Malarz nieokreślony, XVII - pocz. XVIII w.
Lot No.140
Święta Maria Magdalena
olej, płótno; 114 x 108 cm;
po konserwacji.
estymacja: 16 000 - 22 000 zł
po konserwacji.
estymacja: 16 000 - 22 000 zł
MALINOWSKI, 1 poł. XIX w.
Lot No.142
Portret kobiety, 1835
olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. i dat. l. d.: Malinowski. / 1835.
estymacja: 7 500 - 10 000 zł
estymacja: 7 500 - 10 000 zł
Stanisław WESTWALEWICZ (1906-1997)
Lot No.1101
Tulipany w wazonie
akwarela, papier; 49 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Westwalewicz.
estymacja: 1 300 - 1 700 zł
sygn. l. d.: S. Westwalewicz.
estymacja: 1 300 - 1 700 zł
Oskar SCHMIDT (1908-1982)
Lot No.1103
Wenecja - Porta della Carta
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton; 48 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisana l. d.: O. SCHMIDT / VENEZIA - PORTA della Carta.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Kasper POCHWALSKI (1899-1971)
Lot No.1105
Zuzanna i starcy, 1953
gwasz, papier; 28,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: KasperPochwalski / 1953 / 20 V (ołówkiem);
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)
Lot No.1107
Przed Kościołem w Modlnicy
akwarela, tektura jasnobrązowa; 46,5 x 63,5 cm;
sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Kasper POCHWALSKI (1899-1971)
Lot No.1109
Zdrada, 1966
olej, gwasz, karton; 47,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kasper Pochwalski 966. VI;
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
BĄKOWSKI, XX w.
Lot No.1111
Portret dziewczyny
olej, tektura; 71 x 42 cm;
sygn. l. d.: Bąkowski.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
sygn. l. d.: Bąkowski.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Alfred TERLECKI (1883-1973)
Lot No.1113
Pejzaż zimowy, 1947
olej, płótno; 38,5 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: ALFRED TERLECKI 1947.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.1114
Spłoszony koń, 1945
olej, tektura; 51 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1945.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
9 000 zł
Juliusz SŁABIAK (1917-1973)
Lot No.1115
Droga przez las, 1970
olej, płótno; 50,5 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: Juliusz Słabiak, niżej dopisane wtórnie?: 1970.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
3 000 zł
Stanisław PACIOREK (1889-1952)
Lot No.1117
Pejzaż z Sułoszowa, 1939
olej, tektura; 37 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Paciorek / Sułosz. 939.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Feliks Kazimierz WYGRZYWALSKI (1903-1966)
Lot No.1119
Sprzedawcy dywanów
olej, płyta; 43,5 x 51,5 cm;
sygn. l. d.: F.K. Wygrzywalski;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
2 200 zł
Alfred TERLECKI (1883-1973)
Lot No.1121
Krokusy
olej, płótno; 41 x 62 cm;
sygn. p. d.: ALFRED TERLECKI.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
sygn. p. d.: ALFRED TERLECKI.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
1 500 zł
Helena KRAJEWSKA (1910-1998)
Lot No.1123
Tytoniarki, 1954
olej, płótno; 19 x 26 cm;
sygn. i dat. p. d.: HK/54;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
sygn. i dat. p. d.: HK/54;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Józef MĘCINA-KRZESZ (1860-1934)
Lot No.1125
Studium głowy kobiecej
olej, tektura; 33,5 x 24 cm;
sygn. l. d.: J. Męcina Krzesz
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
sygn. l. d.: J. Męcina Krzesz
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
MALARZ NIEOKREŚLONY NIEMIECKI, XX w.
Lot No.1127
Panorama miasta
olej, płótno dublowane; 55 x 42 cm;
sygn. l. d.: T. Waldan... - (słabo czytelnie);
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Daniel PENTHER (1837-1887)
Lot No.1129
Portret mężczyzny, 1872
olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. i dat. z prawej: DPenther / 1872
(ryte końcówką pędzla w niewyschniętej warstwie malarskiej).
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Lot No.
202
Popiersie rzymskiego dostojnika (cesarza?)
marmur biały i szary; wys. 71 cm, szer. 45 cm;
Włochy, XX w.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł
Włochy, XX w.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł
4 800 zł
Georges VAN DER STRAETEN (1856-1928)
Lot No.204
Popiersie kobiety w czepcu
brąz, odlew patynowany; wys. 45 cm, szer. 29,2 cm, głęb. 20 cm.
Francja, SOCIÉTÉ DES BRONZES DE PARIS (odlewnia czynna 1875-1930), Paryż, k. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Émile Louis PICAULT (1833-1915)
Lot No.206
Le Fer (Żelazo)
brąz patynowany; wys. 54,5 cm, szer. 31 cm;
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
Franz IFFLAND (1862-1935)
Lot No.208
Kowal
brąz patynowany, czarny marmur; wys. 51,5 cm, podstawa 12,3 x 12,3 cm.
Niemcy, Berlin, BILDGIESSEREI KRAAS BERLIN, lata 20/30. XX w.
estymacja: 4 600 - 6 000 zł
estymacja: 4 600 - 6 000 zł
Joseph Franz PALLENBERG (1882-1946)
Lot No.210
Jeleń na rykowisku
brąz patynowany, marblit; wys. 53 cm, dł. 67,5 cm;
Niemcy, 1905; odlew 2 tercja XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
3 700 zł
Lot No.
1201
Laokoon, trojański kapłan Apollina
biały marmur; wys. 77 cm, szer. 52 cm, głęb. 37 cm.
Włochy, XIX/XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Włochy, XIX/XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł