Malarz nieokreślony, flamandzki, XVII/XVIII w.
Lot No.53
Chrystus u Marii i Marty
olej, płótno; 32,5 x 48 cm;
Obraz przed konserwacją
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Obraz przed konserwacją
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Malarz nieokreślony, holenderski, XVII w.
Lot No.55
Pejzaż z chatą, drogą wiejską i kanałem [Pejzaż z zagrodą nad rzeką], poł. lub 2 poł. XVII w.
olej, deska parkietowana;
38,5 x 66,5 cm;
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
38,5 x 66,5 cm;
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Malarz nieokreślony, flamandzki, II poł. XVII w.
Lot No.56
Św. Cecylia
olej, blacha miedziana;
22 x 16,5 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
22 x 16,5 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
5 400 zł
Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)
Lot No.1001
Święty Hubert, 1937
drzeworyt, papier; 30,5 x 25,5 cm (odcisk klocka);
sygn. i dat. p. d.: StefMrożewski1937 (ołówkiem);
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
800 zł
Leopold GOTTLIEB (1879-1934)
Lot No.1002
Miłosierdzie [Barmherzigkeit]
litografia barwna, papier; 40,5 x 30 cm (wymiar arkusza);
ud dołu drukowane napisy l. d.
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
800 zł
Mojżesz KISLING (1891-1953)
Lot No.1003
Martwa natura z rybami
litografia, papier; 45 x 57 cm (wymiar kompozycji);
l. d. numer: H. C. "W" / 25 (ołówkiem),
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
1 600 zł
Antoni PAWLIKOWSKI (1862-1925)
Lot No.1005
Chrystus cudami słynący
heliograwiura, papier; 71 x 47,4 cm (wymiar całości);
opisana l. d.: FOTOGRAFOWAŁ ANTONI PAWLIKOWSKI. KRAKÓW SŁAWKOWSKA 21
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
Lot No.1006
Widok z pracowni ASP na Barbakan i Bramę Floriańską
węgiel, papier; 21,5 x 30,4 cm;
sygn. p. d.: WW (monogram wiązany);
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
2 000 zł
Monogramista JH, XX w., według Władysława SKOCZYLASA (1883-1934)
Lot No.1007
Portret górala
piórko, tusz, papier; 41,5 x 34 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
napis u dołu: V.-1930. podług Wł. Skoczylasa-rysował JH. (monogram wiązany).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Christo KUTEW (1868-1948)
Lot No.1009
Autoportret
ołówek, papier jasno-szary; 56,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
ślad po sygnaturze p. d.: … (zatarte);
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Włodzimierz SAWULAK (1906-1980)
Lot No.1011
Pejzaż z chatami
olej, tektura; 24,5 x 25,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: SAWULAK / 33.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.1013
Kwiaty w dzbanku
olej, tektura fakturowana; 48 x 36 cm;
sygn. l. d.: M.... (słabo czytelnie).
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Jan BOHUSZEWICZ (1878-1935)
Lot No.1015
Akord ponury, l. 20. XX w.
olej, tektura; 32,8 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Bohuszewicz, opisany i dat. l. d.: Venezia - 923;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Stanisław BIECHOŃSKI (1902-1975)
Lot No.1017
Widok na Dolinę Pięciu Stawów
olej, tektura; 39 x 61 cm;
sygn. l. d.: ST. BIECHOŃSKI.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
sygn. l. d.: ST. BIECHOŃSKI.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Lot No.1019
Wiosenne pąki, 1898
olej, tektura; 12,5 x 20,5 cm;
sygn. p. d.: WW;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
sygn. p. d.: WW;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
M. WYSZKOWSKI, XX w.
Lot No.1021
Zamieć
olej, tektura; 31,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Wyszkowski.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
sygn. l. d.: Wyszkowski.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
1 400 zł
Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)
Lot No.1023
Pejzaż z drzewami
olej, płótno naklejone na tekturę; 16,8 x 20,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: PODSADECKI (słabo czytelna);
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
Antoni CHRZANOWSKI (1905-2000)
Lot No.1025
Pejzaż jesienny, 1939
akwarela, papier; 41,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Antoni Chrzanowski / 939.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Włodzimierz DMYTRYSZYN (1905-1992)
Lot No.1027
Pejzaż
olej, tektura fakturowana; 21,5 x 30 cm;
na odwrocie napis: Włodzimierz Dmytryszyn ... (ołówkiem).
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Lot No.1029
Studia kobiecego aktu
akwarela, tusz lawowany, papier; 28,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
estymacja: 4 000 - 4 500 zł
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
estymacja: 4 000 - 4 500 zł
3 700 zł
Xawery DUNIKOWSKI (1875-1964)
Lot No.204
Popiersie Ignacego Daszyńskiego (1866-1936)
gips woskowany; wymiary w świetle ramy: 27,5 x 22,2 cm.
Polska, lata 20. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Polska, lata 20. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Josef LORENZL (1892-1950)
Lot No.208
Dama z papierosem, rzeźba art déco
brąz patynowany, czarny marblit, alabaster; wys. 27 cm, średnica podstawy 8,5 cm.
Wiedeń, lata 20/30. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Wiedeń, lata 20/30. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Josef LORENZL (1892-1950)
Lot No.209
Tancerka, rzeźba art déco
brąz patynowany, biały marmur z szaro-niebieskimi żyłkami; wys. 30,7 cm;
Wiedeń, lata 20/30. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Wiedeń, lata 20/30. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
3 200 zł
Hans MÜLLER (1879-1937)
Lot No.210
Para popiersi - Temida i Diana
brąz złocony; wymiary obu figurek zbliżone: wys. ca 24 cm;
Wiedeń, 1 ćw. XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Wiedeń, 1 ćw. XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł