Irena GERARD DE FESTENBERG (ur. 1915)
Lot No.50
Martwa natura, 1959
olej, płótno; 59 x 52 cm;
sygn. i dat. p. d.: GERARD IRENA / 59.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł
estymacja: 9 000 - 10 000 zł
Lot No.52
Kwiaty w wazonie
olej, tektura; 47 x 38 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
sygn. p. d.: WWeiss
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
16 000 zł
Józef WRZESIŃSKI (1872-?)
Lot No.53
Pejzaż zimowy ze strumieniem
olej, płótno; 74 x 81 cm;
na odwrocie fragment kompozycji malarskiej
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Konstanty SZEWCZENKO (1910-1991)
Lot No.55
Dziewczyna arabska z wielbłądem
według: Adama STYKI (1890-1959)
olej, sklejka; 21 x 15 cm;
sygn. p. d.: K. SZEWCZENKO.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
olej, sklejka; 21 x 15 cm;
sygn. p. d.: K. SZEWCZENKO.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.57
Dziewczynki z ptaszkami, ok. 1925
olej, tektura; 35 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofmann.
estymacja: 35 000 - 38 000 zł
estymacja: 35 000 - 38 000 zł
36 000 zł
Katarzyna LIBROWICZ (1912-1991)
Lot No.58
Maciuś [król]
olej, płyta; 33 x 23 cm;
sygn. l. d.: K. Librowicz.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
sygn. l. d.: K. Librowicz.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)
Lot No.60
Akt siedzący na tle blejtramów
olej, płótno; 100 x 87 cm;
sygn. p. g.: J. FEDKOWICZ
estymacja: 35 000 - 45 000 zł
sygn. p. g.: J. FEDKOWICZ
estymacja: 35 000 - 45 000 zł
27 000 zł
Christo Stefanoff MENDOLY (1898-1966)
Lot No.61
Łódź na morzu, 1934
olej, tektura; 50,5 x 34,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: Stefanoff Mendoly / - 1934 -.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Franciszek WÓJCIK (1903-1984)
Lot No.64
Via Appia Antica, ok. 1965
olej, płótno; 35,5 x 49 cm;
sygn. p. d.: FWójcik.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
sygn. p. d.: FWójcik.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Wiktor KORECKI (1890-1980)
Lot No.65
Słoneczniki, przed 1939
olej, tektura; 23,7 x 33 cm;
sygn. p. d.: W. Korecki.
estymacja: 3 600 - 4 600 zł
sygn. p. d.: W. Korecki.
estymacja: 3 600 - 4 600 zł
3 200 zł
Stanisław Marek MAZURKIEWICZ (XX w.)
Lot No.66
Pejzaż z zakolem rzeki, ok. 1915
pastel, papier naklejony na tekturę; 28 x 58 cm;
sygn. l. d.: SMazurkiewicz
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
sygn. l. d.: SMazurkiewicz
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Stanisław MAZUŚ (ur. 1940)
Lot No.69
Pejzaż, 1974
olej, płótno; 42,5 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: SMazuś / 1974.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 000 zł
Tadeusz MALICKI (1892-1943)
Lot No.70
Pejzaż górski
olej, tektura; 29 x 37 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
3 600 zł
Franciszek WÓJCIK (1903-1984)
Lot No.71
Podhale, ok. 1960
olej, płótno; 65 x 74 cm;
na odwrocie autorska nalepka.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
na odwrocie autorska nalepka.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Władysław JAROCKI (1879-1965)
Lot No.74
Przed kościołem, lata 20. XX w.
olej, płótno; 92 x 103 cm;
sygn. p. d.: Wład. Jarocki
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
sygn. p. d.: Wład. Jarocki
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
8 000 zł
Antoni TRZESZCZKOWSKI (1902-1977)
Lot No.77
Winnetou - wódz Apaczów
olej, płótno; 51 x 60 cm;
sygn. p. d.: Trzeszczkowski
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
sygn. p. d.: Trzeszczkowski
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Malarz nieokreślony, polski?, XX w.
Lot No.80
Kobieta w czarnej mantylce, lata 30. XX w.
olej, płótno; 78 x 62,5 cm.
(Obraz po konserwacji).
estymacja: 5 200 - 6 000 zł
(Obraz po konserwacji).
estymacja: 5 200 - 6 000 zł
Leopold GOTTLIEB (1879-1934)
Lot No.82
Portret mężczyzny
olej, płótno;
105,5 x 105,5 cm
estymacja: 70 000 - 80 000 zł
105,5 x 105,5 cm
estymacja: 70 000 - 80 000 zł
60 000 zł
Herman [Zvi] EHRMAN (1903-1993)
Lot No.83
Kąpiące się, ok. 1935
olej, płótno; 68 x 55 cm;
estymacja: 7 500 - 8 500 zł
estymacja: 7 500 - 8 500 zł
Malarz cechowy, XVIII w.
Lot No.86
Rzeź niewiniątek
olej, płótno dublowane; 68,5 x 89 cm.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Malarz nieokreślony, niemiecki, XVIII w.
Lot No.89
Fryderyk Wielki w młodym wieku
olej, płótno dublowane; 62 x 43 cm.
(Obraz po konserwacji).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
(Obraz po konserwacji).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
E. [dward] ŻABIEŃSKI, XIX W.
Lot No.92
Madonna z Dzieciątkiem, 1846
olej, płótno; 88 x 75,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: EŻabieński / 1846 r.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Paul Ludwig KOWALCZEWSKI (1865-1910)
Lot No.201
Plakieta z wizerunkiem Ryszarda Wagnera
gips woskowany, wymiary: 54,5 x 38 cm.
Niemcy, Monachium, Fabryka FRITZA KOCHENDORFERA (1871-1942); 1891
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł