Kazimierz MIKULSKI (1918-1998)
Lot No.410
Urocza sekretarka z Grelirandii, 1693
ołówek, akwarela, papier; 9,5 x 6,5 cm;
sygn. na odwrocie: "Tarantoga" / Kazimierz Mikulski
Cena wywoławcza.
600 zł
Lot No.
609
Figura niedźwiedzia polarnego
Dania, fabryka porcelany J. Bing & F. Grondahl,
model Nielsa Nielsena (1872-1921),
1 ćw. XX w. - okres międzywojenny.
Cena wywoławcza.
2 100 zł
2 100 zł
Lot No.
613
Figurka mędrca (mandaryna?) z dzieckiem
Chiny (lub Japonia?), XIX/XX w.
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Lot No.
629
Filiżanka z herbem dwudzielnym Kolumna i Jastrzębiec
Polska, Baranówka - manufaktura porcelany, 1829
Cena wywoławcza.
1 300 zł
5 500 zł
Lot No.
627
Gerydon z neorenesansową dekoracją groteskową roślinno-zwierzęcą
nie sygnowane.
Włochy, XX w. (XIX/XX w.?)
Włochy, XX w. (XIX/XX w.?)
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Lot No.
601
Kubek barokowy - kopia
Niemcy?, 1675 - powtórzenie z 2. poł. XIX w.
Cena wywoławcza.
1 800 zł
Lot No.
614
Lustro z ramą porcelanową - sercem, z kwiatami i puttami
Wytwórnia nieustalona - Niemcy (Potschappel?),
XIX/XX w.
XIX/XX w.
Cena wywoławcza.
2 600 zł
Lot No.
603
Puchar z nakrywą
szkło rubinowe, szlifowane, złocone, wys. 38 cm;
Czechy?, Śląsk?, 2. poł. XIX w.
Cena wywoławcza.
3 600 zł
3 600 zł
Lot No.
630
Zegar Polski - z herbami Rzeczypospolitej Obojga Narodów
Miśnia, model opracowany w 1743 roku dla Augusta III
przez J. J. Kaendlera i J. F. Eberleina (1695-1749),
powtórzenie: 2 poł. XIX w. lub XIX/XX w.
Cena wywoławcza.
30 000 zł
22 000 zł
Lot No.
616
Zespół naczyń deserowych z dekoracją drobnymi gałązkami kwiatowymi
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Miśnia, 2 poł. XX w.
Miśnia, 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza.
2 500 zł
Lot No.
621
Zespół naczyń z dekoracją w typie fajansów z Rouen
Francja, Desvrez (Pas-de-Calais), Francois
Charles Fourmentraux - Courquin (1837-1909) i warsztat,
2 poł.-kon. XIX w.
2 poł.-kon. XIX w.
Cena wywoławcza.
2 600 zł
Lot No.
703
12 łyżeczek do kawy
plater złocony niecechowany;
Paryż, Firma Christofle (sprzedawca), 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza.
1 200 zł
Lot No.
704
Buliera z podgrzewaczem art deco
Słowacja, Dolne Hamre (obecnie Hondruša-Hamre),
Fabrika Sandrik (czynna 1895-1939), lata 20.-30. XX w.
Cena wywoławcza.
1 000 zł
1 100 zł
Lot No.
718
Dzban chrzcielny
srebro cechowane, waga 860 g.
Toruń, złotnik Ernst A. Plengorth, 2 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza.
10 000 zł
8 000 zł
Lot No.
735
Dzban do wina
srebro cechowane, Brema, Koch und Bergfeld,
k. XIX w., sprzedawca H. Harmendinger.
Cena wywoławcza.
6 000 zł
Lot No.
725
Dzban na wino eklektyczny
srebro próby 800 cechowane, waga ze szkłem 1105 g.
Niemcy, k. XIX w.
Niemcy, k. XIX w.
Cena wywoławcza.
13 000 zł
7 000 zł
Lot No.
734
Komplet do kawy i herbaty
srebro próby 950 cechowane, waga 2759 g.
Paryż, 1 ćw. XX w.
Paryż, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza.
7 000 zł
8 200 zł