Helena RZEPECKA (1863-1916)
Lot No.1
Ojczyzna w piśmie i pomnikach. Ilustrowane dzieje piśmiennictwa polskiego.
Wydanie pierwsze; T. 1-2, Poznań [1911]; 27 x 21 cm;
Egzemplarz zawiera autograf: Jacek Sempoliński Warszawa
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Odo (Otton) DOBROWOLSKI (1883-1917)
Lot No.2
Ogólny widok - Pomnik Adama Mickiewicza we Lwowie, 1914-1915
litografia barwna, papier; 25,5 x 40,5 cm (w świetle passepartout);
sygn., dat. i opisana na kamieniu l. d.: Odo Dobrowolski / 915 Lwów;
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
800 zł
Jacob Philipp HACKERT (1737-1807) - według, rytował H. SCHUTZ, 1 poł. XIX w.
Lot No.3
Widok na Mont Liberatorio w Molina, 1818
akwaforta, akwatinta barwna, papier;
42,5 x 62 cm (wymiar kompozycji), 48 x 65,5 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Wacław BOROWSKI (1885-1954)
Lot No.5
Rysunek satyryczny
ołówek, papier jasnobrązowy;
32 x 40,5 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Aleksander BRUCKNER (1856-1939)
Lot No.1001
Encyklopedia Staropolska
Warszawa 1939; Nakładem Trzaski, Everta i Michalskiego,
materiałem ilustracyjnym uzupełnił Karol Estreicher tom 1 - 956 str., tom 2 - 1070 str.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
900 zł
Karol KOSSAK (1896-1975)
Lot No.1003
Studium pasącego się konia
ołówek, papier; 18,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie szkice koni, krowy i ptaka.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Nikifor KRYNICKI (1895-1968)
Lot No.101
Dom pod wzgórzem
akwarela, papier naklejony na tekturę; 17,5 x 13 cm (w świetle passe-partout);
poniżej napis: KENUDAWIEŚSEŁO... - (obcięta dolna część pierwotnej kompozycji);
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
2 400 zł
Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)
Lot No.102
Panorama Lwowa
akwarela, ołówek, papier;
23,5 x 31,5 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
1 700 zł
Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)
Lot No.103
Kościół Bernardynów we Lwowie, 1945
gwasz, papier; 38 x 26,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: I. NOWAKOWSKA- /-ACEDAŃSKA
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
2 000 zł
Juliusz KOSSAK (1824-1899)
Lot No.104
Posłaniec wiejski, ok. 1895
akwarela, papier; 29,5 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Juliusz Kossak
estymacja: 35 000 - 45 000 zł
sygn. p. d.: Juliusz Kossak
estymacja: 35 000 - 45 000 zł
30 000 zł
Lot No.106
Wenecja - Przystań III, 1913
akwarela, papier; 21 x 24 cm;
sygn. i dat l. d.: WW / 1913 (ołówkiem);
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
2 200 zł
Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)
Lot No.108
Mojżesz, 1904
ołówek, gwasz, papier; 54 x 25 cm;
sygn. p. d.: SW (monogram wiązany)/ 1904
estymacja: 160 000 - 200 000 zł
Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)
Lot No.109
Ucieczka - szkic
akwarela, papier jasnobrązowy; 25,5 x 16,5 cm;
opisana i sygn. l. d.: „Ucieczka” / szkic Tadeusz Rybkowski.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
2 500 zł
Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)
Lot No.110
Don Kichot szalony, 1963
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, gwasz,
papier naklejony na tekturę; 69 x 49 cm;
sygn. i dat. l. d.: Tadeusz Kokietek 1963 r.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.112
Wesele krakowskie, 1937
olej, tektura; 52,5 x 77,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1937;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
9 600 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.114
Dziecię - Pantokrator
olej, sklejka; 35,5 x 49,5 cm;
sygn. l. g.: Wlastimil Hofman.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
20 000 zł
Emil LINDEMAN (1864- ok. 1945)
Lot No.115
Wenecja
olej, tektura; 17 x 34 cm;
sygn. l. d.: E. Lindemann.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
sygn. l. d.: E. Lindemann.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
3 600 zł
Stanisław KACZOR-BATOWSKI (1866-1946)
Lot No.116
Przystań
olej, tektura; 19 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Batowski, p. d. powtórzona sygnatura, zatarta.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
4 500 zł
Lot No.118
Pejzaż z kozą
olej, płótno; 66 x 50 cm;
Na odwrocie napis
estymacja: 15 000 - 20 000 zł
Na odwrocie napis
estymacja: 15 000 - 20 000 zł
Stanisław ŻUKOWSKI (1873-1944)
Lot No.120
Pejzaż z Ruczaj, 1932
olej, tektura; 48 x 48 cm;
sygn. l. d.: S. Żukowski;
estymacja: 16 000 - 21 000 zł
sygn. l. d.: S. Żukowski;
estymacja: 16 000 - 21 000 zł
28 000 zł
Teodor ZIOMEK (1872-1937)
Lot No.122
Staw, 1912
olej, tektura; 26,5 x 36 cm;
sygn. i dat. p. d.: T. ZIOMEK 1912;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
2 600 zł
Isaac PAILES (1895-1978)
Lot No.124
Martwa natura
olej, płótno; 46 x 55 cm;
sygn. l. d.: I. Pailes.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
sygn. l. d.: I. Pailes.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Tadeusz STYKA (1889 - 1954)
Lot No.126
Kwiaty w wazonie
olej, tektura, 93 x 66 cm;
sygn. l.d.: TADE STYKA
estymacja: 25 000 - 35 000 zł
sygn. l.d.: TADE STYKA
estymacja: 25 000 - 35 000 zł
Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)
Lot No.128
Cmentarz muzułmański w Smyrnie, 1931
olej, tektura; 24 x 34 cm;
sygn., dat. i opis. p. d.: B. RYCHTER - JANOWSKA. 1931/ SMYRNA.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
Witold WEJCHERT (1867-1904)
Lot No.130
Wyjazd z dworu na polowanie, 1897
olej, płótno; 91 x 150 cm;
sygn. i dat. l. d.: Witold Wejchert / 1897 r.
estymacja: 16 000 - 20 000 zł
estymacja: 16 000 - 20 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.132
Wesele krakowskie, lata 30. XX w.
olej, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. p. d. Jerzy Kossak.
estymacja: 25 000 - 35 000 zł
sygn. p. d. Jerzy Kossak.
estymacja: 25 000 - 35 000 zł
Franciszek ZYGMUNTOWICZ (1875-1947)
Lot No.133
Warszawa - Plac Trzech Krzyży nocą, ok. 1930
olej, płótno; 50,5 x 79,5 cm;
sygn. p. d.: F. Zygmuntowicz.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
sygn. p. d.: F. Zygmuntowicz.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
9 600 zł
Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)
Lot No.134
Notre Dame w Paryżu, 1912
olej, tektura; 26 x 34 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: PARYŻ 1912 / ST. CZAJKOWSKI (ołówkiem);
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Józef BADOWER (1903-1942?)
Lot No.136
Portret aktorki - Haliny Drohockiej
olej, płótno; 73 x 60 cm;
sygn. p. d.: JBadower (inicjał wiązany);
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)
Lot No.138
Portret damy w sukni balowej, 1953
olej, płótno; 183,5 x 138 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Jerzy Potrzebowski / 1953 / KRAKÓW;
estymacja: 15 000 - 20 000 zł
estymacja: 15 000 - 20 000 zł