Jan LEBENSTEIN (1930-1999)
Lot No.301
Figura osiowa
olej, płótno; 50 x 61 cm;
sygn. p. d.: LEBENSTEIN; opisany na odwrocie na płótnie: 11.
estymacja: 80 000 - 110 000 zł
60 000 zł
Jacek SIENICKI (1928-2000)
Lot No.303
Mięso IV, 1975
olej, płótno; 65,5 x 81 cm;
na odwrocie, na płótnie sygn. i dat.: Sienicki Jacek / Mięso IV' 75, oraz nieczytelne napisy.
estymacja: 22 000 - 32 000 zł
estymacja: 22 000 - 32 000 zł
26 000 zł
Władysław HASIOR (1928-1999)
Lot No.304
Izydor
asamblaż; 74 x 62 x 36 cm.
estymacja: 36 000 - 45 000 zł
estymacja: 36 000 - 45 000 zł
30 000 zł
Józef HAŁAS (1927-2015)
Lot No.306
Góra P-Ś, 1987
olej, płótno; 117 x 132 cm;
sygn., dat. i opisany na blejtramie: góra P-Ś Józef Hałas 1987.
estymacja: 40 000 - 55 000 zł
estymacja: 40 000 - 55 000 zł
38 000 zł
Jan BERDYSZAK (1934-2014)
Lot No.308
In silence I, 1975
akryl, karton; 55 x 67 cm;
sygn. i dat. pośrodku pracy: JAN / BER/ DYSZ / AK / 1975 (ołówkiem);
estymacja: 16 000 - 21 000 zł
estymacja: 16 000 - 21 000 zł
14 000 zł
Danuta LEWANDOWSKA (1927-1977)
Lot No.309
Struktura przestrzenna, 1974/1975
technika własna, olej, płótno; 104 x 77,5 x 6 cm (wymiar całości
kompozycji w autorskiej oprawie);
estymacja: 17 000 - 22 000 zł
estymacja: 17 000 - 22 000 zł
21 000 zł
Teresa RUDOWICZ (1928-1994)
Lot No.310
Zła gwiazda
olej, płótno; 128 x 96 cm;
na odwrocie napis autorski (?): -T. RUDOWICZ / "ZŁA GWIAZDA", "15";
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
40 000 zł
Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)
Lot No.312
Karnawał w Rio XXXIX, 2007
akryl, płótno; 81 x 60 cm;
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
14 000 zł
Tadeusz Gustaw WIKTOR (ur. 1946)
Lot No.314
Etiuda obrotowa
olej, płótno; 57 x 64 cm;
na odwrocie opis autorski: TADEUSZ G. WIKTOR / z cyklu: Etiudy obrotowe
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Rajmund ZIEMSKI (1930-2005)
Lot No.315
Bez tytułu, 1962
gwasz, tusz, papier; 40 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: RAJMUND ZIEMSKI oraz dat. p. d.: 7-IV-62.
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
3 000 zł
Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)
Lot No.316
Ruch, 1990
akryl, płyta pilśniowa; 46 x 46 cm;
na odwrocie nalepka autorska: Autor -n Krystyn Zieliński / Stocka 7, m. 27 93-191 Łódź / Tytuł "RUCH"/1990
estymacja: 6 000 - 7 500 zł
estymacja: 6 000 - 7 500 zł
Andrzej KAPUSTA (ur. 1956)
Lot No.318
Oddech XXIII, z cyklu: Vita activa, vita contemplata, 1998
olej, płótno, 80 x 100 cm;
na odwrocie opis autorski: ANDRZEJ KAPUSTA / VITA ACTIVA, VITA / CONTEMPLATA / ODDECH XXIII / 1998 oraz dwie pieczątki wywozowe.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Andrzej Marian BARTCZAK (ur. 1945)
Lot No.320
RU67/68, 1967/1968
olej, papier, płótno; 61,5 x 49 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: +BARTCZAK / RV 67/68;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Eugeniusz GERLACH (ur. 1941)
Lot No.322
Portret kobiety
olej, płyta; 47,7 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: E Gerlach.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
sygn. l. d.: E Gerlach.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
4 300 zł
Waldemar ŚWIERZY (1931-2013)
Lot No.324
Portret Anny Skowron
gwasz, ołówek, tektura; 51 x 36 cm;
opisany u dołu: Anna Skowron.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
opisany u dołu: Anna Skowron.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Waldemar ŚWIERZY (1931-2013)
Lot No.326
Portret Ewy Kani
opisany p. d.: E… (nieczytelnie).
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Waldemar ŚWIERZY (1931-2013)
Lot No.328
Portret Janusza Cywińskiego
gwasz, tektura; 51 x 36 cm;
opisany u dołu: … (nieczytelnie).
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Tymon NIESIOŁOWSKI (1882-1965)
Lot No.330
Cyrkowcy, ok. 1955
olej, tektura; 68,5 x 60 cm;
sygn. p. d.: Tymon;
estymacja: 33 000 - 43 000 zł
sygn. p. d.: Tymon;
estymacja: 33 000 - 43 000 zł
Lot No.331
Siedząca - Akt na szarym tle, 1963
olej, płótno, 80 x 65 cm,
sygn. na odwrocie Tymon;
estymacja: 35 000 - 45 000 zł
sygn. na odwrocie Tymon;
estymacja: 35 000 - 45 000 zł
26 000 zł
Jan SZANCENBACH (1928-1998)
Lot No.332
Kwiaty i muszle, 1997
olej, płótno; 95 x 85 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
Stanisław MŁODOŻENIEC (ur. 1953)
Lot No.334
Bez tytułu nr 1, 2010
olej, płótno; 45 x 34,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: S.M. / 2010
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
Juliusz JONIAK (ur. 1925)
Lot No.335
Kanał w Burano, 2016
olej, płótno; 73 x 92 cm;
sygn. i dat. p. d.: Joniak'16;
estymacja: 13 000 - 17 000 zł
estymacja: 13 000 - 17 000 zł
11 000 zł
Andrzej ZWIERZCHOWSKI (ur. 1954)
Lot No.336
Wakacje, 2008
olej, płótno; 201 x 152 cm;
sygn. i opisany na blejtramie: Andrzej Zwierzchowski "Wakacje" 2008 ol
estymacja: 36 000 - 48 000 zł
estymacja: 36 000 - 48 000 zł
Stanisław FIJAŁKOWSKI (ur. 1922)
Lot No.338
Bez tytułu, 1985
druk offsetowy (?), linoryt (?), papier;
33,2 x 28 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 900 - 3 800 zł
estymacja: 2 900 - 3 800 zł
Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)
Lot No.339
Białe małżeństwo - szkic do plakatu
ołówek, papier; 30 x 41,5 cm;
na odwrocie okrągła pieczątka
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
na odwrocie okrągła pieczątka
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
2 000 zł
Lot No.340
Młodość - starość
ołówek, papier; 20,5 x 15 cm;
na odwrocie okrągła pieczątka
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
na odwrocie okrągła pieczątka
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)
Lot No.343
Bez tytułu
ołówek, papier; 50 x 56 cm;
sygn. p. d.: Olbiński;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
sygn. p. d.: Olbiński;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
7 500 zł
Mieczysław WEJMAN (1912-1997)
Lot No.344
Rowerzysta
akwaforta, papier; 100 x 70 cm;
sygn., dat. i opisane u dołu: "Rowerzysta" I a, E.A.-II / XII, Mieczysław Wejman-1966;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
2 900 zł
Paweł ALTHAMER (ur. 1967)
Lot No.345
Lalka - Pan w płaszczu, lata 90. XX w.
laleczka, technika własna, tkanina; wys. ok. 34 cm.
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
6 500 zł
Marian GOŁOGÓRSKI (ur. 1948)
Lot No.346
Paweł wiążący sandał, 2014
brąz patynowany, wys. całkowita: 33 cm;
sygn. i dat. z tyłu na podstawie gmerkiem MG
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Henryk MOREL (1937-1968)
Lot No.347
Bez tytułu, l. 60. XX w.
ceramika; 11,5 x 17 x 12 cm.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
1 500 zł
Zofia WOLSKA (1934-2016)
Lot No.348
Bez tytułu, 2004
brąz, kamień; wys. 4 cm., szer. 8 cm.;
sygn. i dat z boku: 49 / 2004 / ZW.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
2 600 zł