Mojżesz KISLING (1891-1953)
Lot No.126
Akt kobiecy w popiersiu,1951
olej, płótno; 24 x 16,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kisling / 1951
estymacja: 75 000 - 100 000 zł
55 000 zł
Semen Fedorovic FEDOROV (1867-1910)
Lot No.128
Las
olej, płótno; 95,5 x 81,5 cm;
sygn. p. d.: S. Fedorow (cyrylicą)
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
10 000 zł
Edward KARNIEJ (1890-1942)
Lot No.130
Akt kobiecy, 1938
olej, płótno; 94 x 114 cm;
sygn. l. d.: E. KARNIEJ / 1938 r.
estymacja: 17 000 - 23 000 zł
estymacja: 17 000 - 23 000 zł
31 000 zł
Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)
Lot No.131
Port
olej, płótno; 55,5 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: W. Terlikowski
estymacja: 13 000 - 18 000 zł
sygn. p. d.: W. Terlikowski
estymacja: 13 000 - 18 000 zł
10 000 zł
Bronisław JAMONTT (1886-1957)
Lot No.132
Dom nad jeziorem, 1936
olej, sklejka; 37 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: BrJamontt / 36
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
5 500 zł
Tytus CZYŻEWSKI (1880-1945)
Lot No.133
Akt z kotem, ok. 1935
olej, płótno; 71 x 48 cm;
sygn. p. d.: Tytus Czyżewski
estymacja: 100 000 - 130 000 zł
sygn. p. d.: Tytus Czyżewski
70 000 zł
Eugeniusz ZAK (1884-1926)
Lot No.134
Pejzaż z żeglarzami, ok. 1914
olej, płótno; 53 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: Eug. Zak
estymacja: 700 000 - 1 000 000 zł
sygn. p. d.: Eug. Zak
500 000 zł
Aleksei SMIRNOW (ur. 1937)
Lot No.136
Chrystus chodzący po wodzie
olej, płótno; 79 x 60 cm;
na odwrocie opis cyrylicą
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
na odwrocie opis cyrylicą
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
6 500 zł
Jan STYKA (1858-1925)
Lot No.137
Szarża - fragment do Panoramy Siedmiogrodzkiej, 1897
olej, płótno, 74 x 116 cm;
sygn. p. d.: Jan Styka
estymacja: 55 000 - 75 000 zł
sygn. p. d.: Jan Styka
estymacja: 55 000 - 75 000 zł
39 000 zł
Ignacy ZYGMUNTOWICZ (1875-1947)
Lot No.138
Kuropatwy
olej, płótno;
48,5 x 79,5 cm (obraz obcięty u dołu).
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
6 500 zł
Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)
Lot No.140
Arkadia - projekty panneaux dekoracyjnych - malowideł ściennych
gwasz, papier naklejony na sklejkę;
6 części
estymacja: 27 000 - 36 000 zł
6 części
estymacja: 27 000 - 36 000 zł
Alonso PEREZ (XIX/XX w.)
Lot No.1102
Scena rodzajowa w typie fete galante
olej, deska; 36 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Alonso Perez
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
sygn. p. d.: Alonso Perez
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
1 800 zł
Aleksander ORŁOWSKI (1777-1832) - według
Lot No.1103
Wóz
olej, blacha; 36 x 44,5 cm;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
6 000 zł
Malarz nieokreślony
Lot No.1104
Cymon i Pero. Caritas Romana
olej, płótno; 64 x 57,5 cm;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Henryk RAUCHINGER (1858-1942)
Lot No.1106
Portret mężczyzny
olej, płótno; 105 x 86 cm;
sygn. l. d.: Henryk Rauchinger / Wien
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Willy HARMSSEN (1877-?)
Lot No.1108
Pejzaż z mostem
olej, płótno; 60 x 56 cm;
sygn. l. .d.: WHarmsen.25.Kr
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
sygn. l. .d.: WHarmsen.25.Kr
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
Józef UNIERZYSKI (1863-1948)
Lot No.1110
Madonna
pastel, papier; 47,5 x 31,5 cm;
sygn. p. d.: Unierzyski
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
sygn. p. d.: Unierzyski
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
3 000 zł
Malarz nieokreślony
Lot No.1112
Pejzaż
olej, płótno; 27 x 35 cm;
sygn. l. d.: słaboczytelnie
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
sygn. l. d.: słaboczytelnie
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Malarz nieokreślony
Lot No.1114
Ostatnia wieczerza
olej, blacha; 11 x 13 cm;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Malarz nieokreślony (XIX/XX w.)
Lot No.1116
Rublow przy pracy
olej, płótno; 60 x 50 cm;
estymacja: 6 000 - 7 500 zł
estymacja: 6 000 - 7 500 zł
Lot No.1118
Pejzaż z Kalwarii, 1913
akwarela, papier; 15 x 22 cm;
sygn. p. d.: WW
estymacja: 2 500 - 3 200 zł
sygn. p. d.: WW
estymacja: 2 500 - 3 200 zł
2 400 zł
Zofia ALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA (1886-1971)
Lot No.1119
Róże i książki
olej, tektura; 34 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Zofia Albinowska
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
sygn. p. d.: Zofia Albinowska
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
2 800 zł
Artur MARKOWICZ (1872-1934)
Lot No.1120
Domu na skraju miasta
pastel, papier; 28,5 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. MARKOWICZ
estymacja: 2 000 - 2 800 zł
sygn. l. d.: A. MARKOWICZ
estymacja: 2 000 - 2 800 zł
Jan WOJNARSKI (1879-1937)
Lot No.1122
Biały Dunajec, 1929
olej, tektura; 12 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Wojnarski
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
sygn. p. d.: J. Wojnarski
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Eugeniusz PIERZYŃSKI (2 poł. XX w.)
Lot No.1124
Sanna
olej, płótno naklejone na płytę; 60 x 90 cm;
sygn. p. d.: E Pierzyński
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
sygn. p. d.: E Pierzyński
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Stanisław GÓRSKI (1887-1955)
Lot No.1125
Góralka
pastel, papier; 38 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej: St. Górski
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
sygn. z prawej: St. Górski
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
1 500 zł
Tadeusz SZEWCZYK-BARWECKI (1912-1999)
Lot No.1126
Portret kobiety
akwarela, papier; 25 x 18,5 cm;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Jesekiel Dawid KIRSZENBAUM (1900-1954)
Lot No.1128
Kompozycja
olej, płótno; 32,5 x 41 cm;
sygn. monogramem l. d.: JKD
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
sygn. monogramem l. d.: JKD
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
3 000 zł
Antoni CHRZANOWSKI (1905-2000)
Lot No.1130
Kwiaty w wazonie
olej, tektura; 69,5 x 54 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Chrzanowski
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
sygn. p. d.: A. Chrzanowski
estymacja: 2 200 - 3 000 zł