Bracia Henneberg
Lot No.1703
Paterka
plater cechowany; wys. 5 cm, szer. 31 cm, głęb. 21 cm;
Warszawa, lata 20.-30.XX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Warszawa, lata 20.-30.XX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Alphonse Debain
Lot No.1705
Solniczka podwójna
srebro próby 1 cechowane, wewnątrz złocone; waga 249 g.
Paryż, 1911-1916
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Paryż, 1911-1916
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Lutz & Weiss
Lot No.1707
Papierośnica
srebro próby 835 częściowo złocone cechowane; waga 85 g.
Pforzheim, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Pforzheim, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Lot No.
801
Brosza z ametystem
złoto pr. 0.583, masa całkowita 3.400 g.
Wyrób wykonany ręcznie w okresie międzywojennym XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Lot No.
803
Pierścionek z opalem
owalny opal australijski w otoczeniu 10 szt brylantów;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 5.80
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Lot No.
806
Bransoletka złota
złoto pr. 0.583, masa całkowita 76.000 g.
Wyrób wykonany ręcznie w Warszawie, w latach 1930 - 1935.
estymacja: 13 000 - 17 000 zł
estymacja: 13 000 - 17 000 zł
Lot No.
808
Bransoleta z diamentami
złoto (odcień dukatowy) pr. 0.585, masa całkowita 10.050 g.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Lot No.
810
Naszyjnik z brylantami
36 szt brylantów, złoto pr. 0.585,
masa całkowita 15.000 g.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
masa całkowita 15.000 g.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
6 000 zł
Lot No.
811
Pierścionek z diamentem
białe i żółte złoto pr. 0.585, masa całkowita 3.850 g.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
9 600 zł
Anna ŁOPIEŃSKA-LIPCZYK
Lot No.813
Popiersie Marszałka Józefa Piłsudskiego
brąz, odlew cyzelowany, patynowany; marmur; wys. 21 cm;
Warszawa, lata 90. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Warszawa, lata 90. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
1 300 zł
Lot No.
815
Naszyjnik huculski
szkło, mosiądz; ca 21,5 x 12 cm;
Huculszczyzna, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Lot No.
817
Para kandelabrów 2-świecowych w manierze klasycystycznej
brąz, ślady złocenia, marmur; wys. 35,5 cm;
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
Lot No.
819
Plakieta z postacią mężczyzny - poety, w renesansowym stroju
kość, drewno; płytka 15,9 x 7 cm, ramka 24,2 cm x 14,8 cm.
Europa Zachodnia, XIX w.
estymacja: 15 000 - 19 000 zł
Europa Zachodnia, XIX w.
estymacja: 15 000 - 19 000 zł
Antip IWANOWICZ KUZMICZEW (złotnik czynny od 1856)
Lot No.821
Ikona - Św. Mikołaj Cudotwórca, w srebrnym okładzie
tempera na desce, srebro pr. 84; 34, 5 x 29 x 4,5 cm;
Rosja, Moskwa, 1859 (probierz I. Awdiejew, czynny 1852-1862).
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
Wytwórnia CARL EICKHORN
Lot No.823
Szabla polska, oficerska, oficerska, wz. 21/22, w pochwie
stal, mosiądz, drewno, jaszczur; dł. głowni 78,5 cm,
Solingen, pocz. lat 20. XX w.
estymacja: 12 000 - 16 000 zł
Solingen, pocz. lat 20. XX w.
estymacja: 12 000 - 16 000 zł
Lot No.
826
Tkanina dekoracyjna - szal kaszmirowy
jedwab, naturalne barwniki, tkany ręcznie; 263 x 124 cm.
Indie, Kaszmir, XVIII w.
estymacja: 21 000 - 27 000 zł
Indie, Kaszmir, XVIII w.
estymacja: 21 000 - 27 000 zł
Lot No.
828
Lampa elektryczna, gabinetowa, secesyjna
brąz, szkło lane, z formy, matowane, powlekane; wys. 55 cm;
Austro-Węgry, 1-2 dekada XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Lot No.
830
Kandelabr 6-ramienny, 7-świecowy, w stylu II Cesarstwa
brąz patynowany, częściowo złocony; drewno; wys. 74,8 cm,
Europa Zachodnia, Francja?; 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Lot No.
832
Taca intarsjowana, inkrustowana
mahoń, kość barwiona i grawerowana, oliwka, drewna owocowe;
wys. 6 cm, dł. 58,7 cm, szer. 32 cm. Imperium Brytyjskie, XIX/XX w.
estymacja: 2 500 - 3 200 zł
estymacja: 2 500 - 3 200 zł
Auguste MOREAU (1834-1917)
Lot No.834
Patera secesyjna z postacią Robinsona Crusoe
kompozycja metali brązowiona; szkło przeźroczyste, prasowane w formie,
podbarwiane proszkami; Francja, Paryż, pocz. XX w.
estymacja: 6 000 - 7 500 zł
estymacja: 6 000 - 7 500 zł
Rudolf DITMAR (producent lamp i palników)
Lot No.838
Para lamp naftowych, zelektryfikowanych (bez kloszy)
brąz patynowany i złocony; szkło opalizujące, zielone, barwione w masie, złocenie; mosiądz;
wys. 77 cm; Francja, Austria - Wiedeń (palniki); pocz. XX w.
estymacja: 13 000 - 17 000 zł
estymacja: 13 000 - 17 000 zł
FONDERIE & EMAILLERIE GODIN & Cie A GUISE
Lot No.841
Piec żeliwny
żeliwo, żelazo, emalia; wys. 82,5 cm, szer. 97 cm, głęb. 42 cm.
Francja płn.-wsch., Guise-Aisne, XIX/XX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
estymacja: 4 500 - 5 500 zł