Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. Fraget
Lot No.1706
Bola do ponczu
plater ; wys. 39,5 cm, średn. podstawy 24,8 cm
Warszawa, 4 ćw. XIX w., podstawa - ok. 1870
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Bruckmann & Söhne
Lot No.1710
Dzbanek do herbaty
srebro próby 800; waga 691 g.
Brema, k. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Brema, k. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Bruckmann & Söhne
Lot No.1712
11 łyżeczek do lodów złoconych
srebro złocone próby 800; dł. 12,1 cm, waga 215 g.
Brema, pocz. XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Brema, pocz. XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
D.Vollgold & Söhne
Lot No.1716
Lichtarz
srebro próby 750; waga 305 g.
Berlin, 2 ćw. XIX w. (przed 1886)
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Lot No.
1718
Papierośnica
srebro próby 84; waga 144 g.
Petersburg, k. XIX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
Petersburg, k. XIX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
Neresheimer & Söhne ?
Lot No.1720
Filiżanka ze spodkiem
srebro częściowo złocone; waga 431 g.
Hanau, k. XIX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Hanau, k. XIX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Lot No.
1722
Świecznik chanukowy
srebro próby 3 cechowane, waga 135 g.
Kraków, 1922-1932
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Kraków, 1922-1932
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Julia Nast (firma czynna od lat 20. XIX w. do ok. 1890)
Lot No.1724
Łyżka wazowa
srebro próby 12; dł. 40 cm, średn. czerpaka 9 cm; waga 252 g
Warszawa, lata 40. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Warszawa, lata 40. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Lot No.
802
Pierścionek z szafirami
18 szt. brylantów oraz owalny szafir +
8 szt szafirów w szlifie bagieta; okres międzywojenny XX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Lot No.
808
Pierścionek z szafirami i diamentami
wyrób wykonany ręcznie w latach 1960-65, w Warszawie
przez znanego mistrza artystę rzemiosła jubilerskiego Michała Śniegockiego.
estymacja: 7 500 - 10 000 zł
estymacja: 7 500 - 10 000 zł
Lot No.
810
Pierścionek platynowy z perłą
złoto pr. 0.585, platyna, masa całkowita 3.250 g
estymacja: 5 800 - 7 700 zł
estymacja: 5 800 - 7 700 zł
Lot No.
815
Zegarek damski naręczny, art-deco
platyna, pr. 0,950; 48 szt. rautów diamentowych;
waga całkowita 12.440 g. Szwajcaria, lata 30. XX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
Firma AUDEMARS PIGUET (zał. 1875)
Lot No.817
Zegarek naręczny męski, z bransoletą, w etui firmowym
złoto pr. 0,750; koperta 3 x 2,9 cm; waga 60 g;
Szwajcaria, 2 poł. XX w.
estymacja: 17 000 - 23 000 zł
Szwajcaria, 2 poł. XX w.
estymacja: 17 000 - 23 000 zł
Adolphe MOUGIN (1848-1928)
Lot No.819
Zegar kominkowy z Amorkiem
brąz złocony, szkło; wys. 34,7 cm; Francja, Paryż, 4 ćw. XIX w.;
firma zegarmistrzowska czynna przy Rue de Turenne 75 (ok. 1870)
estymacja: 2 900 - 3 800 zł
estymacja: 2 900 - 3 800 zł
WMF - WŰRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK (czynna od 1853)
Lot No.821
Kandelabr secesyjny, 4-świecowy, z figurką Ateny
stop cynowy „Britannia”, ślady srebrzenia; wys. 57 cm;
Niemcy, Geislingen, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
Lot No.
823
Kandelabr 6-ramienny, z papugą
brąz, odlew złocony; wys. 62,5 cm;
Europa Środkowa, Niemcy?; 4 ćw. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
PASCHALIS JAKUBOWICZ
Lot No.826
Pas kontuszowy czterostronny, lity
przędza jedwabna, nić srebrna i srebrna złocona; dł. 348, szer. 37 cm.
Warszawa lub Lipków, manufaktura Paschalisa Jakubowicza 1788-1790.
estymacja: 80 000 - 100 000 zł
70 000 zł
MONOGRAMISTA F. S.
Lot No.827
Pas kontuszowy dwustronny, lity
przędza jedwabna, nić metalowa srebrna i złocona; dł. 348 cm, szer. 35,5 cm.
Kraków? nieokreślona pracownia, k. XVIII w.
estymacja: 55 000 - 75 000 zł
estymacja: 55 000 - 75 000 zł
45 000 zł