LAMY (XIX/XX w.)

Lot No.
156
Napoleon Bonaparte - miniatura gwasz, kość; 6,4 x 4,7 cm (w świetle oprawy - owal);
sygn. z prawej: Lamy
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Edward KOKOSZKO (1900-1962)

Lot No.
114
Para pejzaży: 1. Motyw z okolic Żyrardowa
2. Krajobraz z Chmielna
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Leonard WINTEROWSKI (1886-1927)

Lot No.
111
Patrol akwarela, papier, 39 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Leonard Winterowski / Warszawa 1923
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Bela Ivanyi GRUNWALD (1867-1940)

Lot No.
117
Pejzaż olej, płótno; 66 x 97 cm;
sygn. p. d.: IvanGrunwald
Cena wywoławcza. 6 700 zł

Johann Wilhelm JANKOWSKI (ok. 1825-1870)

Lot No.
164
Pejzaż olej, płótno dublowane; 44,5 x 60,5 cm;
sygn. l. d.: JWJankowski
Cena wywoławcza. 6 700 zł

Józef HECHT (1891-1952)

Lot No.
121
Pejzaż letni olej, płótno; 65,5 x 92 cm;
sygn. l. d.: Joseph Hecht, na odwrocie na
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

Lot No.
129
Pejzaż nadbrzeżny, przed 1939 olej, płótno; 50 x 70 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Mieczysław FILIPKIEWICZ (1891-1951)

Lot No.
119
Pejzaż wiosenny, 1921 olej, tektura; 35 x 49 cm;
sygn. i dat. p. d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ / 1921.
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Tadeusz ROMAN (1906-1983)

Lot No.
134
Pejzaż z dziećmi z czerwoną parasolką, ok. 1970 olej, płótno; 72 x 82,5 cm;
sygn. p. d: T. ROMAN
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Anna ŁĄCKA-OFFMAŃSKA (1871-1941)

Lot No.
120
Pejzaż z zachodem słońca, 1906 olej, płótno; 75 x 96 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Offmańska 1906
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Jan Jacob SPOHLER (1811-1866)

Lot No.
163
Pejzaż zimowy, ok. 1860 olej, deska; 18 x 24 cm;
sygn. l. d.: J.J. Spohler
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

Lot No.
103
Pieskowa Skała, ok.1925 akwarela, papier; 31,5 x 49 cm;
sygn. p. d.: Teod. Grott/ Piaskowa Skała
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

Lot No.
131
Portret damy w kapeluszu, 1924 olej, tektura; 55,5 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: a.karpiński / Kraków V 1924 r.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Adolf PICHLER (1835-1905)

Lot No.
157
Portret dziecka, 1873 olej, płótno; 52 x 39,5 cm (wymiar owalu);
sygn. monogramem z lewej strony: AP
Cena wywoławcza. 3 600 zł

A. ROSSI (XIX w.)

Lot No.
155
Portret młodej damy - miniatura gwasz, kość; 17 x 13 cm;
sygn. z prawej strony: A. Rossi.
Cena wywoławcza. 4 200 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

Lot No.
116
Potok górski zimą, 1911 olej, płótno; 60,5 x 70 cm;
sygn., opis. i dat. p. d.:
Stefan Filipkiewicz / Zakopane 1911 r.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Prymus MILEWSKI (1822-1890)

Lot No.
159
Przed balem - portret panny Bukowskiej olej, płótno dublowane; 81 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: P. Milewski
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

Lot No.
108
Przeprowadzka artystów, 1935 gwasz, karton; 32,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kasper Pochwalski / V.1935
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

Lot No.
140
Róże i jabłko olej, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: A. Karpiński;
Cena wywoławcza. 19 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Grzegorz MENDOLY (1898-1966)

Lot No.
151
Rybacka chata olej, tektura; 18 x 23,5 cm;
sygn. p. g.: G. Mendoly
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Stanisław PACIOREK (1889-1952)

Lot No.
118
Sosny, ok. 1930 olej, tektura; 32 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Paciorek
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

Lot No.
162
Sprzedawca drobiu olej, płótno dublowane; 61 x 46 cm
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Jan Czesław MONIUSZKO (1853-1908)

Lot No.
158
Szach!, mat!, 1902 olej, płótno; 91 x 122 cm;
sygn. u dołu: J. C. Moniuszko A. D. 1902.
Cena wywoławcza. 10 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

Stanisław BOHUSZ-SIESTRZEŃCEWICZ (1869-1927)

Lot No.
149
Targ na Kresach, 1900 olej, płótno; 75,5 x 126 cm;
sygn. i dat. l. d.: S. B. SIESTREŃCEWICZ./ 1900.
Cena wywoławcza. 150 000 zł
Cena oferowana 125 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

Lot No.
148
Ulubiony piesek, 1928 olej, tektura; 49 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofmann / 1928;-
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Malarz nieokreślony niemiecki, XIX w.

Lot No.
160
W górach olej, płótno dublowane, 41 x 53 cm
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Lot No.
102
W polu, 1949 gwasz, karton; 34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. dat. i opis l. d.: St. Paciorek. 949. / Jasień RZ. P.R.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

Lot No.
107
W pracowni - Odnowa, 1932 gwasz, karton; 40,5 x 31,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kasper Pochwalski / 1932. XII
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

Lot No.
143
W salonie olej, tektura; 17,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA
Cena wywoławcza. 3 900 zł

Jerzy KARSZNIEWICZ (1878-1945)

Lot No.
128
W Tatrach olej, płótno; 66 x 81 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Karszniewicz
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Robert RASCHKA (1847-1908)

Lot No.
101
Widok na Wawel, 1899 akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 63,5 x 42 cm;
sygn. opisany i dat. p. d.: .... / .... R. Raschka 1899 (?)
Cena wywoławcza. 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Irena WEISS-ANERI (1888-1891)

Lot No.
138
Widok z okna - Kalwaria, ok. 1960 olej, tektura; 47 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Józef GRACZYŃSKI (1866-1939)

Lot No.
122
Wiejski pejzaż z przydrożnym krzyżem, ok. 1910 olej, płótno, 85,5 x 139 cm;
sygn. l. d.: J. Graczyński
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Adam SETKOWICZ (1876 - 1945)

Lot No.
145
Wyjazd na polowanie olej, płótno, 36,5 x 70 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

Lot No.
105
Z wesela krakowskiego gwasz, papier; 33 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 6 700 zł

Kazimierz KOPCZYŃSKI (1908-1992)

Lot No.
125
Zagroda w Niegoszowicach olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. p. d.: K. Kopczyński
Cena wywoławcza. 5 600 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

Lot No.
110
Zuzanna i starcy, 1953 gwasz na podrysowaniu ołówkiem, karton;
28,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

Lot No.
106
Żydzi w bejt midrasz pastel, papier; 46,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Artur / Markowicz
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Antoni POPIEL (1865-1910)

Lot No.
209
Adam Mickiewicz brąz polerowany, podstawa biały marmur,
wys. całkowita 20 cm;
sygn. na podstawie rzeźby: A. Popiel
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Hans MÜLLER (1873-1937)

Lot No.
206
Chrystus na kwadratowej, marmurowej podstawie;
sygn. u dołu z tyłu: H. Mu¨ller
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Artysta nieokreślony, zachodnioeuropejski?

Lot No.
215
Dziecko baraszkujące brąz złocony; podstawa marmur różowy,
8,5 x 23 x 12 cm.
XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Artysta nieokreślony, włoski? (XIX/XX w.)

Lot No.
218
Głowa uśmiechniętej dziewczyny alabaster; wys. 23,5 cm;
sygn. z tyłu na podstawie: Ginnto V… (słabo czytelnie);
Włochy, XIX/ XX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Feliks ROBAKOWSKI - ROBAK (1896-1980)

Lot No.
210
Józef Piłsudski - płaskorzeźba brąz patynowany, drewno;
32,5 x 31,3 cm (płaskorzeźba);
Polska, 1928.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

T. FRANK (XIX w.)

Lot No.
213
Kariatyda, 1887 brąz patynowany; wys. 96 cm;
sygn. i dat. na podstawie: 1887.r. T. Frank.
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Henryk KOSSOWSKI (1855-1921)

Lot No.
204
La Récompense kompozycja metali, wys. 87 cm.
Cena wywoławcza. 5 300 zł

Henri-Emile ALLOUARD (1849-1929)

Lot No.
216
"Lutiniere" - Nimfa z młodym faunem, lata 90. XIX w. brąz patynowany, 31 x 53 x 27 cm;
sygn. na podstawie: H. ALLOUARD
Cena wywoławcza. 21 000 zł

Lot No.
202
Madonna z Dzieciątkiem drewno, polichromowane, lakierowane;
drążona od tyłu, wys. 78 cm;
Małopolska?, 2 poł. XV w.
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Lot No.
203
Matka Boska z Dzieciątkiem drewno lipowe, pierwotnie polichromowane,
wys. 165 cm. Wrocław (?), ok. 1470-80.
Cena wywoławcza. 80 000 zł
Cena sprzedaży 80 000 zł