Kazimierz MIKULSKI (1918-1998)

Lot No.
410
Urocza sekretarka z Grelirandii, 1693 ołówek, akwarela, papier; 9,5 x 6,5 cm;
sygn. na odwrocie: "Tarantoga" / Kazimierz Mikulski
Cena wywoławcza. 600 zł

Lot No.
607
Dwie małpki: dyrygent i dobosz - figurki nawiązujące do Małpiej orkiestry Niemcy, Rudolstadt, Ernst Bohne i Synowie?,
XIX/XX w. - pocz. XX w.,
wg modeli miśnieńskich z XVIII w.
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Lot No.
602
Dzban z czasów rzymskich szkło; wys. 16,5 cm;
2 w. n. e.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Lot No.
609
Figura niedźwiedzia polarnego Dania, fabryka porcelany J. Bing & F. Grondahl,
model Nielsa Nielsena (1872-1921),
1 ćw. XX w. - okres międzywojenny.
Cena wywoławcza. 2 100 zł
Cena sprzedaży 2 100 zł

Lot No.
613
Figurka mędrca (mandaryna?) z dzieckiem Chiny (lub Japonia?), XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Lot No.
629
Filiżanka z herbem dwudzielnym Kolumna i Jastrzębiec Polska, Baranówka - manufaktura porcelany, 1829
Cena wywoławcza. 1 300 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Lot No.
627
Gerydon z neorenesansową dekoracją groteskową roślinno-zwierzęcą nie sygnowane.
Włochy, XX w. (XIX/XX w.?)
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Lot No.
610
Kobieta grająca na banjo w stylistyce art deco Czechy, Duchcov (Dux), Manufaktura
Porcelany Royal Dux Bohemia, 2 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Lot No.
601
Kubek barokowy - kopia Niemcy?, 1675 - powtórzenie z 2. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Lot No.
617
Lampka do buduaru - dama z pieskiem sygn. wyciskiem: MADE/ IN/ ITALY,
odręcznie ryte: C. Mollieri(?).
Włochy, pracownia autorska, XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Lot No.
614
Lustro z ramą porcelanową - sercem, z kwiatami i puttami Wytwórnia nieustalona - Niemcy (Potschappel?),
XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Lot No.
604
Misa secesyjna szkło mrożone, trawione, farby naszkliwne - złote,
okucia mosiężne;
Francja, V. S. Lorraine, ok. 1915
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Lot No.
611
Para figurek służących, serwujących napoje i potrawy Niemcy lub Austro-Węgry?,
wytwórnia nieokreślona, XVIII/XIX w. - pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Lot No.
619
Para lichtarzy 4-świecowych, 3-ramiennych, z plastyczną dekoracją kwiatową Niemcy, Drezno, VEB Sachsische
Porzellanmanufaktur Dresden,
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Lot No.
615
Para lichtarzy 4-świecowych, trzony z figurkami dziewczyny z papugą i młodzieńca z małpką Niemcy, Drezno?, wyroby w typie porcelany
miśnieńskiej, 2 poł. XIX w.?
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Lot No.
626
Półmisek dekoracyjny Kutani, ze smokami ceramika, farby emaliowe i złocenia,
szkliwo z krakelurą;
Japonia, Kutani, XIX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Lot No.
618
Półmisek z malinową różą porcelana, farby naszkliwne;
Miśnia, 2 poł. - kon. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Lot No.
603
Puchar z nakrywą szkło rubinowe, szlifowane, złocone, wys. 38 cm;
Czechy?, Śląsk?, 2. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 600 zł

Lot No.
628
Serwis obiadowy i deserowy z oliwkowymi obwódkami Śląsk, Żary (Sorau), C. & E. Carstens
Porzellanfabrik, lata 1925 - 1944
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Lot No.
606
Trzy małpki: trębacz, dudziarz i waltornista - figurki nawiązujące do Małpiej orkiestry Niemcy, Ludwigsburg?, XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Lot No.
624
Trzy naczynia - pojemniki w kształcie kaczek ( pasztetniczki?) Polska, Horodnica, fabryka fajansu i porcelany,
okres A. F. Sussmanna, lata 1880-1917
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Lot No.
608
Walczące koguty Katowice, wytwórnia „Steatyt”
Zygmunta Buksowicza?, 3 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

Lot No.
605
Wazon szkło warstwowe łososiowo-zielone, wys. 63 cm;
Francja, Nancy, firma Emila Galle, ok. 1910
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Lot No.
623
Wazon dekoracyjny z dwiema kompozycjami malinowych róż Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM),
XIX/XX w., wg modelu z 1 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Lot No.
620
Wazon ze szlakami ornamentu rozetowego Francja, Nancy, Joseph Mougin (1876-1961),
pracownia Josepha i Pierre’a Mougin (zał. 1906),
okres międzywojenny.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Lot No.
612
Zamyślona dama Niemcy, Rudolstadt?, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Lot No.
630
Zegar Polski - z herbami Rzeczypospolitej Obojga Narodów Miśnia, model opracowany w 1743 roku dla Augusta III
przez J. J. Kaendlera i J. F. Eberleina (1695-1749),
powtórzenie: 2 poł. XIX w. lub XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 30 000 zł
Cena oferowana 22 000 zł

Lot No.
616
Zespół naczyń deserowych z dekoracją drobnymi gałązkami kwiatowymi porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Miśnia, 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Lot No.
622
Zespół naczyń deserowych z dekoracją kwiatową porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Miśnia, 2 poł. XX w. (okres powojenny).
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Lot No.
621
Zespół naczyń z dekoracją w typie fajansów z Rouen Francja, Desvrez (Pas-de-Calais), Francois
Charles Fourmentraux - Courquin (1837-1909) i warsztat,
2 poł.-kon. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Lot No.
625
Żardiniera z reliefowymi gałązkami i kompozycjami kwiatowymi fajans delikatny (odlew);
Nieokreślona wytwórnia środkowoeuropejska, XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

Lot No.
703
12 łyżeczek do kawy plater złocony niecechowany;
Paryż, Firma Christofle (sprzedawca), 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Lot No.
707
Buliera na podstawie z podgrzewaczem plater cechowany; Austria, Barndorf,
Metallwarenfabrik Artur Krupp, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Lot No.
704
Buliera z podgrzewaczem art deco Słowacja, Dolne Hamre (obecnie Hondruša-Hamre),
Fabrika Sandrik (czynna 1895-1939), lata 20.-30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł
Cena sprzedaży 1 100 zł

Lot No.
732
Cukiernica srebro próby 800; nie cechowane, waga 410,20 g.
Genua, 1 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Lot No.
728
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 84 sygnowane, waga 632 g.
Warszawa, złotnik Wojciech Birkowski,
sprzedawca Michał Mankielewicz, 1894
Cena wywoławcza. 4 800 zł

Lot No.
730
Cukiernica skrzynkowa srebro wewnątrz złocone próby 84 cechowane,
waga 649 g. Warszawa, wytwórnia sreber
Teodora Wernera, 1899-1904
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Lot No.
724
Czarka pamiątkowa srebro, waga 42 g.
Rosja?, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 6 400 zł

Lot No.
718
Dzban chrzcielny srebro cechowane, waga 860 g.
Toruń, złotnik Ernst A. Plengorth, 2 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Lot No.
735
Dzban do wina srebro cechowane, Brema, Koch und Bergfeld,
k. XIX w., sprzedawca H. Harmendinger.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Lot No.
725
Dzban na wino eklektyczny srebro próby 800 cechowane, waga ze szkłem 1105 g.
Niemcy, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 13 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

Lot No.
734
Komplet do kawy i herbaty srebro próby 950 cechowane, waga 2759 g.
Paryż, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 7 000 zł
Cena sprzedaży 8 200 zł

Lot No.
717
Komplet sztućców do przystawek na 12 osób (36 sztuk) srebro złocone próby 3 cechowane, waga 2124 g.
Wiedeń, wytwórnia sreber J. C. Klinkoscha, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 13 500 zł

Lot No.
710
Komplet sztućców na 12 osób i środka stołu (115 sztuk) w kantynie srebro próby 800 cechowane; Włochy, Allesandria,
firma A.Cesa S.C. (czynna 1935-1971), lata 50. XX w.
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Lot No.
715
Konfitiera empirowa srebro próby 950 cechowane, waga 1142 g.
Paryż, złotnik Sixte Simon Rion, 1809-1819
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Lot No.
713
Kubek srebro próby 950 cechowane;
Nancy, złotnik GJ, 1809-1819
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Lot No.
708
Lustro stop cynowy srebrzony cechowany; Warszawa,
Fabryka Wyrobów Metalowych Roman
Plewkiewicz i Co, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 800 zł

Lot No.
719
Lustro srebro próby 84 cechowane,
Warszawa, złotnik Karol Malcz, lata 60. XIX w.
Cena wywoławcza. 12 000 zł