Malarz nieokreślony, XVIII w.
Lot No.133
Bitwa z Turkami
olej, płótno dublowane; 64 x 79,5 cm
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
Malarz nieokreślony, XVII / XVIII w.
Lot No.135
Martwa natura myśliwska
olej, płótno dublowane; 100 x 125 cm
(obraz po dawnej konserwacji).
W tradycji malarstwa Jan Fyta (1611-1661).
estymacja: 45 000 - 60 000 zł
estymacja: 45 000 - 60 000 zł
Gottfried Wilhelm VÖLCKER (1775-1849)
Lot No.137
Kosz z kwiatami
olej, płótno dublowane; 36 x 44 cm;
sygn. i dat. p. d.: G. Voelker / pinx. 1820.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
6 000 zł
Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)
Lot No.1101
Martwa natura z owocami
akwarela, papier; 29 x 39 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. g.: Rzepiński (ołówkiem).
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
F. RYBAKOWSKI, XX w.
Lot No.1103
Przed kościołem, 1929
akwarela, papier brązowy; 33 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisany l. d.: F. Rybakowski -929 r.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)
Lot No.1105
Łazienki Królewskie w Warszawie
akwarela, ołówek, papier; 10,5 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński;
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński;
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
1 300 zł
Mieczysław REYZNER (1861-1941)
Lot No.1107
Dzban z polnymi kwiatami, 1927
gwasz, tektura; 49 x 36 cm;
sygn. i dat. l. d.: Mieczysław Reyzner / 1927.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
2 000 zł
Jules VERNIER (1862-1937)
Lot No.1108
Rybacy
olej, płótno; 47 x 68 cm;
p. d.: J. Vernier;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
p. d.: J. Vernier;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
2 400 zł
August Herman KNOOP (1856-1919)
Lot No.1109
Scena rodzajowa - Ocena portretu
olej, płótno; 81 x 101 cm;
sygn. p. d. H. Knoop (czerwienią);
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Viktor KISS (1902-1940)
Lot No.1111
Dziewczyna w serdaku, 1935
olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. i dat. l. g.: Victor Kiss / 1935.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Malarz nieokreślony, niemiecki, XIX w.
Lot No.1113
Próba wina
olej, płótno; 46 x 40 cm.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Alfred STEINACKER [A. DERFLA] (1838-1914)
Lot No.1115
Węgierski zaprzęg
olej, deska; 18,5 x 31,5 cm;
sygn. l. d.: A. Derfla;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
sygn. l. d.: A. Derfla;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Edmund CIECZKIEWICZ (1872-1958)
Lot No.1117
Sen - zmora
olej, tektura; 42 x 62 cm;
sygn. i dat. l. d.: ECieczkiewicz / 1920 (?).
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
4 000 zł
Teodor ZIOMEK (1874-1937)
Lot No.1119
Kwiecista łąka, 1908
olej, płótno naklejone na tekturę (?); 25 x 33,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: T. Ziomek / 1908.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Zofia Janina ZIELIŃSKA (1915-?)
Lot No.1121
Łąka, 1955
olej, płótno; 52 x 77 cm;
sygn. i dat. l. d.: Ziel 55.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
sygn. i dat. l. d.: Ziel 55.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
J. REICH, XX w.
Lot No.1123
Gdańsk o zachodzie słońca
olej, płótno; 94 x 124 cm;
sygn. p. d.: Joh. Reich.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
sygn. p. d.: Joh. Reich.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
P. WILLIS, XX w.
Lot No.1125
Panorama miasteczka, ok. 1930
olej, płótno; 51 x 60 cm;
sygn. p. d.: P. WILLIS.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
sygn. p. d.: P. WILLIS.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
G. VŐLKER, XX w.
Lot No.1127
Czerwone róże
olej, tektura fakturowana; 24,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: GVőlker.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
sygn. l. d.: GVőlker.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Malarz nieokreślony, niemiecki (?), 1 poł. XIX w.
Lot No.1129
Brzoskwinie, 1844
olej, płótno dublowane; 27 x 32 cm;
opisany i dat. p. d.: S p. J / 1844.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
2 000 zł
R. von HŐVELL, XX w.
Lot No.1131
Nokturn z wiatrakiem
olej, deska; 18 x 26 cm;
sygn. p. d.: R. V. Hővell.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
sygn. p. d.: R. V. Hővell.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Malarz nieokreślony, XVIII w.
Lot No.1133
Portret biskupa Samuela Głowiński, sufragana Lwowa, po 1777
olej, płótno dublowane; 104 x 77,5 cm;
napis w kartuszu
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
napis w kartuszu
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Iraida CWIETKOW (1923 - 2003)
Lot No.1135
Józef Piłsudski w rozmowie z oficerem w okopach
olej, płótno; 80 x 87 cm;
sygn. l. d.: I Cwietkow
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
sygn. l. d.: I Cwietkow
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
MALARZ NIEOKREŚLONY, POLSKI, XX w.
Lot No.1137
Martwa natura na stole, ok. 1960
olej, płótno; 100,5 x 77,5 cm.
Według tradycji obraz związany z artystą drugiej Grupy Krakowskiej.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
L. DORIES, XIX/XX W.
Lot No.1139
Spacer w parku
olej, płótno; 47,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: L. Dories
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
sygn. p. d.: L. Dories
estymacja: 2 700 - 3 600 zł