Lot No.
820
Tłok pieczętny z herbem Kos
mosiądz, bursztyn; dł. 6,4 cm, średnica pola 1,8 cm.
Polska, XX w.
Polska, XX w.
Cena wywoławcza.
1 800 zł
Lot No.
822
Dzban do wina
szkło barwione w masie, dmuchane; cyna;
wys. 37,5 cm, szer. 14 cm, głęb. 18 cm.
Śląsk?, Niemcy?, pocz. XIX w.
Śląsk?, Niemcy?, pocz. XIX w.
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Lot No.
823
Gazetnik ścienny, ażurowy
żeliwo, odlew; wys. 43,2 cm, szer. 38,2 cm;
Europa Zachodnia, Niemcy?, XIX/XX w.
Cena wywoławcza.
1 600 zł
1 500 zł
Lot No.
824
Para wazonów z motywem lecących czapli
brąz patynowany; wys. 24,2 cm;
Japonia, okres Meiji (1868-1912)
Cena wywoławcza.
4 500 zł
Fernand DUBOIS (1861-1939)
Lot No.826
Patera - „Perła”
cyna; 34 x 37,5 x 3,2 cm.
Belgia, pocz. XX w.
Belgia, pocz. XX w.
Cena wywoławcza.
900 zł
Lot No.
829
Żardiniera secesyjna
cyna, wnętrze złocone; wys. 21 cm, dł. 37,2 cm;
Niemcy?, brak oznaczeń; w typie wyrobów WMF,
pocz. XX w.
pocz. XX w.
Cena wywoławcza.
2 300 zł
Lot No.
830
Para kandelabrów 5-świecowych, 4-ramiennych
brąz, odlew cyzelowany, moletowany, złocony i patynowany;
Warszawa, firma brązownicza Braci Łopieńskich, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza.
24 000 zł
22 000 zł
Lot No.
831
Ikona - Podwyższenie Krzyża Pańskiego
olej na płótnie naklejonym na deskę (wtórną)
z dwiema pionowymi szpongami; 28,2 x 51 x 6 cm.
Rosja, ok. poł. XIX w.
Rosja, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza.
3 600 zł
Lot No.
837
Szabla oficera Wehrmachtu, w pochwie
Niemcy, Solingen, firma PUMA, lata 1933-1945.
Cena wywoławcza.
3 000 zł
Lot No.
839
Stojak na choinkę, ceramiczny
terakota polichromowana;
wys. 24,5 cm, szer. ca 30 cm, głęb. 34,8 cm.
Niemcy, 1902.
Niemcy, 1902.
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Lot No.
840
Stojak na choinkę, z polifonem
drewno toczone, czernione, żeliwo, blacha tłoczona;
stal; wys. 26,5 cm, średnica 36 cm.
Niemcy, lata 20. XX w.
Niemcy, lata 20. XX w.
Cena wywoławcza.
2 400 zł
2 400 zł
Lot No.
841
Scrimshaw - pamiątka z zęba kaszalota
kość, grawerunek zapuszczony czarnym tuszem;
3,5 x 12,8 x 5,8 cm.
U.S.A., ok. poł. XIX w.
3,5 x 12,8 x 5,8 cm.
U.S.A., ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza.
3 400 zł
Lot No.
843
Szachy w kasecie drewnianej
kość słoniowa, drewno, tkaniny; wymiary kasety (zamkniętej) ;
15,5 x 66 x 33 cm.
Chiny, 1 poł. XX w.
15,5 x 66 x 33 cm.
Chiny, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza.
19 000 zł
Lot No.
845
Lampa elektryczna z kloszem w formie globusa
Niemcy, lata 60-70. XX w.
Cena wywoławcza.
800 zł
Lot No.
847
Lampa naftowa
majolika, mosiądz złocony, szkło; wys. 82,5 cm;
Niemcy, Lipsk, firma Hugo Schneider, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Lot No.
849
Kobierzec - modlitewnik, Hereke
jedwab na osnowie bawełnianej; 147 x 90 cm;
Turcja, Zachodnia, Hereke, ok. 1900.
Cena wywoławcza.
1 600 zł
Lot No.
853
Zegar gabinetowy, art déco
Europa Zachodnia, Niemcy?; lata 30. XX w.
Cena wywoławcza.
1 900 zł
Lot No.
856
Zegar kominkowy w manierze II Cesarstwa
Francja, Paryż, warsztat zegarmistrza Michelez
przy Boulevard Mont-martre; lata 1860-1870
Cena wywoławcza.
20 000 zł
Lot No.
857
Kwietnik gięty art déco
buczyna; 106 x 41 x 40 cm.
Polska, 1 poł. XX w.
Polska, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza.
1 100 zł
1 100 zł
Lot No.
858
Parawan secesyjny
dębina, szkło; 134 x 98 x 2 cm, złożony 134 x 49 x 4 cm.
Polska (?), ok. 1900
Polska (?), ok. 1900
Cena wywoławcza.
1 500 zł
1 400 zł
Lot No.
860
Parawan w stylu zakopiańskim
czereśnia (?); 135 x 141 x 2; złożony: 135 x 64 x 6 cm;
Zakopane, XIX/XX w.
Zakopane, XIX/XX w.
Cena wywoławcza.
2 500 zł
2 900 zł
Lot No.
1802
Dzban secesyjny do wina
miedź, mosiądz; wys. 32 cm;
Austro-Węgry?, pocz. XX w.
Austro-Węgry?, pocz. XX w.
Cena wywoławcza.
800 zł
Lot No.
1804
Przybornik na biurko
mosiądz pozłacany, cyna srebrzona;
wys. 14 cm, szer. 13,5 cm, głęb. 13,2 cm.
Niemcy, 1901.
Niemcy, 1901.
Cena wywoławcza.
700 zł
Lot No.
1806
Kobierzec - modlitewnik, Beludż
wełna; 145,5 x 88 cm.
Iran, pogranicze Afganistanu i Pakistanu;
k. XIX w.
k. XIX w.
Cena wywoławcza.
1 500 zł