Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)
Lot No.302
Osobliwe zdarzenie XXVI, 2013
akryl, płótno; 37,5 x 37,5 cm;
opis autorski na odwrocie: JAN DOBKOWSKI / Z CYKLU "OSOBLIWE ZDARZENIE XXVI" 2013 ROK / ACRYL / 37,5 X 37,5 CM.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
7 500 zł
Jan TARASIN (1929-2009)
Lot No.304
Bez tytułu
serigrafia barwna, papier; 39 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JTarasin (ołówkiem).
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Jan TARASIN (1926-2009)
Lot No.306
Kompozycja III, 1991
akwarela, papier; 31 x 43 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Jan Tarasin 91 (kredką);
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
11 000 zł
Jan BERDYSZAK (1934-2014)
Lot No.307
Signum II, 1969
akryl, tusz, piórko, karton; 70 x 60 cm;
sygn. l. d. pieczątka: JAN/BER/DYSZ/AK/ oraz dat.: 1969 (ołówkiem);
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
14 000 zł
Wojciech SADLEY (ur. 1932)
Lot No.309
Czerwony, 2000
collage, tektura, 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: SADLEY
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
sygn. p. d.: SADLEY
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)
Lot No.310
Bez tytułu
gwasz, papier; 33,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: JAN MŁODOŻENIEC.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł
sygn. l. g.: JAN MŁODOŻENIEC.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł
2 600 zł
Wojciech CIEŚNIEWSKI (ur. 1958)
Lot No.312
Toledo, 2000
olej, płótno, 100 x 120 cm;
na odwrocie opis autorski: WOJCIECH CIEŚNIEWSKI / „TOLEDO” / OL. PŁ. 100 X 120 CM / 2000 R.
estymacja: 3 500 - 5 000 zł
estymacja: 3 500 - 5 000 zł
3 500 zł
Marek SAPETTO (1939-2019)
Lot No.313
Robotnicy
olej, płótno; 116 x 145 cm;
sygn. na odwrocie: MAREK SAPETTO.
estymacja: 7 000 - 10 000 zł
estymacja: 7 000 - 10 000 zł
15 000 zł
Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)
Lot No.314
Kompozycja, 1959
monotypia, papier; 29 x 41 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy).
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955)
Lot No.316
Wyrób obuwia, 1995
olej, płótno; 106 x 153 cm;
estymacja: 45 000 - 60 000 zł
estymacja: 45 000 - 60 000 zł
38 000 zł
Jan LEBENSTEIN (1930-1999)
Lot No.317
Figura, ok. 1956
tusz, pędzel, papier milimetrowy; 59 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
dat. i opisany p. d.: 14.4.56 (?) JL (?);
estymacja: 12 000 - 20 000 zł
estymacja: 12 000 - 20 000 zł
Jan LEBENSTEIN (1930-1999)
Lot No.319
Adam i Ewa - Adam et Eve, 1988
piórko, tusz, sepia na podrysowaniu ołówkiem, kredka, papier żeberkowy;
98,5 x 68,5 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 30 000 - 35 000 zł
estymacja: 30 000 - 35 000 zł
32 000 zł
Wanda PAKLIKOWSKA - WINNICKA (1911 - 2001)
Lot No.320
Obraz czerwień-czerń, 1957
olej, tempera, technika własna, karton (wym.: 108 x 75 cm) naklejony na płótno o wym. 122 x 90 cm;
sygn. l.d.: W. Paklikowska - Winnicka na odwrocie nalepka
estymacja: 15 000 - 17 000 zł
estymacja: 15 000 - 17 000 zł
Ryszard OTRĘBA (ur. 1932)
Lot No.323
Pozorna harmonia, 1996
gipsoryt barwny, papier; 80 x 53 cm (w świetle oprawy);
opisany u dołu pracy: pozorna harmonia VII (gipsoryt) 7/50 sygn. i dat. p. d.: Otręba 1996 (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
1 800 zł
Andrzej ZWIERZCHOWSKI (ur. 1954)
Lot No.326
Stary malarz (Paul Cézanne), 1993
olej, płótno; 140 x 200 cm;
sygn. po prawej: AZ. 93 (monogram wiązany, ryte w warstwie malarskiej);
estymacja: 30 000 - 40 000 zł
estymacja: 30 000 - 40 000 zł
Witold-K (ur. 1932)
Lot No.328
Kompozycja, 1964
technika własna, tusz lawowany, papier milimetrowy naklejony na tekturę, całość pokryta werniksem; 39 x 26 cm;
na licu dedykacja: POUR MARIA WITOLD, w kompozyc
estymacja: 2 800 - 3 700 zł
estymacja: 2 800 - 3 700 zł
3 200 zł
Józef SZAJNA (1922-2008)
Lot No.329
Równowaga, 1982
kolaż, ołówek, kredka, papier zielony; 92 x 64 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: "Równowaga" Szajna 1982 (ołówkiem).
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
Judyta SOBEL (1924-2012)
Lot No.331
Martwa natura z jabłkami
olej, płótno; 51 x 61 cm;
sygn. l. d.: J. SOBEL.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
sygn. l. d.: J. SOBEL.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Juliusz JONIAK (ur. 1925)
Lot No.333
Itea II, 1983
olej, płótno; 85,5 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: Joniak 83.;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Jan SZANCENBACH (1928-1998)
Lot No.334
Koszyk z tykwami, 1997
olej, płótno; 65,5 x 75,5 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
10 000 zł
Andrzej KONWERSKI (ur. 1941)
Lot No.335
Postać O., 1985
olej, płótno; 65 x 65 cm;
sygn. l. d.: A. Konwerski
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
sygn. l. d.: A. Konwerski
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Włodzimierz ZAKRZEWSKI (1916-1992)
Lot No.337
Ogródek przy Jesionowej, 1984
olej, płótno; 72 x 91 cm;
sygn. l. d.: W.ZAKRZEWSKI;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
sygn. l. d.: W.ZAKRZEWSKI;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
9 000 zł
Lot No.338
Domek przy drodze w Paestum, 1963
olej, płótno; 46 x 61 cm;
sygn. i dat. ś. d.: W.ZAKRZEWSKI 1963;
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
6 000 zł
Celso SALGUEIRO, XX w.
Lot No.341
Bez tytułu, 1992
akryl, tusz, papier; 36 x 47,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. na odwrocie na załączonej kartce: C Salguerio '92.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Gerald ACKERGER (ur. 1956)
Lot No.343
Last Green; 1986/87
technika mieszana, papier; 55 x 77 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. przy prawej krawędzi obrazu: ACKERGER 86;
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Grzegorz CHOJNACKI (ur. 1955)
Lot No.345
Bez tytułu; 1992
technika mieszana, akryl, papier czerpany; 63 x 45 cm;
sygn. i dat. śr. d.: G. Chojnacki '92.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Jiři BALCAR (1929-1968)
Lot No.347
Spółka, 1968
akwaforta, papier; 52,5 x 33,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Jiri Balcar 68 (ołówkiem); nakład. l. d.: 9/10 (ołówkiem).
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
estymacja: 1 700 - 2 300 zł