Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)
Lot No.1
Modnisie - Modele kapeluszy
piórko, tusz, papier;
38 x 26,5 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Ryszard PRAUSS (1902-1955)
Lot No.3
Imaginacje na temat średniowiecznej architektury - cztery rysunki
Zestaw 4 rysunków w jednolitej oprawie, papier;
28 x 40 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 1 000 - 1 400 zł
28 x 40 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 1 000 - 1 400 zł
800 zł
Roman KOCHANOWSKI (1857-1945)
Lot No.5
Wiosna
albertotypia, karton; 30 x 25 (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie l. d.: R.Kochanowski 1886
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
600 zł
Jan MATEJKO (1838-1893)
Lot No.6
Władysław Biały
heliograwiura, karton;
30 x 23 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
600 zł
Stanisław WOLSKI (1859 -1894)
Lot No.7
W czasie wojny
albertotypia, karton; 19 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie p. d.: Stanisław Wolski 1886
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Julian FAŁAT (1853-1929)
Lot No.9
Na statku, 1887
litografia barwna, papier; 21,5 x 29 cm;
sygn. na płycie l. d.: JulFałat (...) 86
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
1 100 zł
Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)
Lot No.11
Świeczniki chrześcijaństwa
heliograwiura, papier; 22,5 x 42 cm (wymiar kompozycji), 34 x 52 cm (wymiar arkusza);
u dołu napis: ŚWIECZNIKI CHRZEŚCIJAŃSTWA
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Joseph GROZER (1755-1799)
Lot No.13
Odpoczynek - The Peasant's repast - Le repas du Paysant, 1798
według: Henry SINGLETON (1766-1839)
mezzotinta, papier; 55 x 42,3 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Tadeusz MALICKI (1892-1943)
Lot No.15
Pejzaż i zestaw 6 płyt graficznych
1. Pejzaż miejski - Florencja - drzeworyt, bibuła; 23,8 x 17,5 cm;
2. Zestaw 6 płyt graficznych o tematyce pejzażowej
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Ernest Hamlin BAKER (1889-1975)
Lot No.17
Stanisław Mikołajczyk
gwasz, papier; 22,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
Ilustracja wykorzystana na okładce tygodnika "Time" z 11 lutego 1946 roku.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Franciszek TEPA (1829-1889)
Lot No.18
Druciarz
akwarela, ołówek, papier; 25,5 x 16 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Fr. Tepa (piórem).
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
3 700 zł
Tadeusz CIEŚLEWSKI - ojciec (1870-1956)
Lot No.20
Pałac na Wodzie w Łazienkach Królewskich w Warszawie
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 67 x 35,5 cm [obraz w formie wachlarza];
sygn. p. d.: T. Cieślewski.
estymacja: 4 000 - 4 700 zł
sygn. p. d.: T. Cieślewski.
estymacja: 4 000 - 4 700 zł
Juliusz KOSSAK (1824-1899)
Lot No.22
Krakowiacy, 1881
akwarela, papier; 23,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 30 000 - 35 000 zł
estymacja: 30 000 - 35 000 zł
33 000 zł
Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)
Lot No.23
Potyczka
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
43,5 x 63 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Tadeusz Kokietek - 59 -
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
5 000 zł
Władysław BOROWICKI (1909-1997)
Lot No.24
Święty Hubert
olej, płyta pilśniowa; 50 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: Władysław Borowicki.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
2 700 zł
Andrzej MALINOWSKI (1882-1932)
Lot No.26
Zima w górach
olej, tektura; 33,7 x 50,5 cm;
sygn. l. d.: And. Malinowski.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
sygn. l. d.: And. Malinowski.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Zygmunt SCHRETER (1896-1977)
Lot No.29
Chłopczyk w foteliku
olej, płótno, 61 x 38 cm;
sygn. p. d.: Schreter
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
sygn. p. d.: Schreter
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Feliks Kazimierz WYGRZYWALSKI (1903-1966)
Lot No.30
Rybacy ciągnący sieć
olej, sklejka; 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: F. Kazimierz Wygrzywalski.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
7 000 zł
WLASTIMIL HOFMAN (1881-1970)
Lot No.31
Mężczyzna w meloniku, ok. 1907
olej, płótno; 90 x 64 cm;
sygn. l. d.: VH (monogram wiązany)
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
20 000 zł
Stanisław BORYSOWSKI (1901-1988)
Lot No.32
Pejzaż z drzewem
olej, tektura; 23 x 30 cm;
sygn. l. g.: Borysowski.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. l. g.: Borysowski.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
2 000 zł
Edward MATUSZCZAK (1906-1965)
Lot No.34
Zima w górach - Roztopy, 1935
olej, tektura; 24,5 x 30,8 cm;
sygn. i dat. p. d.: Matuszczak / 1935
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
2 800 zł
Stanisław BORYSOWSKI (1906-1988)
Lot No.35
Pejzaż
olej, płótno naklejone na sklejkę; 59 x 70 cm;
sygn. p. d. wraz z dedykacją autorską
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
7 000 zł
Franciszek WÓJCIK (1903-1984)
Lot No.37
Ruiny starożytnego Rzymu - Termy Karakalli, 1939
pastel, papier; 44 x 63 cm w świetle (passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: FWójcik Rzym 1939.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)
Lot No.39
Lato w małym miasteczku
akwarela, gwasz, papier; 19,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: MAKOWSKI 24/V
estymacja: 60 000 - 80 000 zł
estymacja: 60 000 - 80 000 zł
50 000 zł
Ignacy PIEŃKOWSKI (1877-1948)
Lot No.40
Wnętrze kościoła
olej, tektura; 28,5 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Ign. Pieńkowski
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
sygn. p. d.: Ign. Pieńkowski
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
4 000 zł
Lot No.41
Katedra Notre Dame w Paryżu, przed 1939
olej, tektura; 29,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
2 800 zł
Albin ŁUBNIEWICZ (1910-1986)
Lot No.42
Wileńska uliczka, ok. 1938
gwasz, tektura; 27,5 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisany p. d.: AŁubniewicz / Wilno.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł
estymacja: 2 200 - 2 500 zł
Antoni SERBEŃSKI ? (1886-1957)
Lot No.45
Martwa natura z owocami, ok. 1930
olej, płótno; 59 x 73 cm;
na odwrocie, na krośnie malarskim, uszkodzona nalepka z TPSP w Krakowie
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Janusz STRZAŁECKI [JAST] (1902-1983)
Lot No.47
Martwa natura, lata 60. XX w.
olej, tektura; 54,5 x 62,5 cm;
sygn. l. d.: J. Strzałecki.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
sygn. l. d.: J. Strzałecki.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł