Andrzej DŁUŻNIEWSKI (1939-2012)
Lot No.302
Uraz, 2011
akryl, płótno; 100 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na blejtramie: A. Dłużniewski "Uraz" 2011
estymacja: 17 000 - 22 000 zł
estymacja: 17 000 - 22 000 zł
14 000 zł
Henryk STAŻEWSKI (1894 - 1988)
Lot No.303
Bez tytułu, 1977
akryl, płyta pilśniowa; 40 x 40 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: 1977 / H. Stażewski oraz stempel wywozowy z numerem poniżej.
estymacja: 37 000 - 50 000 zł
estymacja: 37 000 - 50 000 zł
30 000 zł
(Kaczanowski Leszek Wit) WITOLD-K (ur. 1932)
Lot No.304
GH-1982-84, 1982
akryl, płótno,
117 x 117 cm;
estymacja: 15 000 - 17 000 zł
117 x 117 cm;
estymacja: 15 000 - 17 000 zł
15 000 zł
Tadeusz ŁAPIŃSKI (1928 - 2016)
Lot No.305
Figura osiowa, ok. 1958
olej, płótno; 76 x 61 cm;
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
11 000 zł
Ryszard WINIARSKI (1936-2006)
Lot No.306
Para projektów we wspólnej oprawie, 1987
technika mieszana, ołówek, papier, tektura; 29 x 29 cm i 29 x 30 cm;
sygn. i dat. wraz z opisem na jednym z projektów l. d.: Skala 1/10 / Winiarski '87.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
15 000 zł
Andrzej Seweryn KOWALSKI (1930-2004)
Lot No.307
Kompozycja
olej, collage, płótno; 70,5 x 60 cm;
sygn. l. d.: A.S. Kowalski.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
sygn. l. d.: A.S. Kowalski.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
8 000 zł
Norman LETO (1980)
Lot No.309
Rekalibrowanie poczucia kompozycji, 2012-2014
olej, płótno; 110 x 150 cm;
opis autorski na odwrocie: REKALIBROWANIE / POCZUCIA KOMPOZYCJI / NORMAN 2012-14;
estymacja: 12 000 - 19 000 zł
estymacja: 12 000 - 19 000 zł
15 000 zł
Bronisław CHROMY (1925-2017)
Lot No.314
Kolarze, z cyklu: Dyscypliny Olimpijskie
brąz, 30 x 30 cm;
sygn. na spodzie: BCHROMY.
estymacja: 4 000 - 4 500 zł
sygn. na spodzie: BCHROMY.
estymacja: 4 000 - 4 500 zł
6 000 zł
Bronisław CHROMY (1925-2017)
Lot No.315
Skończony- nieograniczony, z cyklu: Obrazy rzeźbione
brąz, 45 x 53 cm;
sygn. z prawej strony na odwrocie: BCHROMY.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
12 000 zł
Grupa The Krasnals
Lot No.316
Pianista - Pianist, Władysław Szpilman, Adrien Brody, z cyklu Jews, 2016
olej, płótno, 50 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jews / "Władysław Szpilman / Adrien BRODY / The Pianist" / The Krasnals ' 2016;
estymacja: 8 000 - 12 000 zł
estymacja: 8 000 - 12 000 zł
10 000 zł
Grupa The Krasnals
Lot No.317
Carmen / Theda Bara z cyklu: Jews, 2016
olej, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: The KRASNALS / 2016;
estymacja: 7 000 - 11 000 zł
estymacja: 7 000 - 11 000 zł
9 000 zł
Magdalena STARSKA (ur. 1980)
Lot No.318
Mniejsi od grzybni, 2018
olej, płótno; 100 x 80 cm;
opis autorski na odwrocie: Mniejsi od grzybni / M. Starska 2018 / 80/100;
estymacja: 5 000 - 8 000 zł
estymacja: 5 000 - 8 000 zł
6 500 zł
Grzegorz WNĘK (ur. 1974)
Lot No.319
Maszyna 4, 2004
olej, płótno; 200 x 150 cm;
sygn. p. d.: Grzegorz Wnęk 2004
estymacja: 5 000 - 8 000 zł
estymacja: 5 000 - 8 000 zł
Jan PRUSKI (ur. 1957)
Lot No.321
Kalejdoskop z dzieciństwa, 2020
collage (drewno, szkło, farba offsetowa, akryl, werniks), płyta pilśniowa; 99 x 99 5,5 cm;
sygn. przy lewej krawędzi u dołu: PRUSKI;
estymacja: 7 000 - 10 000 zł
estymacja: 7 000 - 10 000 zł
Władysław PODRAZIK (ur. 1953)
Lot No.324
Epifania, 1994
olej, płótno; 40 x 30 cm;
opis autorski na odwrocie: WŁADYSŁAW PODRAZIK / "EPIFANIA " 1994 / 40 X 30 CM / OLEJ, PŁÓTNO.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928 - 1999)
Lot No.327
Pejzaż z Zakopanego
olej, płótno; 30 x 40 cm;
sygn. p. d.: J. Tchórzewski.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
sygn. p. d.: J. Tchórzewski.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
4 300 zł
Jan SZANCENBACH (Kraków 1928 - Kraków 1998)
Lot No.329
Kawony i butelka, 1989
olej, płótno; 59 x 67 cm;
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
24 000 zł
Tadeusz SPRUSIAK (1907 - 1985)
Lot No.330
Martwa natura
olej, płótno, 47,5 x 64 cm; nie sygn.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Juliusz NARZYŃSKI (ur. 1934)
Lot No.333
Ogród niepielony, 1992
olej, płótno,
73,5 x 91,5 cm;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
73,5 x 91,5 cm;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Józef SZAJNA (1922-2008)
Lot No.337
Akt. Z cyklu: "Rysunków erotycznych", 2001
papier, ołówek; 28,5 x 40,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: 2001 / Szajna
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Stefan RASSALSKI (1910-1972)
Lot No.339
Spowiedź, 1965
drzeworyt, papier; 51 x 36 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. l. d.: [znak artysty] Rassalski 1965 (długopisem), opisany p. d.: Spowiedź (długopisem).
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
Edward DWURNIK (1943 - 2018)
Lot No.341
Niech żyje wojna!, ok. 1991
sucha igła, papier; 64 x 49,7 cm (odcisk płyty);
75 x 55,5 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
Lucjan MIANOWSKI (1933 - 2009)
Lot No.342
Kula (Sfera), 1972
litografia barwna, papier; 76 x 53,5 cm;
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
1 000 zł
Lot No.343
Głowa 8, 1968
litografia barwna, papier; 79 x 53 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Lucjan Mianowski 68 (ołówkiem); tytuł pośrodku u dołu; głowa 8 (ołówkiem); napis mó
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
1 800 zł
Lot No.344
Zestaw 2 grafik
1. Akt na tle nieba - litografia barwna, papier; 71,5 x 43,5 cm (wymiar odbitki), 78 x 53 cm (wymiar arkusza); sygn. i dat. p. d.: Lucjan Mianowski 73 (ołówkiem
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
2 000 zł
Andrzej Jan PIWARSKI (ur. 1938)
Lot No.347
Kronika Czasu III, 2002
olej, mączka marmurowa, płótno; 95 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: AJPiwarski 2002
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł