Maja BEREZOWSKA (1898-1978)
Lot No.1
Egipskie impresje, ok. 1970
akwarela, papier;
58 x 58 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Witold FLORKIEWICZ (1874-1940)
Lot No.5
Pejzaż
olej, płótno; 50 x 66 cm;
sygn. p. d.: W. Florkiewicz poniżej ryty napis: … (nieczytelny) oraz data: 1902 (? – słabo czytelna).
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)
Lot No.8
Zaporożec – studium, ok. 1873
olej, płótno, 63 x 54 cm;
sygn. .u dołu: J CHELMOŃSKI
estymacja: 140 000 - 180 000 zł
sygn. .u dołu: J CHELMOŃSKI
120 000 zł
Stanisław KLIMOWSKI (1891-1982)
Lot No.9
Jesienny motyw z Wiśnicza
olej, płótno; 98 x 72 cm;
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
Włodzimierz TETMAJER (1862-1923)
Lot No.11
Pejzaż wiejski, 1909
olej, płótno; 32 x 56 cm;
sygn. i dat. p. d.: W.T. 1909.
estymacja: 30 000 - 35 000 zł
estymacja: 30 000 - 35 000 zł
31 000 zł
Anna WEINGRUN-LIEBLICH (1904-?)
Lot No.12
Pejzaż
olej, płótno, 50 x 60 cm;
sygn. p. d.: A. Weingrunen
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
sygn. p. d.: A. Weingrunen
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Ossip LUBITCH (1896-1990)
Lot No.14
Nad Sekwaną, 1934
olej, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. i dat. l. d.: Lubich 1934
estymacja: 23 000 - 28 000 zł
estymacja: 23 000 - 28 000 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Lot No.17
Bronisława Malczewska - siostra artysty - w ogrodzie w Lusławicach
akwarela, karton; 48 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: JMalczewski (ołówkiem).
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
21 000 zł
Aleksander GRYGLEWSKI (1833-1879)
Lot No.19
Pejzaż z ruinami zamku, 1863
akwarela, ołówek, papier; 19,3 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 1863 (?) AG (monogram wiązany - ołówkiem).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
4 000 zł
Ignacy ZYGMUNTOWICZ (ok.1875-1946/1947)
Lot No.22
Wyjazd do miasta
olej, płótno dublowane; 68,5 x 114 cm;
sygn. p. d.: Zygmuntowicz.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
sygn. p. d.: Zygmuntowicz.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
J. KONARSKI (XIX/XX w.)
Lot No.23
Czerkies
olej, tektura; 26,5 x 12 cm;
sygn. p. d.: J Konarski.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. p. d.: J Konarski.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
5 000 zł
Czesław WASILEWSKI (ok. 1875-1946/47)
Lot No.24
Po polowaniu na łosia
olej, płótno; 49 x 78 cm;
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.26
Dziewczyna przy oknie - Melancholia, 1960
olej, tektura; 42,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu: Wlastimil / Hofman 1960.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
7 500 zł
Lot No.28
Marzenie
olej, płótno; 33 x 46 cm;
sygn. l. d.: WWeiss;
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
sygn. l. d.: WWeiss;
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
20 000 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Lot No.29
Martwa natura z kwiatami, ok. 1900
olej, tektura;
44,5 x 63 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)
Lot No.30
Anemony w wazonie, 1922
olej, płótno dublowane; 50 x 73 cm;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
9 600 zł
Zygmunt WIERCIAK (1881-1950)
Lot No.32
Dysputa uczonych, 1911
olej, tektura; 75 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d. : Z. Wierciak / 1911.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
6 500 zł
Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)
Lot No.35
Żółte róże i filiżanka
olej, tektura; 34,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: AKarpiński.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
sygn. l. d.: AKarpiński.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)
Lot No.38
Kąpiel
olej, sklejka; 28,5 x 23 cm;
sygn. l. d.: S Eleszkiewicz;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
sygn. l. d.: S Eleszkiewicz;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
3 800 zł
Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)
Lot No.39
Szyjąca, 1953
tempera olejna, sklejka; 40 x 33 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI (wydrapane w malaturze);
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
3 000 zł
Jankiel ADLER (1895-1949)
Lot No.40
Postać, 1947
gwasz, papier brązowy; 63,5 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Adler47.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
sygn. i dat. p. d.: Adler47.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)
Lot No.42
Łódź przy brzegu
akwarela, gwasz, karton; 32,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Jaxa.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
sygn. p. d.: S. Jaxa.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
3 500 zł
Józef KOWNER (1895-1967)
Lot No.44
Martwa natura z jabłkami, 1930
olej, płótno; 63 x 51 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Kowner / 930.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
4 500 zł
Celestyn CZYNCIEL (1858-?)
Lot No.46
Vanitas, 1888
olej, płótno dublowane; 144 x 113 cm;
sygn. dat. i opis l. d.: Celest. Czynciel / Kraków 1888
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Wacław Franciszek PAWLISZAK (1866-1905)
Lot No.47
Portret kobiety
olej, płótno dublowane; 68 x 53 cm;
sygn. p. g.: W F Pawliszak / … (napis nieczytelny / Pani Janinie Pieńkowskiej ?).
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
7 000 zł