dom wśród drzew
olej, płótno; 40 x 50 cm;
sygn. p. d.: T Cybulski.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
sygn. p. d.: T Cybulski.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
6 000 zł
Adam MIĘDZYBŁOCKI (1883-1956)
Lot No.63
Oni, 1916
pastel, papier; 66 x 49,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. Międzybłocki / 1916
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
2 800 zł
Jan Erazm KOTOWSKI (1885-1960)
Lot No.66
Na saniach
olej, ołówek, płótno; 60 x 86,5 cm;
sygn. p. d.: Jan Kotowski.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. p. d.: Jan Kotowski.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Adam SETKOWICZ (1876-1945)
Lot No.67
Zwózka siana
olej, sklejka; 25 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
5 500 zł
Franciszek ZYGMUNTOWICZ (1875-1947)
Lot No.69
W drodze na targ
olej, płótno naklejone na tekturę;
32,5 x 43 cm; sygn. p. d.
estymacja: 10 000 - 11 000 zł
32,5 x 43 cm; sygn. p. d.
estymacja: 10 000 - 11 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.70
Odwrót spod Moskwy, 1936
olej, sklejka;
30 x 39,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak
/ 1936.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
30 x 39,5 cm;
/ 1936.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
12 000 zł
Leonard WINTEROWSKI (1868 lub 1875-1927)
Lot No.71
Alarm!, 1923
olej, płótno; 40,5 x 55,7 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Leonard Wintorowski (sic!)
/ Warszawa 1923.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
/ Warszawa 1923.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Leonard STROYNOWSKI (1858-1935)
Lot No.74
Opowieści dziadunia
olej, płótno; 32 x 44,5 cm;
sygn. p. d.: L. Stroynowski.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. p. d.: L. Stroynowski.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
4 500 zł
Malarz nieokreślony, francuski, XIX w.
Lot No.75
Portret kobiety
olej, płótno; 45,5 x 38 cm;
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
2 700 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.77
Wnętrze bazyliki
olej, płótno dublowane;
68 x 102,5 cm.
estymacja: 5 800 - 6 200 zł
68 x 102,5 cm.
estymacja: 5 800 - 6 200 zł
Wojciech Otton FLECK (1903-1972)
Lot No.78
Wnętrze z kominkiem
olej, tektura; 25 x 34 cm;
sygn. p. d.: Woj. Fleck
estymacja: 5 000 - 5 500 zł
sygn. p. d.: Woj. Fleck
estymacja: 5 000 - 5 500 zł
4 500 zł
Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)
Lot No.79
Pałac Łazienkowski w Warszawie, ok. 1935
olej, płótno naklejone tekturę; 37 x 55 cm;
sygn. p. d.: Wł.Chmieliński.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. p. d.: Wł.Chmieliński.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Jan Czesław MONIUSZKO (1853-1908)
Lot No.82
Para w parku - Telimena i Tadeusz
olej, płótno; 39,5 x 32 cm;
sygn. p. d.: I. Moniuszko
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. p. d.: I. Moniuszko
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Angelika KAUFFMANN (1741-1807) - według
Lot No.84
Scena alegoryczna - Piękno kierowane przez roztropność odrzuca dowcip gardząc nagabywaniem szaleństwa
olej, blacha; 33 x 40,5 cm (owal);
Oryginał kompozycji („w lustrzanym odbiciu”) znajduje się w zbiorach Muzeum Sztuki Kadriorg (Kadrioru kunstimuuseum, Tallin)
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Malarz nieokreślony, XVIII/XIX w.
Lot No.85
Uczony wśród ksiąg
olej, płótno dublowane; 28,5 x 24,5 cm.
estymacja: 6 000 - 6 500 zł
estymacja: 6 000 - 6 500 zł
Malarz nieokreślony, XVIII / XIX w.
Lot No.87
Portret epitafijny
olej, blacha miedziana, obrzeże złocone i giloszowane; 35 x 34 cm;
obraz po konserwacji.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
obraz po konserwacji.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Jan GĄSIENICA SZOSTAK (1895-1943)
Lot No.201
Portret górala - płaskorzeźba
gips palony; 52 x 46 cm.
Polska, Zakopane, lata 30. XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Henryk NITRA (1891-1948)
Lot No.204
Postać górala z fajką
drewno; wys. 49,5 cm, wys. całk. z podstawą 53 cm.
Polska, 1947
estymacja: 3 400 - 4 000 zł
Polska, 1947
estymacja: 3 400 - 4 000 zł