Soter JAXA MAŁACHOWSKI (1867-1952)
Lot No.108
Brzeg morza, 1939
akwarela, gwasz, papier;
33,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
4 500 zł
Stanisław FABIJAŃSKI (1865-1947)
Lot No.110
Sosny, 1928
węgiel, kreda, papier żeberkowy, jasnoszary naklejony
na tekturę, 48 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
1 200 zł
Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)
Lot No.112
Martwa natura z dzbanem i cytrynami, 1957
akwarela, papier; 58,5 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert 1957 (ołówkiem)
Cena wywoławcza.
5 500 zł
Malarz nieokreślony zachodnioeuropejski
Lot No.114
Portret rodzeństwa
pastel, papier; 72 x 56 cm;
sygn. p. d. krzyż łamany i dat. 915?
Cena wywoławcza.
18 000 zł
Malarz nieokreślony (XVIII/XIX w.)
Lot No.116
Dysputa, 1818 (?)
pastel, papier; 88 x 69 cm
sygn. u dołu (na kartce) …/ fecit/ 1818?
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Georgil Antonowich KOSIAKOV (1872-1925)
Lot No.118
Cerkiew, 1916
akwarela, na podrysowaniu ołówkiem, papier;
23,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Stanisław GAŁEK (1876-1961)
Lot No.120
Morskie Oko
olej, tektura; 33 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: ST. GAŁEK
sygn. p. d.: ST. GAŁEK
Cena wywoławcza.
3 700 zł
4 300 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Lot No.121
Giewont
olej, tektura; 34,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: StKamocki/ 1936;
sygn. p. d.: StKamocki/ 1936;
Cena wywoławcza.
5 500 zł
5 500 zł
Michał DOBRIAK (1904-2001)
Lot No.122
Pejzaż z rzeką
olej, sklejka, 106 x 122 cm;
sygn. p. d.: M. Dobriak 1950;
sygn. p. d.: M. Dobriak 1950;
Cena wywoławcza.
9 000 zł
8 200 zł
Stanisław BAGIEŃSKI (1876-1948)
Lot No.124
Polonia prowadząca do boju, ok. 1920
olej, płótno; 63 x 94 cm;
sygn. p. d.: S. Bagieński
sygn. p. d.: S. Bagieński
Cena wywoławcza.
21 000 zł
Wojciech KOSSAK (1856-1942)
Lot No.127
Zwiad, 1942
olej, tektura; 35,3 x 48,1 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Wojciech Kossak / 1942 (?)
Cena wywoławcza.
14 000 zł
Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)
Lot No.130
Wiejska dziewczyna, ok. 1885
olej, deska; 21 x 14,5 cm;
Cena wywoławcza.
5 000 zł
5 000 zł
Jan Nepomucen GŁOWACKI (1802-1847)
Lot No.131
Portret oficera
olej, tektura; 23 x 17 cm;
z prawej ślady sygnatury
z prawej ślady sygnatury
Cena wywoławcza.
7 000 zł
13 000 zł
Witold PRUSZKOWSKI (1846-1896) - przypisywany
Lot No.133
Błogosławieństwo matki, 1877
olej, płótno; 211 x 95,5 cm;
napis p. d.: W. Pruszkowski 1877
Cena wywoławcza.
26 000 zł
Tadeusz SZEWCZYK-BARWECKI (1912-1999)
Lot No.136
W pracowni malarskiej Akademii Sztuk Pięknych
olej, płótno; 215,5 x 141,5 cm;
sygn. l. d.: SZEWCZYK.
sygn. l. d.: SZEWCZYK.
Cena wywoławcza.
8 500 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.138
Macierzyństwo - Madonna z Dzieciątkiem i muzykującym aniołkiem, 1920
olej, płótno; 85,5 x 75 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofmann Paryż 1920
Cena wywoławcza.
66 000 zł
45 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.139
Portret symboliczny - Konrad Eberhardt, 1953
olej, płótno; 35 x 62 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman / 1953
Cena wywoławcza.
22 000 zł
18 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.142
Autoportret, 1928
olej, tektura; 47 x 39 cm;
sygn. l. g.: 1928 / Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza.
17 500 zł
16 000 zł
Henryk HAYDEN (1883-1970)
Lot No.144
Les Fleurs Juane [Żółte kwiaty], 1927
olej, deska; 36,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Hayden
sygn. p. d.: Hayden
Cena wywoławcza.
26 000 zł
Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)
Lot No.146
Groszki w wazonie
olej, tektura; 35,7 x 72,3 cm;
sygn. p. d.: A. Karpiński
sygn. p. d.: A. Karpiński
Cena wywoławcza.
15 000 zł
10 000 zł
Wiktor KORECKI (1890-1980)
Lot No.147
Pejzaż z jeziorem na skraju lasu
olej, płótno; 60 x 120 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI
Cena wywoławcza.
9 000 zł
Helena ZAREMBA-CYBISOWA (1911-1986)
Lot No.149
Martwa natura
olej, płótno, 55 x 61 cm;
sygn. p. d.: H.Z. Cybisowa
sygn. p. d.: H.Z. Cybisowa
Cena wywoławcza.
13 000 zł
Jerzy KARSZNIEWICZ (1878-1945)
Lot No.151
Kościół św. Szymona i Tadeusza Judy w Łodygowicach
olej, płótno; 44 x 34 cm;
sygn. p. d.: JERZY KARSZNIEWICZ
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Erich MERCKER (1891-1973)
Lot No.154
Panorama St. Goar nad Renem
olej, tektura; 43,5 x 79 cm
sygn. p. d.: E. Mercker / Mchn.;
Cena wywoławcza.
6 500 zł