Arthur KAAN (1867-1940)
Lot No.212
Gladiator niosący ranną towarzyszkę
brąz patynowany; granit polerowany; wys. 62 cm (rzeźba 49 cm);
Austria, Wiedeń, 2. dekada XX w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
Lot No.
1202
Krucyfiks
drewno lipowe, dębowe; 81,7 x 43 x 12 cm.
Polska, XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Polska, XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
1 300 zł
HENRI DÉSIRÉ GAUQUIÉ (1858-1927)
Lot No.1204
Salus Patriae Suprema Lex
brąz patynowany, wys. 54,5 cm, szer. 25,5 cm;
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
ARTYSTA NIEROZPOZNANY
Lot No.1206
Portret konia
brąz, zielona patyna; marmur; wys. 20,5 cm, szer. 17,7 cm;
Europa Środkowa, Polska?; 2 poł. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Huta Szkła ORREFORS
Lot No.602
Wazon z postacią kobiecą i ptakiem
szkło bezbarwne, przeźroczyste, szlifowane, otrawiane; wys. 17 cm;
Szwecja, Orrefors, lata 50.-60. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Huta Szkła Johann LOETZ Aktiengesellschaft
Lot No.604
Patera
szkło przeźroczyste, powlekane, iryzujące, matowane, fakturowane; wys. ca 7 cm;
Czechy, Klostermu¨hle (Klastersky Mlyn); lata 20-30. XX w. (?)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Lot No.
606
Wazon w formie pucharu
szkło dmuchane, opalizujące, miodowe, barwione proszkami; wys. 25 cm;
Austro-Węgry?, pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Austro-Węgry?, pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Lot No.
608
Trzy lwy
ceramika spieczona (fajans?), szkliwo półmatowe - pudrowo-różowe;
Nieustalona wytwórnia lub atelier ceramiczne, Francja?, Belgia?, okres międzywojenny?
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Karl TUTTER (1883-1969), model z ok. 1930 rok
Lot No.610
Leżący łoś
Niemcy, nieustalona wytwórnia porcelany, wg modelu
dla Kunstabteilung wytwórni Lorenza Hutschenreuthera w Selb, 2 ćw. XX w. ?
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Lot No.
612
Madonna z Dzieciątkiem
biskwit porcelany, wys. 35,5 cm, nie sygnowana, od spodu ryte: 5
Nieokreślona wytwórnia europejska (francuska?), około połowy XIX w.?
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Amphora - Werke k.k. priv. Keramische Werke Riessner Stellmacher & Kessel (zał. 1892)
Lot No.613
Patera dekoracyjna z grupą: Psiarczyk z dwoma psami
fajans delikatny, szkliwo ołowiowo-boraksowe z krakelurą, farby naszkliwne matowe, złocenia;
Austria (Czechy), Turn (Teplitz), lata 1899-1905.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Lot No.
614
Wazon dekoracyjny z gałązką leszczyny z orzechami
glinka terakotowa ze szkliwem czarnym- patynowanym, wys. 43,5 cm;
Nieustalona wytwórnia lub atelier autorskie - Austria?, Niemcy?, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
model: Karl BAYREUTHER (1891-1953)
Lot No.616
Zespół naczyń z serwisu obiadowego Regina
Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthal & Co.,
model z lat 30. XX wieku, 1938 rok.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Porzellanfabrik Gebru¨der Bauscher, Weiden (zał. 1881)
Lot No.618
Para amfor turkusowych z miniaturami wojskowymi
porcelana, biskwit, farby naszkliwne nakładane ręcznie i z natrysku, złocenia;
Niemcy, 1 ćw. XX w. (?).
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Niemcy, 1 ćw. XX w. (?).
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Lot No.
1602
Młodzieniec z lirą i trzy lwice
fajans delikatny (odlew), szkliwo ołowiowo-boraksowe z lekką krakelurą,
wys 48 cm, Czechy, wytwórnia nieustalona (Amphora?), 2 ćw. XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Lot No.
1604
Waza wschodnia, dwuuszna, Satsuma
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 60 cm;
Chiny, XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Chiny, XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Argentor-Werke Rust & Hetzel (czynna 1902- ok. 1970)
Lot No.701
Kabaret na przystawki
plater cechowany (ARGENTOR bite w głąb), szkło;
wys. 22,5 cm, szer. 30 cm, głęb. 30 cm. Wiedeń, lata 30.-40. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
1 300 zł
Wu¨rttembergische Metallwarenfabrik (czynna od 1880 r.)
Lot No.705
Cukiernica secesyjna
plater cechowany, wys. 11 cm, szer. 18 cm;
Geislingen, ok. 1900
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Geislingen, ok. 1900
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Lot No.
707
Kropielniczka domowa
srebro próby 13, masa perłowa; wys. 14 cm, szer. 6 cm.
Niemcy?, k. XVIII w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Niemcy?, k. XVIII w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Karol Filip Malcz (1797-1867)
Lot No.709
Zestaw 6 łyżek i 6 widelców obiadowych
srebro próby 84 cechowane; waga 910 g.
Warszawa, 1858
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Warszawa, 1858
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Delheid Freres (czynna ok. 1828-ok.1980)
Lot No.711
Puzderko z wizerunkiem Marii Skłodowskiej-Curie
srebro próby 800 cechowane częściowo złocone, waga 122 g.
Bruksela, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Bruksela, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Lot No.
713
Koszyk secesyjny
srebro próby 3 cechowane; waga 254 g.
Wiedeń, ok. 1900
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
Wiedeń, ok. 1900
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
Lot No.
715
Pas tzw. kaukaski
srebro niecechowane niellowane, monety srebrne, metal, skóra;
dł. ok. 84 cm, szer. 7 cm; Kaukaz, Azerbejdżan?, 2 poł. XIX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
estymacja: 8 000 - 10 000 zł